Gruodžio 16, 2022
Rusija tikina nenaudosianti biologinių ginklų

Rusija nenaudos biologinių ginklų, penktadienį patikino šalies aukšto rango diplomatas, nors pasaulyje nerimaujama, kad dėl Maskvos invazijos į Ukrainą didėja masinio naikinimo ginklų panaudojimo rizika.

Konstantinas Voroncovas, Rusijos užsienio reikalų ministerijos Ginklų neplatinimo ir kontrolės departamento direktoriaus pavaduotojas, tvirtino, jog klausimas, kad Rusija galėtų panaudoti biologinius ginklus, „apskritai nekyla“.

Jis žurnalistams pareiškė, kad Maskva „visapusiškai ir visiškai laikosi savo įpareigojimų“ pagal tarptautines sutartis, pagal kurias draudžiama naudoti biologinius ir cheminius ginklus bei bakteriologines medžiagas.

„Karinėje srityje neturime jokių programų, susijusių su biologiniais ginklais“, – aiškino jis.

„Visa mūsų veikla biologinėje srityje skirta vien taikiems tikslams ir niekam daugiau.“

K. Voroncovas su žurnalistais kalbėjo Ženevoje jau tris savaites vykstančios Biologinių ginklų konvencijos peržiūros konferencijos kuluaruose.

Anot jo, klausimai dėl grėsmės, jog Rusija galėtų panaudoti tokius ginklus, keliami vien tam, kad būtų nukreiptas dėmesys nuo, jo teigimu, „tikrosios problemos“ – tariamai nusikalstamos Jungtinių Valstijų veiklos Ukrainoje.

Nuo vasario pabaigos, kai Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, Maskva ne kartą kaltino Vašingtoną dalyvaujant tariamose biologinių ginklų kūrimo programose Ukrainoje.

Spalį Maskva net ragino Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą ištirti šiuos kaltinimus, tačiau šis Kremliaus bandymas buvo nesėkmingas.

Tuos pačius kaltinimus, kuriuos Vašingtonas ir Kyjivas griežtai atmeta, Rusija pakartojo ir per Biologinių ginklų konvencijos peržiūros konferenciją ir Rusijos ambasadorius Genadijus Gatilovas žurnalistams pareiškė, kad Maskva neplanuoja palikti šio klausimo neišspręsto.

„Mes tai vertiname kaip grėsmę mūsų nacionaliniam saugumui“, – pareiškė jis ir pridūrė, kad „JAV kariuomenė“ dalyvauja „slaptų laboratorijų veikloje ... ne tik Ukrainoje, bet ir daugelyje kitų šalių ..., besiribojančių su Rusijos Federacija“.

Paklaustas apie Rusijos turimus įrodymus, G. Gatilovas atsakė, kad „Rusijai vykdant specialiąją karinę operaciją Ukrainoje ... buvo paimti tūkstančiai dokumentų, kurie labai aiškiai rodo, kad šiose laboratorijose buvo vykdoma slapta ... karinė veikla“.

„Mes ne šiaip kalbame apie tai. Mes žinome faktus.“

Jis pridūrė, kad Rusija buvo pateikusi dokumentų ir uždavusi konkrečių klausimų, bet „mes taip ir neišgirdome tinkamų atsakymų į savo klausimus, nei iš Jungtinių Valstijų, nei iš Ukrainos“.

BNS inf.

Raktažodžiai: PasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai