Kovo 3, 2023
JK vidaus žvalgybos agentūra nesiėmė veiksmų prieš išpuolį Mančesteryje – tyrimas

Mančesteryje 2017 metais per amerikiečių popmuzikos žvaigždės Arianos Grande (Arianos Grandė) koncertą 22 asmenis nužudęs užpuolikas galėjo būti sustabdytas, jei Jungtinės Karalystės vidaus žvalgybos agentūra MI5 būtų reagavusi į itin svarbius pranešimus, ketvirtadienį parodė oficialus tyrimas. 

Ataskaitoje tyrimui vadovavęs kadenciją baigęs Aukščiausiojo teismo teisėjas Johnas Saundersas (Džonas Sondersas) teigė, kad dėl vėlavimo, susijusio su vienu iš šių žvalgybinių pranešimų, buvo „prarasta galimybė imtis potencialiai svarbių tiriamųjų veiksmų“.

22 metų libių kilmės britas Salmanas Abedi (Salmanas Abedis) detonavo bombą 2017-ųjų gegužės 22 dieną, kai minios žmonių ėjo iš  A. Grande koncerto.

Jis, inspiruotas grupuotės „Islamo valstybė“ (IS), smogė gausiai žmonių miniai. 

Jauniausiai aukai buvo aštuoneri. Tarp žuvusiųjų buvo ir tėvai, atėję pasiimti savo vaikų po koncerto. 

Ketvirtadienį  J. Saundersas pateikė trečiąją ir galutinę šio tragiško įvykio ataskaitą.

„Remdamasis viskuo, ką (MI5) Saugumo tarnyba žinojo ar turėjo žinoti, esu įsitikinęs, kad toks tyrimo veiksmas būtų buvęs proporcingas ir pagrįstas“ – teigė jis. 

„Tai turėjo įvykti“, – sakė J. Saundersas, turėdamas omenyje tai, jog iš karto nebuvo parengta ataskaita apie pateiktą žvalgybos informaciją. 

Advokatas Richardas Scoreris (Ričardas Skoreris), kuris tyrimo metu atstovavo vienuolikai šeimų, pareiškė, jog J. Saundersas atskleidė itin skausmingas pražiopsotas galimybes. 

„Dėl šių klaidų buvo prarasta reali galimybė užkirsti kelią šiam išpuoliui. Tai labai skaudi išvada“, – sakė R. Scoreris.

„Šioje ataskaitoje atskleidžiamos klaidos yra nepriimtinos“, – pareiškė advokatas.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai