Rugsėjo 9, 2023
Maroką sukrėtė 6,8 balo žemės drebėjimas, per kurį žuvo mažiausiai 820 žmonių

Maroką penktadienio vakarą sukrėtė 6,8 balo žemės drebėjimas, per kurį žuvo mažiausiai 820 žmonių, o dar 672 buvo sužeisti, skelbia Vidaus reikalų ministerija.

Ministerija nurodė, kad šiuo metu 205 žmonių būklė yra kritinė.

Kiek anksčiau Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad preliminariais duomenimis, žemės drebėjimo Al-Haouzo, Marakešo, Varzazato, Azilalo, Šišavo ir Tarudano provincijose ir savivaldybėse metu žuvo 632 žmonės.

Ministerijos duomenimis, buvo sužeisti 672 žmonės. Anksčiau buvo skelbta apie 329 sužeistuosius.

JAV geologijos tarnyba (USGS) pranešė, kad žemės drebėjimas įvyko už 71 km į į pietvakarius nuo turistų pamėgto Marakešo 18,5 km gylyje 23 val. 11 min. vietos (1 val. 11 min. Lietuvos) laiku. 

Jis taip pat buvo juntamas pakrantės miestuose Rabate, Kasablankoje ir Suvairoje.

„Pajutome labai stiprų drebėjimą ir supratau, kad tai buvo žemės drebėjimas“, – naujienų agentūrai AFP telefonu pasakojo 33 metų Abdelhakas El Amrani (Abdelhakas Amranis) iš Marakešo.

„Mačiau judančius pastatus. Nebūtinai turime pakankamai refleksų tokiai situacijai. Tada išėjau į lauką ir ten buvo daug žmonių. Visi žmonės buvo ištikti šoko ir panikos. Vaikai verkė, o tėvai buvo sutrikę“, – nurodė jis. 

„Elektra dingo 10 minučių, taip pat ir (telefono) tinklas, bet paskui vėl buvo įjungtas“, – sakė A. El Amrani. 

„Visi nusprendė likti lauke“, – pareiškė jis. 

Nurodoma, kad į Marakešo ligonines plūsta didžiulis srautas sužeistųjų. 

Marakešo regioninis kraujo perpylimo centras kreipėsi į gyventojus su prašymu paaukoti kraujo sužeistiesiems.

Tikėtina, kad buvo padaryta didelė žala

„Drebėjimo metu girdėjome riksmus“, – AFP pasakojo Suvairo, esančio už 200 km į vakarus nuo Marakešo, gyventojas, nenurodęs savo vardo ir pavardės.

„Žmonės būriuojasi aikštėse, kavinėse, mieliau miega lauke. Nukrito fasadų gabalai“, – pridūrė jis. 

USGS PAGER sistema, kuri preliminariai nustato žemės drebėjimų padarinius, paskelbė raudonąjį pavojaus signalą dėl ekonominių nuostolių, teigdama, kad greičiausiai buvo padaryta didžiulė žala, o nelaimės mastas gali būti itin didelis.

Anot USGS, į ankstesnius tokio pavojaus lygio įvykius tekdavo reaguoti nacionaliniu arba tarptautiniu lygiu.

Pasaulinės interneto stebėsenos bendrovės „NetBlocks“ duomenimis, Marakeše dėl elektros tiekimo trikdžių sutriko interneto ryšys.

Maroko žiniasklaida paskelbė, kad tai buvo stipriausias iki šiol šalį sudrebinęs žemės drebėjimas.

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) išreiškė užuojautą, o Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi (Narendra Modis) teigė, kad žinia apie žemės drebėjimą jį sukrėtė.

Žemės drebėjimas buvo juntamas ir kaimyniniame Alžyre. Šios šalies civilinė gynyba pareiškė, kad žemės drebėjimas nepadarė jokios žalos gyventojams ar pastatams. 

2004 metais Maroko šiaurės rytuose esančiame Al Choseime įvykus žemės drebėjimui žuvo mažiausiai 628 žmonės ir dar 926 buvo sužeisti.

1980-aisiais kaimyninį Alžyrą sukrėtęs 7,3 balo žemės drebėjimas buvo vienas didžiausių ir pražūtingiausių šalies istorijoje.

Jis nusinešė 2,5 tūkst. žmonių gyvybių ir paliko mažiausiai 300 tūkst. žmonių be pastogės.

BNS inf.

Raktažodžiai: PasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai