Vasario 15, 2024
Komisija G. Nausėdai siūlo atimti Lietuvos pilietybę iš I. Liepos

Pilietybės reikalų komisija siūlo prezidentui Gitanui Nausėdai atimti Lietuvos pilietybę iš Rusijoje gyvenančios balerinos Ilzės Liepos.

Apie tai trečiadienį pranešė komisijos pirmininkas Pranas Žukauskas.

„Komisija vienbalsiai nusprendė (...) siūlyti prezidentui pripažinti Ilzę Liepą netekusia Lietuvos pilietybės“, – žurnalistams po komisijos posėdžio sakė P. Žukauskas.

Anot jo, komisija savo sprendimą grindžia Pilietybės įstatyme numatytais pagrindais, dėl viešai I. Liepos reiškiamo palaikymo „valstybei, keliančiai grėsmę Lietuvos ir sąjungininkų saugumo interesams“ ir dėl pačios balerinos keliamos grėsmės Lietuvos saugumo interesams.

Pilietybės komisijos pirmininko teigimu, asmuo, dėl kurio pilietybės netekimo sprendžiama arba jo deleguotas advokatas turi teisę dalyvauti komisijos posėdyje ir pateikti paaiškinimus.

Visgi nei I. Liepa, nei jos paskirtas atstovas nepareiškė noro dalyvauti komisijos posėdyje. P. Žukausko tvirtinimu, komisija pranešimą apie rengiamą posėdį buvo išsiuntusi prieš tris savaites pačios I. Liepos nurodytu adresu Maskvoje bei elektroniniu paštu.

„Grįžtamojo ryšio ar kontakto iš jos pusės nebuvo. (...) Jokio patvirtinimo, kad gauta, jokios oficialios reakcijos negavome. Viskas, ką galime vertinti, tai jos praėjusią savaitę paviešintas interviu Rusijos žiniasklaidai, kuriame ji teigia, kad „aš suprantu, kad Lietuvoje procesas dėl pilietybės yra prasidėjęs ir vyksta“. Tokį požiūrį ir supratimą apie procesą ji buvo išreiškusi“, – sakė komisijos pirmininkas.

„Tai visa reakcija, visas grįžtamasis ryšys iš jos“, – pridūrė jis.

Pasak P. Žukausko, komisija turėtų kitą savaitę teiks protokolą su argumentuotu siūlymu atimti pilietybę iš I. Liepos prezidentui.

„Tada bus priimtas prezidento sprendimas“, – sakė komisijos pirmininkas.

P. Žukausko teigimu, kitą savaitę prezidentui bus teikiamas ir protokolas dėl siūlymo atimti Lietuvos pilietybę iš verslininko, buvusio KGB darbuotojo Jurijaus Kudimovo, dėl kurio sprendimą komisija priėmė praėjusią savaitę.

Iniciatyvos atimti balerinos pilietybę imtasi po to, kai interviu Rusijos žiniasklaidai Lietuvos ir Rusijos pilietybes turinti I. Liepa pasmerkė Baltijos šalis už jų elgesį ir išreiškė palaikymą Rusijos prezidento Vladimiro Putino pradėtam karui Ukrainoje.

Pagal Pilietybės įstatymą, išimties tvarka įgytos Lietuvos pilietybės asmuo netenka, jeigu savo veiksmais kelia grėsmę Lietuvos saugumo interesams, viešai reiškia palaikymą valstybei, keliančiai grėsmę Lietuvos ar kitų Europos Sąjungos valstybių narių, jų sąjungininkų saugumo interesams.

Vadovaudamasis šia nuostata prezidentas G. Nausėda Lietuvos pilietybę atėmė iš ledo šokėjos Margaritos Drobiazko. Ji su vyru Povilu Vanagu dalyvavo Rusijos prezidento atstovo spaudai žmonos rengiamuose projektuose.

Autoriai: Augustas Stankevičius, Vilmantas Venckūnas, BNS

Raktažodžiai: LietuvaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai