Birželio 17, 2022
Apie paauglių tvarką prakalbusi Anglijos lietuvė per parą tapo TikTok‘o žvaigžde

Netikėta sėkmė ir pripažinimas socialiniame tinkle TikTok nutiko rašytojai, vaikų stovyklų organizatorei Birutei Jakučionytei – per vieną parą jos paskelbtas video apie paauglių tvarką kambariuose surinko  daugiau nei 200k peržiūrų, moterį tiesiog užplūdo laiškai ir žinutės.

Birutė Jakučionytė yra žinoma kaip aktyvi įvairių socialinių projektų organizatorė, rašytoja, keturių sūnų mama, aktyviai reiškianti savo nuomonę socialiniuose tinkluose. Susikūrusi savo paskyrą jaunimo pamėgtame TikTok ir pasivadinusi Experte Jakučionyte vos per parą sulaukė neįtikėtino dėmesio ir publikos pritarimo.

 “Matyt, užkabinau daugeliui žmonių jautrią temą – tvarka paauglių kambariuose. Ši tema ypatingai skaudi tėvams, nes jie labai norėtų, kad sudėtingą paauglystės laikotarpį išgyvenantys vaikai bent jau kambarius susitvarkytų, o man atrodo, kad netvarkingas paauglio kambarys yra pati mažiausia bėda šiame laikotarpyje, todėl ir daviau patarimą palikti paauglius ramybėje, leisti jiems vystytis šiukšlių krūvoje. Ir prasidėjo. Šimtai komentarų ir žinučių, iš tėvų ir iš vaikų. Vaikai dėkoja už palaikymą ir supratimą, o tėvai siunčia man video su kambarių betvarke ir prašo palaikymo. Atsidūriau savotiško kartų, pasiaulėžiūrų konflikto epicentre. Palaikymo reikia abiems pusėms, tačiau, mano nuomone, tėvams yra vis tiek lengviau save šiek tiek paauklėti, ugdyti kantrybę ir priėmimą, nei paaugliams pačiame hormonų įkarštyje. Todėl aš už vaikus. Pati auginu keturis sūnus, buvo laikotarpių, kai dėl kvapo ir betvarkės jų kambariuose, stipriai uždarydavau duris ir ten nekišau nosies. Nors labai knietėjo, nors eidavau ir kartais vis tiek sutvarkydavau, taikiau įvairius metodus, kad susitvarkytų – tai padėdavo tik momentiškai. Dabar žinau, kad laiko, kai pradės patys norėti susitvarkyti, reikėjo tiesiog išlaukti. Šiuo metu namuose jau ketvirtas paauglys gyvena savo „kokone“ ir aš nebekovoju su jo betvarke. O kam, jeigu žinau, kad praeis? Taip sutaupau daug savo nervų ir galiu išlaikyti gerus santykius su paaugliu vaiku. Laikausi nuomonės, kad jeigu labai griežtai paauglį spausime daryti kažką, kas jam nėra svarbu, nerūpi, daryti taip, kaip mes norime, tai jis pradės stipriai priešintis, kovoti, eis ieškoti jį palaikančios kompanijos, žalos save, svaiginsis. Todėl aš kviečiu tėvus leisti vystytis paaugliui jo smirdinčiame netvarkingame kambaryje, o ne parke ant suolelio svaiginantis.

Na, o dar sulaukiu daugybės vaikų klausimų, dažniausiai jie yra kvaili ar apie seksą, tačiau kai kurie iš jų yra rimti: „Ką daryti, jeigu mane menkina mokytoja?“, „Ką man daryti – iš manęs mokykloje tyčiojasi?“. Atsakinėju jiems su humoru, kartais sarkastiškai, jiems suprantama kalba – susikalbu, jie mane girdi ir gerbia. Man labai patinka paaugliai, gebu išjausti jų sudėtingą laikotarpį, todėl ir į vasaros stovyklas, kurias organizuoju jau dešimtmetį, daugiausia važiuoja paaugliai.“ – pasakoja Birutė Jakučionytė.

TikTok socialinis tinklas yra trumpiems video skirta platforma, savo populiarumu šiandien lenkia Instagram ar Facebook platformas, jis ypač madingas vaikų ir jaunimo tarpe.

 Nuoroda į Expertės Jakučionytės TikTok'ą: 

 https://www.tiktok.com/@birutejakucionyte?is_from_webapp=1&sender_device=pc

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai