Balandžio 27, 2016
Savaitės svečias. Birutė Jakučionytė

PRISISTATYKITE
Esu Birutė Jakučionytė, keturių sūnų mama, gimusi Suvalkijoje, tačiau paskutinius dvidešimt metų gyvenau Vilniuje ir Trakų rajone. Anglijoje gyvename tik ketvirti metai. Rašau savo tinklaraštį apie gyvenimą šioje šalyje www.jakucionyte.lt, esu dviejų knygų autorė: pirmoji, „Moteris iš raudonos Audi“, išleista prieš du metus, jos tęsinys - „Mano karūna nematoma“ – knygynuose pasirodys gegužės mėnesį. Organizuoju ekologišką konkursą Lietuvos mokymo įstaigoms „Kamštelių vajus“, groju su gongais ir organizuoju garso terapijos seansus, taip pat turiu rankdarbių ir siuvenyrų internetinę parduotuvę www.ecoethno.co.uk, organizuoju rankdarbių dirbtuves. 

NESIKUKLINKIT. Kokiais gyvenimo pasiekimais labiausiai didžiuojatės?
Labiausiai didžiuojuosi savo vaikais, kad turiu juos net keturis. Taip pat didžiuojuosi, kad po skyrybų nepalūžau ir nepasidaviau – emigravau į Angliją ir parašiau dvi knygas apie savo santuoką. Dar didžiuojuosi savo organizuojamu konkursu “Kamštelių vajus.”

LONDONAS
Londone labiausiai mylėjau ir myliu rajoną, kuriame gyvenome – Maida Vale, taip pat šalia esantį Little Venice. Londone man labiausiai patiko jo įvairialypiškumas: tautų, kultūrų, maisto, architektūros, tvarkos. Turiu net posakį: “Jeigu tau kažkas labai labai nepatika Londone, tai eik pirmyn ir už artimiausio kampo rasi tai, kas tau labai labai patiks.” Londonas man kaip visas mini Pasaulis ar net Pasaulio bamba. Tačiau už gyvenimą jame reikia sumokėti savotišką kainą, lyg kokią energetinę duoklę. Tai pasireiškia nemiga, savotiška apatija, nenoru keistis, užsiliūlavimu, energijos stygiumi.

LIETUVA. Ka parodytumėte iš užsienio atvykusiems svečiams?
Nuveščiau į Trakus ir Trakų pilį, nes labai ją myliu, po to į Nidą, Anykščius.

Romantiškiausias nutikimas?
Na, gal pati aš jį sukūriau… Prieš septynis metus remontuojant savo sodybą, namą nudažėm baltai ir uždėjom gelsvą stogą. Iki šiol atrodo labai romantiškai.

Kokį įsimintiniausią patarimą esate gavusi?
Po skyrybų iš savo kaučerio gavau patarimą pakeisti geografinę padėtį. Dėl šio patarimo nusprendžiau emigruoti. O šiaip esu gavusi ne vieną gerą patarimą – žmonėms patinka juos dalinti net tada, kai neprašai.

LENTYNA
Neturiu vienos mylimiausios knygos, tačiau yra daug knygų, kurios įstrigo, keitė mano požiūrį, formavo mane. Manau, kad knygų skaitymas brandina žmogų. Labai mėgstu skaityti, tačiau augindama keturis mažamečius vaikus neturiu tam daug laiko. 
Šiuo metu turiu pradėtas kokias penkias knygas. Jau keli metai daugiausia skaitau autobiografines arba tikrais faktais paremtas knygas.

Kokie įrašai skamba jūsų muzikos grotuve?
Daugiausiai meditacinė muzika, mantros: Deva Premal, Mirabai Ceiba.

KELIONĖS
Esu daug keliavusi po Europą, Skandinaviją. Labiausiai man patinka kelionės su vaikais. Labai įstrigo mūsų pirmoji kelionė su automobiliu į Daniją, Legolendą. Labai patiko kelionė į Kroatiją. Ten nutiko ir vienas nepamirštamas pasivažinėjimas su visais keturiais vaikais. Pakeliui į Plitvica kroklių parką navigacija mus nuvedė per kalnus siaurais, vos pravažiuojamais keliukais per užminuotus miškus – nei sustosi, nei išlipsi, nei apsisuksi. Buvo ir baugu, ir beviltiška, ir ilgu, ir visi labai pavargom, tačiau pasivaikščiojimas po Plitvica krioklius tikrai atpirko visus vargus. Norėčiau dar kartą nuvažiuoti į tą parką. Taip pat norėčiau pakeliauti Portugalijoje.  Visur norėčiau keliauti su savo vaikais, nes su jais man b
ūna labai linksma ir įdomu, visokių nuotykių patiriam, patinka stebėti kaip jie nugali savo kliūtis ir tarsi auga, bręsta kelionėse.

Idealus vakaras. Koks jis jums?
Kažkas padaro vakarienę, suplauna indus, paguldo vaikus, o aš savo kambaryje skaitau knygą, namuose tylu ir niekas netrukdo, nieko neklausia ir neprašo…

VAKARIENĖ DVIEMS. Kokiam garsiam pasaulio vyrui norėtumėte pagaminti vakarienę?
Nesugalvoju koks tai galėtų būti garsus pasaulyje vyras, bet žinau lietuvį. Labai norėčiau susipažinti ir pasikalbėti su politiku, ūkininku ir verslininku Ramūnu Karbauskiu apie Naisius ir jo organizuojamus projektus. Norėčiau padėkoti jam už tai, ką daro, kad kovoja už blaivią Lietuvą, kad dalina vaikams knygas nemokamai, kad organizuoja blaivius renginius ir už tai, ką sukūrė Naisiuose. Dažnai „sergu“ panašiais dalykais kaip ir jis, todėl iškamantinėčiau visko apie jo patirtį ir požiūrį į gyvenimą.

ARBATA. O su kokia moterimi mielai išgertumėte angliškos arbatos?
Su Adele, nes ji mano kaimynė ir man labai patinka jos atliekamos dainos ir jos autentiškumas.

Kino filmas, kurį rekomenduojate draugams?
Esu labai sentimentali, man patinka istorijos su gražiomis pabaigomis: “Dienoraštis”, “Pasivaikščiojimas debesyse”, “Kur nuneša sapnai”, “Muzika suradusi mus" (August Rush). Šiuos filmus esu žiūrėjus ne kartą, pasiilgstu jų ir vėl žiūriu.

PALINKĖJIMAS
Palinkėčiau tai, ką linkiu visiems ir visada – gyventi klausantis savo širdies. Esu sutikusi ne vieną žmogų, kuris dešimtmetį gyvena Londone ir nekenčia jo nuo pirmos atvykimo dienos. Kaip galima taip nemylėti sav
ęs ir daugybę metų gyventi gyvenimą, kuris nepatinka? Tokių žmonių daug ne tik Londone. Jeigu nepatinka miestas ar šalis, tai imk ir keisk ją, bandyk naują, judėk į priekį… Nežinau, kaip kituose miestuose, bet iš Londono tikrai suku išvažiuoti. Todėl linkiu rasti savyje jėgų ir stiprybės keisti tai, kas nepatinka ar nuo ko pavargai: miestą, šalį, vyrą, darbą…

TRIBŪNA
Gegužės 28  ir Birželio 11 dienomis organizuoju Gongų maudynes nuostabioje salėje, buvusioje bažnyčioje, Ardinglay miestelyje. Tik valanda kelio nuo Londono, todėl labai tikiuosi sulaukti ir londoniečių. Daugiau informacijos mano FB paskyroje arba internetinėje svetainėje www.ecoethno.co.uk. Gegužės 13 dieną 19 val. Londone, lietuviškame knygyne “Knygnešys” vyks antrosios mano knygos pristatymas. Daugiau info: http://www.londoniete.lt/laisvalaikis/renginiai/antroji-b-jakucionytes-knyga-apie-kiekviena-patyrusi-fizini-ir-psichologini-smurta/3162

TRUMPAI
Dievinu... morkas.
Siaubingai bijau...vorų ir mirti neužauginusi vaikų.
Nemėgstu... svaigintis.
Norėčiau turėti... didelį kiemą su senais medžiais.
Svajoju, kad... sversiu 20 kg mažiau.
Labiausiai nusivyliau... savo vaikų tėvu.
Negaliu atsikratyti įpročio... siūti naktimis. 

Turite įdomių istorijų, nuotykių, norite papasakoti apie save? Rašykite [email protected] 

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai