Vasario 22, 2024
JK skelbia naujas sankcijas Rusijai

Jungtinė Karalystė ketvirtadienį, prieš antrąsias Maskvos invazijos į Ukrainą metines, kurios bus minimos šį savaitgalį, paskelbė naujų sankcijų Rusijai.

Sankcijos nukreiptos prieš šaudmenų gamintojus, elektronikos įmones, deimantų ir naftos prekybininkus, ir jomis siekiama pakirsti Rusijos ginklų arsenalą, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Ministerija pridūrė, kad apribojus prekybą metalais, deimantais ir energijos ištekliais – pagrindiniais Maskvos pajamų šaltiniais – siekiama nutraukti Rusijos karo finansavimą. 

„Mūsų tarptautinis ekonominis spaudimas reiškia, kad Rusija negali sau leisti šios neteisėtos invazijos“, – teigiama JK užsienio reikalų sekretoriaus Davido Camerono (Deivido Kamerono) išplatintame pranešime. 

„Dėl mūsų sankcijų V. Putinas netenka išteklių, kurių jam labai reikia karui finansuoti“, – priduriama jame. 

Šeštadienį bus minimos antrosios Maskvos plataus masto invazijos į Ukrainą metinės.

Jungtinių Tautų duomenimis, per beveik dvejus metus trunkantį konfliktą žuvo daugiau kaip 10 tūkst. civilių ir beveik 20 tūkst. buvo sužeista, nors tikrieji skaičiai veikiausiai yra ženkliai didesni.

„Praėjus dvejiems metams vieningai remiame Ukrainą“, – pridūrė D. Cameronas.

„Kartu mes nenuleisime rankų prieš tironiją. Mes ir toliau remsime Ukrainą, kovojančią už demokratiją – tiek, kiek reikės“, – nurodė jis. 

Užsienio reikalų ministerijos teigimu, naujausios sankcijos nukreiptos prieš 14 fizinių ir juridinių asmenų, susijusių su šaudmenų, pavyzdžiui, raketų paleidimo įrenginių, raketų ir sprogmenų, gamyba.

Tarp jų – Sverdlovo valstybinė įmonė, didžiausia Rusijos šaudmenų pramonės įmonė.

Sankcijos taip pat pritaikytos Turkijos įmonei, tiekiančiai elektroniką Rusijos kariuomenei, trims Kinijos įmonėms ir dviem Baltarusijos subjektams.

JK sankcijas skyrė ir prekiautojui nafta Nielsui Troostui (Nilsui Trostui), dviem Rusijos deimantų bendrovėms ir penkiems didžiausių Rusijos vario, cinko ir plieno gamintojų savininkų vadovams.

Pagal savo sankcijų Rusijai režimą JK iš viso yra paskelbusi sankcijas 2 tūkst. asmenų, įmonių ir grupių.

Trečiadienį Londonas paskelbė, kad įvedė sankcijas šešiems pareigūnams, vadovaujantiems Arkties kalėjimui, kuriame praėjusią savaitę mirė Rusijos opozicijos veikėjas Aleksejus Navalnas.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai