Vasario 8, 2023
V. Zelenskis vyksta vizito į JK

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį lankysis Jungtinėje Karalystėje, kur susitiks su britų premjeru Rishi Sunaku (Rišiu Sunaku).

Tai bus pirmas jo vizitas Jungtinėje Karalystėje nuo praėjusių metų vasario, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą.

Nuo to laiko V. Zelenskis tik kartą išvyko iš Ukrainos, kai prieš pat Kalėdas apsilankė Jungtinėse Valstijose ir pakeliui namo užsuko į Lenkiją.

V. Zelenskis taip pat kreipsis į JK parlamentą, ir susitiks su kariuomenės vadais, nurodė britų vyriausybė.

R. Sunakas sakė: „Prezidento Zelenskio vizitas į Jungtinę Karalystę yra jo šalies drąsos, ryžto ir kovingumo įrodymas, taip pat mūsų dviejų šalių neblėstančios draugystės liudijimas.“

JK yra viena didžiausių Ukrainos karinių rėmėjų ir yra nusiuntusi šaliai daugiau kaip 2 mlrd. svarų sterlingų (2,25 mlrd. eurų) vertės ginklų ir įrangos.

Apie vizitą paskelbta tuo metu, kai R. Sunakas pranešė, kad Britanija apmokys Ukrainos pilotus naudotis „NATO standartus atitinkančiais naikintuvais“.

Ukraina ragina savo sąjungininkus atsiųsti jai naikintuvų, nors Londonas teigia, kad netikslinga suteikti Ukrainos kariuomenei britiškų karo lėktuvų.

Daugiau nei 10 000 Ukrainos karių taip pat apmokyti bazėse JK, kai kurie iš jų mokėsi dirbti su Britanijos siunčiamais tankais „Challenger 2“.

„Didžiuojuosi, kad šiandien išplėsime šiuos mokymus nuo karių iki jūrų pėstininkų ir naikintuvų pilotų, užtikrindami, kad Ukraina turės kariuomenę, galinčią ginti savo interesus ir ateityje“, – sakė R. Sunakas.

„Tai taip pat pabrėžia mūsų įsipareigojimą ne tik suteikti karinės įrangos trumpalaikiam laikotarpiui, bet ir ilgalaikį pažadą stovėti petys į petį su Ukraina daugelį metų į priekį“, – pridūrė britų premjeras.

V. Zelenskis užmezgė ryšį su buvusiu JK ministru pirmininku Borisu Johnsonu (Borisu Džonsonu), kuris buvo vienas iš aktyviausių Ukrainos rėmėjų. R. Sunakas pradėjo eiti pareigas spalį ir pažadėjo išlaikyti Jungtinės Karalystės paramą Kyjivui.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai