Rugsėjo 15, 2023
JK paskelbė Rusijos „Wagner“ grupę teroristine organizacija

Jungtinė Karalystė penktadienį oficialiai paskelbė Rusijos samdinių bendrovę „Wagner“ teroristine organizacija.

Apie tai skelbiama šalies vidaus reikalų ministerijos tinklalapyje.

„Šis įsakymas įsigalioja nedelsiant ir pagal jį priklausymas „Wagner“ arba aktyvi parama šiai grupei Jungtinėje Karalystėje bus laikoma baudžiamuoju nusikaltimu, už kurį gresia 14 metų laisvės atėmimo bausmė, kuri gali būti skiriama kartu su bauda arba vietoj jos“, – nurodoma pranešime.

Dabar „Wagner“ įtraukta į JK uždraustų organizacijų sąrašą kartu su 78 kitomis organizacijomis.

Praėjusią savaitę JK žiniasklaida informavo apie JK vyriausybės planus „Wagner“ paskelbti uždrausta organizacija pagal kovos su terorizmu įstatymus ir prilyginti ją „Islamo valstybei“ (IS) ir „al Qaeda“.

„Wagner“ yra smurtinė ir destruktyvi organizacija, veikianti kaip Vladimiro Putino Rusijos karinis įrankis užsienyje“, – tada sakė vidaus reikalų sekretorė Suellą Braverman (Sjuela Breiverman).

„Kol V. Putino režimas sprendžia, ką daryti su savo sukurtu monstru, „Wagner“ toliau vykdo destabilizuojamą veiklą, toliau tarnaudama Kremliaus politiniams tikslams“, – pridūrė ji.

Pagal 2000 metų Terorizmo aktą vidaus reikalų sekretorius turi teisę uždrausti organizaciją, jei mano, kad ji susijusi su terorizmu.

Liepą JK paskelbė sankcijas 13 asmenų ir įmonių, kurios, jos manymu, yra susijusios su „Wagner“ veikla Afrikoje. JK nurodė, kad šiame žemyne „Wagner“ vykdė nusikaltimus, įskaitant žudymus ir kankinimus. 

„Wagner“ įkūrėjui Jevgenijui Prigožinui, kuris praėjusį mėnesį žuvo per lėktuvo katastrofą, JK jau buvo pritaikiusi sankcijas, kaip ir keliems pagrindiniams jo vadams, dalyvavusiems Rusijos kare Ukrainoje.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai