Lapkričio 20, 2013
Tarp geriausių pasaulio menininkų - ir lietuvė
© Kristina Ališauskaitė ir jos kūrinys „Dont ask II“ (liet. „Neklausk II“).
Ką tik paaiškėjo Londono galerijos „Saatchi“ surengto tarptautinio konkurso „Saatchionline Showdown Competition – Painted Faces“ nugalėtojai. Tarp geriausių – ir perspektyvi lietuvė tapytoja Kristina Ališauskaitė, sudominusi meno pasaulio autoritetus bei didžiulėje konkurencijoje prasibrovusi į finalą. Iš viso konkurse rungėsi net 3300 įvairių šalių menininkų. 
 
DALYVAVO 3300 PASAULIO MENININKŲ 
 
Vienos žymiausių Londono galerijų „Saatchi“ rengiamas konkursas „Saatchionline Showdown Competition – Painted Faces“ suteikia galimybes viso pasaulio menininkams. Darbus čia vertina tarptautinio garso menininkų bei kuratorių žiuri. Iš jų galima paminėti Barnaby Furnasą, Gedą Quinną, Wangechi Mutu, Peterį Coffiną, Deuterį Dalwoodą, Matthiasą Weischerį. Tarp konkurso komisijos narių buvo galerijos „Saatchi“ vadovė R.Wilson bei žymi menininkė C.Joffe. 
 
Tapytų veidų konkurse iš viso dalyvavo 3300 menininkų iš kurių į pirmąjį etapą vertinimo komisija ir balsuojant internetu išrinko 300. Į kitą konkurso etapą buvo atrinkti 30 kūrėjų, iš kurių į finalą pateko 10 menininkų. 
Kristinos Ališauskaitės kūrinys „Dont ask II“ (liet. „Neklausk II“. Kristinos Ališauskaitės kūrinys „Dont ask II“ (liet. „Neklausk II“.
 
LAUREATUS PRISTATYS LONDONE 
 
Pagrindinis konkurso „Saatchionline Showdown Competition – Painted Faces“ prizas (1000 angliškų svarų sterlingų) atiteko ispanui Migueliui Laino už kūrinį „Didier“ , o antrąją vietą (500) laimėjo Chrisas Stevensas su darbu „Loughros Point Revisited“.
 
Į konkurso finalą taip pat pateko menininkai iš JAV, Olandijos, Vokietijos, Australijos, Vokietijos ir Latvijos. Lietuvės tapytojos Kristinos Ališauskaitės kūrinys „Dont ask II“ (liet. „Neklausk II“), kartu su kitų finalininkų darbais, nuo gruodžio 5 iki gruodžio 20 dienos bus eksponuojamas Londono galerijoje „Griffin Gallery“. 
 
Jaunos lietuvių menininkės Kristinos Ališauskaitės (g. 1984) kūryba taip pat eksponuojama Valensijos (Ispanija) tarptautiniame menų festivalyje „Incubarte 2013“. Beje, neseniai magistrantūros studijas Vilniaus dailės akademijoje (VDA) baigusios savitos ir itin nuoseklios kūrėjos darbus bus galima pamatyti ir Vilniuje, kur nuo lapkričio 22 dienos Šiuolaikinio meno centre vyks konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ finalininkų paroda. 
 
PILOTAS.LT informacija

Raktažodžiai: MenasSaatchiKristina Ališauskaitė

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai