Rugpjūčio 19, 2020
10 legendinių Londono restoranų ir patiekalų
Simona SurvilaitėTekstas: Simona Survilaitė
The Ivy restoranuose rugpjūtį galioja „Eat Out to Help Out“ schema. © Foto: The Ivy.

Nors pandemija skaudžiausiai palietė mažuosius restoranus, tačiau ir didieji nėra atsparūs viruso poveikiui. „The Ledbury“, „Le Caprice“ ir The Goring viešbučio restorano „Siren“ užsidarymai – tai priminimai, kad net ir patiems žymiausiems Londono restoranams būtinas dėmesys ir palaikymas. Jei ieškote, kur papusryčiauti, papietauti ar vakarieniauti, siūlome aplankyti vieną iš šių Londono restoranų ir paragauti jų legendinių patiekalų. Pasinaudokite proga, kol dar galioja „Eat Out to Help Out“ schema, nes kai kurie jų siūlo 50% nuolaidą maistui ir nealkoholiniams gėrimams, rugpjūčio savaitę nuo pirmadienio iki trečiadienio.

The Wolseley
(Paragaukite: Arnold Bennett omletą)
Sotus pusryčių omletas su rūkyta juodadėme menke, olandišku padažu ir grietinėle išrastas prestižiniame Londono viešbutyje „The Savoy“. Sakoma, kad omletas buvo sukurtas kaip pusryčių patiekalas žymiam britų rašytojui ir dramaturgui Arnold Bennett, kuris, apsistojęs „The Savoy“ ir kas rytą puikiai pasisotinęs, jame parašė visą romaną! „The Wolseley“ restorane gaminama šio omleto versija, pagardinta parmezano sūriu, išgirta maisto ir kelionių kritiko A. A. Gill. Adresas: 160 Piccadilly, St. James's, W1J 9EB.

Nobu
(Paragaukite: Miso marinuotą juodąją menkę)
Restoranas „Nobu“, esantis Old Park Lane greta Hyde parko, garsėja aukštos kokybės japoniškų patiekalų pasirinkimu. „Nobu“ meniu sutelktas į žuvį bei jūros gėrybes, bet patiekaluose jaučiami ir peruvietiški skoniai. Tradiciniame Tolimųjų Rytų sojų sultinyje Miso marinuota juodoji menkė – žymiausias restorano patiekalas. Užsukite čia vakarienės ir kartu pasigrožėti Hyde parku. Adresas: COMO Metropolitan, 19 Old Park Ln, Mayfair, W1K 1LB.

Scott's
(Paragaukite: Dauerio jūrų liežuvį)
„Scott‘s“ pirmą kartą duris atvėrė dar 1851 metais, Westminster‘yje, tačiau praeito amžiaus septintame dešimtmetyje persikėlė į dabartinę lokaciją Mayfair rajone. „Scott‘s“ yra puiki vieta pietums su kolegomis – ypač tais, kuriuos paskutinį kartą matėte tik per Zoom. Žymiausias restorano patiekalas yra vadinamasis Dauerio jūrų liežuvis (Dover Sole) – ant grotelių skrudinta žuvis, kelias minutes kepta orkaitėje, paruošta į filė. Adresas: 20 Mount St, Mayfair, W1K 2HE.

St. John 
(Paragaukite: Skrebutį su kaulų čiulpais ir petražolių salotomis)
1994 metais apleistoje kiaulienos rūkykloje atidarytas restoranas „St. John“ dabar turi platų ištikimų gerbėjų ratą. Lydimi sėkmės, įkūrėjai Fergus Henderson ir Trevor Gulliver nuo tada atidarė dar du restoranus, kepyklą, vyninę ir vyno kompaniją. Žymiausias restorano delikatesas – F. Henderson vizitine kortele tapęs, kukliai paruoštas skrebutis su sodraus skonio kaulų čiulpais ir pikantiškomis petražolių salotomis. Adresas: 26 St John St, Barbican, EC1M 4AY.

Wiltons
(Paragaukite: Austrių)
Restorano „Wiltons“ ženklas, cilindrą dėvintis omaras su lazdele, svečius pasitinka jau daugiau nei 250 metų. Tradiciškai britiškas restoranas duris atvėrė dar 1742 metais (nors, tiesa, kitoje vietoje, nei jis yra dabar) ir gali būti laikomas seniausiu Londono restoranu. Restorano interjeras ypač rafinuotas, į akis krenta smaragdiniu pamušalu išmušti suolai visose gan privačiose kabinose. „Wiltons“ dar 1836 metais apdovanotas šešiais karališkaisiais orderiais – pripažinimo ženklais, reiškiančiais, kad įmonė ar organizacija teikia savo prekes karališkajai šeimai. „Wiltons“ nuo XIX a. pradžios vaišina karališkąją šeimą austrėmis. Neprašausite užsisakę didelę lėkštę austrių su taure Cuvée šampano ar šaltinio vandens. Kas tinka karalienei, tinka ir mums! Adresas: 55 Jermyn St, St. James's, SW1Y 6LX.

The Ivy
(Paragaukite: Piemenų pyrago)
Šiomis dienomis, Piemenų pyragas (Shepherd's pie) paprastai tiekiamas vaikams mokyklose arba kaip kasdieniška vakarienė namuose. Tačiau legendinis restoranas „The Ivy“ jį sugeba pagaminti ir patiekti ypač elegantiškai, neprarandant patiekalo jaukumo. Restorano meniu rasite ir daugiau klasikinių britiškų patiekalų ir užkandžių, tačiau Piemenų pyragas, gaminamas iš jautienos ir avienos faršo bei paskanintas veršienos sultiniu, Worstershire padažu, žolelėmis ir vynu, neabejotinai yra lankytojų favoritas. Jaukiems pietums atmosferą sukurti padeda žavingas Art Deco interjeras. Adresas: 1-5 West St, WC2H 9NQ.

Cecconi’s
(Paragaukite: Spagečių su omaru)
Kadangi Londone „Cecconi‘s“ susilaukė didelės sėkmės, to paties vardo ir stiliaus restoranai dabar veikia visame pasaulyje, nuo Niujorko iki Mumbajaus. Tačiau nei vienas jų nepralenks pirmojo „Cecconi‘s“ Mayfair rajone, alsuojančio senąja Venecijos prabanga. Užsisakykite lankytojų mėgstamiausio – spagečių su omaru, šafranu, čili pipirais ir baziliku. Adresas: 5A Burlington Gardens, Mayfair, W1S 3EP.

Gymkhana
(Paragaukite: Muntjac Biryani)
Šefas Karam Sethi pirmąją Michelin žvaigždutę užsidirbo darbuodamasis restorane „Trishna“, o antrosios nusipelnė čia, restorane „Gymkhana“, kuris pripažintas geriausiu Anglijos restoranu vos keli mėnesiai po atidarymo. Meniu eklektiškas, jame derinami tradiciniai indiški patiekalai su britiškais akcentais. Užsisakykite restorano vizitine kortele tapusio Muntjac Biryani – iš keptos tešlos pagaminto kupolo, apibarstyto Nigella sėklomis, įdaryto prieskoningais ryžiais ir elniena, patiekiamo su granatų ir mėtų padažu. Adresas: 42 Albemarle St, Mayfair, W1S 4JH.

The Ritz
(Paragaukite: Crepes Suzette blynelių)
Tikriausiai nėra geresnio būdo sužavėti damą, kurią atsivedėte į pasimatymą, negu jos vardu pavadinti nuostabų desertą. Būtent tokia Crepes Suzette blynelių vardo istorija – jį Monte Karle suteikė karalius Eduardas VII. Sakoma, kad ir pats patiekalas gimė per atsitiktinumą, kai 14-metė padavėjo asistentė netyčia padegė tuomet dar tik būsimo karaliaus desertą. Adresas:  150 Piccadilly, St. James's, W1J 9BR.

Otto’s
(Paragaukite: Canard à la Presse)
Užsinorėję kažko prancūziško, pavakarieniaukite restorane „Otto‘s“, kuriame ruošiami tokie patiekalai kaip Poulet de Bresse ar totoriškas steikas. Tačiau tikroji restorano žvaigždė yra presuota antis Canard à la Presse. XIX amžiuje išrastos klasikinės presavimo technikos „Otto’s“ šefas mokėsi Paryžiuje. Nenustebkite, kad užsisakius  Canard à la Presse antis bus pirmiausia atnešta jums apžiūrėti – tai tradicinės procedūros dalis. Patiekalą sudaro anties krūtinėlė, smulkintos kepenėlės ir apkepintos kojelės, sudrėkintos sultinyje. Adresas: 182 Grays Inn Rd, Holborn, WC1X 8EW.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai