Lapkričio 7, 2022
Aplinkosaugos aktyvistai Londono žiedinėje automagistralėje piko valandą sutrikdė eismą

Aplinkosaugos aktyvistai pirmadienį keliose Londono žiedinės automagistralės vietose piko valandą užsikorė ant ženklams ir užrašams skirtų rėmų, todėl eismas saugumo sumetimais buvo sustabdytas.

Protesto akcija įvyko nepaisant to, kad policija iš anksto areštavo numanomus dalyvius.

Grupė „Just Stop Oil“, siekianti, kad Jungtinės Karalystės vyriausybė sustabdytų naujus naftos ir dujų gavybos projektus, paskelbė, kad jos nariai blokavo eismą mažiausiai šešiose sostinę juosiančios automagistralės M25 vietose.

Protestas surengtas pasaulio lyderiams susirinkus į Jungtinių Tautų susitikimą klimato klausimais COP27 Egipte, kai vyriausybės spaudžiamos labiau kovoti su klimato kaita.

„Just Stop Oil“, panašius trikdančius protestus rengianti visus šiuos metus, nurodo sekmadienį vakare informavusi policiją apie savo planus pirmadienį rytinio piko valandą lipti ant judriausios šalies automagistralės papildomų statinių.

Grupės atstovė Indigo Rumblelow (Indigo Ramblou) sakė, kad „Just Stop Oil“ turi teisinę teisę „kelti trikdžius, kad užkirstų kelią didesnei žalai“.

„Po 30 viešų debatų, lobistinių pastangų ir peticijų metų... vis dar judame katastrofiško klimato žlugimo link ir neturime, kur daugiau eiti“, – pridūrė ji.

Vyriausybė dar nėra galutinai priėmusi įstatymo prieš vadinamuosius tiesioginių veiksmų protestus.

Londono policija pranešė vėlai sekmadienį pradėjusi „reikšmingą išankstinę teisėtvarkos operaciją“ žmonėms, „ketinantiems sukelti ar keliantiems beatodairiškus ir rimtus trikdžius visuomenei“, identifikuoti ir areštuoti.

Sekmadienį vakare dėl sąmokslo sukelti nepatogumų visuomenei buvo areštuoti trys, o pirmadienį ryte – dar keturi žmonės, nurodė policija.

Kiti teritoriniai policijos padaliniai, atsakingi už paveiktas M25 vietas, pranešė, kad pareigūnai, kurie anksti pirmadienį buvo priversti blokuoti eismą ir išvesdinti aktyvistus, areštavo kažkiek asmenų.

Londono policijos komisaro pavaduotojas Mattas Twistas (Matas Tvistas) sakė, kad nuo spalio pradžios buvo panaudota daugiau kaip 10 tūkst. pareigūnų pamainų „Just Stop Oil“ protestams prižiūrėti.

„Šie pareigūnai kitais atvejais spręstų vietos bendruomenėms svarbius klausimus, tokius kaip nusikaltimai panaudojant peilius, apsaugojimas nuo įsilaužiamųjų vagysčių ir reagavimas į jas“, – pridūrė jis.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai