Gruodžio 24, 2021
Senoliai miega tvartuose | Širdį veriančios istorijos ir skurdas Jungtinės Karalystės lietuvius įkvėpė gerumo akcijai Lietuvoje
“Neturiu batareikos”, pasiguodė ši močiutė, kai savaitės pradžioje pas ją lankėmės. Pažadėjau…, juk nesunku, o iki švenčių skolas reikia atiduoti. Va ir atidaviau. Nors senokai tokiu įrenginiu teko domėtis, bet manau, kad šis prožektorius pateisins močiutės lūkesčius! (Akcijos akimirkomis dalinasi Lietuvos policijos atašė Londone Linas Pernavas).

Žiemos laikotarpiu itin pasigendama saulės šviesos, šilumos, o ypač artimo meilės ir šildančio žmogiškumo. Jungtinės Karalystės Lietuvių Bendruomenės (JKLB) paramos akcija “Iš širdies į širdį” kasmet kitokia, bet tuo pačiu ir metai iš metų puoselėjanti tą pačią idėją: meilė artimui, ligotam, užmirštam, vienišam.

“Kai visas pasaulis ir vėl išgyvena savuosius iššūkius, žmonės dalinasi savo gerumu su tais, kuriems šiuo metu ypač sunku ir vienuma spaudžia širdį. JKLB akcija “Iš širdies į širdį” šiemet su dar didesniu užtaisu pasiekė 8 regionus: Kauno, Kretingos, Šilutės, Šakių, Šiaulių, Skuodo, Dusetų ir Ignalinos. Aplankėme beveik 200 senelių, kuriems Kūčios ir Kalėdos bus bent šiek tiek šviesesnės ir širdys prisipildys šilumos”, - savo Facebook paskyroje gerumo akcija dalinasi JKLB vadovė Alvija Černiauskaitė.

Jautrių ir širdį veriančių istorijų šiais metais taip pat netrūksta. Viena senolė, kitais metais švęsianti 90-tąjį jubiliejų, miega tvartelyje ir turi geriausią draugę - karvutę - ir šilumai, ir pokalbiui. Už kelių kilometrų ilgametė mokytoja, poetė, dailininkė, tačiau liko tik pačios paveikslai ant sienų, eilės knygose ir prisiminimai apie senelių dvarą. “O gyventi dar taip norisi, - sako su ašaromis akyse ir priduria: tačiau tas vienišumas taip spaudžia širdį”. O kur dar kalbos, kad maistą taupys iki Velykų.

Pasak Alvijos, žmonių dosnumas šiais metais buvo beribis. Nupirkta daugiau krepšelių ir aplankyta dar daugiau senjorų. 

“Mano pirmoji atostogų diena. Tai viena iš geriausių kada nors gyvenime turėtų! Jaudulys, gailestis ir džiaugsmo ašaros, tai būsena, kuri aplanko vienu metu, kai atveria senolis savo pirkios duris ir su ašaromis akyse ir begaline padėka ištaria ‘Pirmą kartą per 74 metus aš kažkam parūpau’”, - nuotaikomis dalinasi misijoje dalyvaujantis, Londone policijos atašė dirbantis Linas Pernavas.

Prieš kelis metus Lietuvoje pradėję rengti kalėdinės šventes vargingiau gyvenančių šeimų vaikams, JKLB nariai pastebėjo, kad itin vargingai ir sunkiai gyvena senoliai Lietuvos regionuose. Tad jau 2020-ais aukojo lėšas ir pirko Kalėdinės vaišes Lietuvos regionų vienišiems ir ligotiems senoliams.

Praeitais metais šiai labdaros akcijai paaukota 7390 Didžiosios Britanijos svarų sterlingų ir už juos nupirkta vaišių 212- ai senolių ir net 50 savanorių įsitraukė į veiklą. Visi 50 savanorių išgyveno daug jautrių akimirkų matydami vargingoje buityje gyvenimo saulėlydį leidžiančius senolius. Savanoriai atvežę vaišes stengdavosi padėti senoliams nudirbti ir buities darbus. Kai kurie senoliai kalbėdavo, kad jiems padovanotų vaišių užteks iki Velykų arba pasakodavo, kad jų įprastos Kalėdų vaišės, tai – „sriuba su kukuliais“.

Regionų savivaldybių ir seniūnijų, socialinių darbuotojų pagalba stengiamasi pasiekti tuos, kam pagalbos labiausiai reikia, kurie dirbo kurdami mūsų ateitį, bet dabar dėl sveikatos būklės ar nepritekliaus neišgali lankytis net maisto parduotuvėse.

Jungtinės Karalystės lietuviai kviečia prisijungti prie misijos, savanoriauti ir aukoti. Daugiau informacijos galite rasti Facebook puslapyje @JungtinesKaralystesLietuviuBendruomene.

Paaukoti galite:

Lithuanian association UK Ltd
Sąsk nr. 39414643
Sort code: 23-05-80 arba PayPal: [email protected]
IBAN: GB69MYMB23058039414643
BIC: MYMBGB2L
Būtinai nurodyti: Is sirdies

#KartuGalimeViską
#JungtinėsKaralystėslietuviųbendruomenė

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai