Birželio 10, 2019
Stilius – angliškas, elegancija – lietuviška. Derinys su lietpalčiu (trench coat)
ROBERTA LEKAVIČIENĖTekstas: ROBERTA LEKAVIČIENĖ

Tekstas: ROBERTA LEKAVIČIENĖ, stiliaus blogo PATRE autorė
Makiažas: VESTA NEIMANTAITĖ Vesta Neimantaitė (Vesta Nei Make up).
Šukuosenos: ASTA LUKAUSKIENĖ (Asta Lu – Hair Artist)
Nuotraukos ir video: ELENA PAULAUSKĖ (Life by Elena)

Nežinau, kaip jums, bet man londonietės įvaizdis labiausiai asocijuoja su trench coat (lietpalčiu). Lietpalčiai Anglijoje – tai stiliaus ir elegancijos viršūnė, kurie kasmet įtraukiami tiek į moterų, tiek vyrų garderobo must have sąrašą. Efektingiausi variantai pavyksta prie lietpalčio derinant elegantiškus klasikinio stiliaus elementus. Tai gali būti marškinių ir kelnių eilutė, suknelė arba megztuko ir pieštuko formos sijono duetas. Aukštakulniai įvaizdžiui suteikia išbaigtumą. Jei mėgstate šiuo metu itin populiarius sportinius batelius - balti kedai puikiai tiks prie lietpalčio. Du viename - ir elegantiška, ir patogu. O jei lyja tarsi iš kibiro - botai išgelbės pasivaikščiojimą.

Kaip šį įvaizdį susikūriau aš? Kad ir kaip norėčiau įsigyti garsaus prekės ženklo Burberry klasikinį lietpaltį, deja, šiuo momentu to padaryti negaliu. Bet ir nebūtina! Labai paprasta tokį derinį sudėlioti su kur kas mažiau kainuojančiais, bet ne ką prasčiau atrodančiais įkandamesnių prekių ženklų drabužiais. Išnaršiau ne vieną Londono parduotuvę ieškodama reikiamo kirpimo, norimo atspalvio, mano figūrai tinkančio lietpalčio. Tokį radau Marks & Spencer parduotuvėje. Puiki medžiagos kokybė, gražus pasiuvimas, spalva bei priimtina kaina. Prie šio palto įsivaizdavau megztinį su įdomesniu kaklu – gražiai atrodo ir praktiška atsižvelgiant į Londono orą.

Nupasakojau savo vaizdinius lietuvei mezgėjai Ristinai ir ji ne tik įgyvendino visus mano norus, bet net viršijo lūkesčius. Įmantrus kirpimas, krentančios rankovės, laisvas siluetas, merino vilnos su šilku siūlai megztinį pavertė išties prabangų ir elegantišką. Prie jo priderinau odini sijoną, kuris šiuo metu yra ant bangos. O šį ansamblį užbaigiau baltais aukštakulniais. Balta spalva šiemet labai populiari, tad rekomenduoju eksperimentuoti ir nebijoti šio pasirinkimo. 

Kaip gi miesto moteris be rankinės?! Į šį derinį tiktų didelė, patogi, talpi rankinė, tačiau norėjau šiokio tokio akibrokšto – juk esame kosmopolitiškame Londone. Pasirinkau seksualią, drąsią, netradicinio tipo ASA delninę knygą VOGUE – lietuvių kūrėjos darbas.

Aksesuarai. Jie būtini norint paįvairinti aprangą. Šiuo atveju tai gali būti skėtis, akiniai nuo saulės, pasirinktos spalvos odinės pirštinės ar lengva šilkinė skarelė. Pastaroji visai eilutei suteikia labai daug šarmo ir šiuo metu yra ypatingai madinga kuriant panašius įvaizdžius.
Kita dėkinga stilistinė lietpalčio detalė yra diržas: jį galima rišti kaip kaspiną arba pagal naujausią mados namų Burberry rišimo būdą, kurį atvaizdavau nuotraukose.

Reikia nepamiršti, jog rūbai – dar ne viskas. Turi būti visuma. Galite stulbinamai apsirengti, bet jei nepasirūpinsite tinkamu makiažu ir šukuosena, įvaizdis neatrodys išbaigtas. Visažistė Vesta pataria, jog makiažas prie tokio derinio neturėtų būti rėkiantis, bet ir ne per blankus, atskleidžiantis drąsią, savimi pasitikinčią moterį. Šiuo atveju man buvo paryškintos akys ir subtiliai nude spalva padažytos lūpos. „Šukuosena turėtų atrodyti taip, tarsi plaukams sušukuoti būtumėte neįdėjusi daug pastangų...“ – plaukų meistrės Astos žodžiai. Keletas iškritusių sruogų, nerūpestingai susuktas plaukų kuodukas puikiai išpildo įvaizdį.

City Woman from Life by Elena on Vimeo.

Raktažodžiai: Anglijastiliuslietpaltistrench coat

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai