Gegužės 18, 2015
Trijų atkaklių lietuvaičių sėkmė Londone
Natalija Voronina
Ausys stačios, akys plačios! - tokiu šūkiu vadovaujasi „Smartup Visuals” įkūrėjos © Asmeninio archyvo nuotr.

Prieš trejus metus trijų lietuvaičių sukurta vizualios komunikacijos kompanija, šiandien skina sėkmės vaisius. Su viena iš „Smartup Visuals” bendrasavininkių Kristina Narusevičiūte „Londonietė” kalbasi apie verslo sėkmę ir aistrą darbui, kuris privertė atsisakyti kelionių, vakarėlių ir netgi susitikimų su draugais.

Kas yra „SmartUp Visuals”? 

„Smartup Visuals” – tai vizualios komunikacijos kompanija, kuri teikia dizaino, iliustracijos ir animacijos paslaugas.  Šiuo metu labiausiai orientuojamės į pagrindinį mūsų produktą – gyvą renginių iliustravimą (angl. scribing). 

Dalyvaujame daugybėje konferencijų, parodų, korporacijos kompanijų mokymų, kuriuose atidžiai klausome pranešimų arba diskusijų. Tuo pat metu kuriame vizualią šios informacijos išraišką. Bandome įžvelgti sąsajas, interpretuojame sąvokas, pabrėžiame pokalbių kulminacijas. Kokia viso to nauda? Vizualiai visa tai turi didelę galią – akimirksniu apdorojama labai daug informacijos, tokiu būdu dalyviams padedame įsisavinti ir įsiminti informaciją greičiau ir paprasčiau. Tyrimai rodo, jog žmogus prisimena tik 10% išgirstos informacijos, o 90 % informacijos į smegenis perduodama regėjimo dėka. Be to, vaizdai apdorojami 60000 kartų greičiau nei tekstas!

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

 Kaip gimė idėja sukurti „SmartUp Visuals” ir su kuo bendradarbiauji?

Prie panašaus koncepto dirbau su kita vizualios komunikacijos firma Londone, tačiau man nepatiko kompanijos darbo etika, o ir direktorė nebuvo pakankamai ambicinga. Pati turiu daug motyvacijos, nes to išmokau iš pačios pozityviausios verslininkės mamos, todėl jaučiu, jog savas verslas man yra labiau priimtina darbo forma.

Atsiskyrusi nuo kompanijos suradau klientą, kuriam reikėjo trijų menininkų dideliai konferencijai iliustruoti. Pakviečiau padirbėti Liną Navickaitę ir Kariną Sinkevičiutę. Jau po pirmojo projekto pajutome, jog ši mūsų trijulė augs į kažką didesnio. 

Su Lina buvome dar seniau susidūrę per bendrus pažįstamus vakarėlyje. Trumpai pleptelėjome, ką ji veikia, todėl žinojau, jog ji turi potraukį menui ir iliustracijai.  Atėjus momentui ją prisiminiau. O per Liną susipažinome ir su Karina. Jausmas, lyg mums buvo tiesiog lemta susitikti: per daug bendrų pažįstamų, atsitiktinumų ir pomėgių. 

Kokie keliai atvedė Jus visas į Londoną?
 
Visos atvažiavome studijuoti. Karina ir Lina studijuoti pradėjo is karto: Karina – komunikaciją ir medijas Brunelio universitete, Lina – interjero dizaino studijas Londono Metropolitano universitete.

Aš atvykusi dar šiek tiek blaškiausi. Vis traukė estetika, todėl pradėjau studijuoti grožio kursus. Padirbusi kosmetologe supratau, jog noriu kažko kito. Jei reikėtų dar kartą viską pakartoti, rinkčiausi verslo studijas, o jau vėliau išsiaiškinčiau, kokioje srityje visas žinias pritaikysiu ateityje. Yra toks pasakojimas apie turtingą tėvą verslininką, kurio sūnus norėjo tapti dailininku. Tėvas jam pasakė: „Pirmiausia, tave siųsiu į verslo mokyklą, kad vėliau išmokęs tapyti, žinotum, ką su tais savo meno darbais daryti.” 

Šiuo metu tęsiu dizaino ir inovacijos studijas, kurių užbaigti labai neskubu. Pasirinkau lankstų mokymosi būdą su Open University programa, kuri lengvai leidžia suderinti darbą su mokslais.

Karinai ir Linai jau antraisiais studijų metais sukosi idėjos galvose apie individualesnę savęs realizaciją ir abi turėjo įvairių verslo idėjų. Noras realizuoti save ir įgyvendinti savo svajones buvo tikrai didelis, entuziazmo netrūko, o jau paskutiniaisiais studijų metais kolegės žongliravo baigiamųjų darbų rašymu, darbais restoranuose ir Smartup Visuals" renginių iliustravimu, įdėjų testavimu ir eksperimentavimu. Baigusios mokslus visą savo dėmesį skiria kompanijai. 

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

Kokie Jūsų įgyvendinti projektai? 

Dirbame su lyderiaujančiomis Jungtinės Karalystės ir Europos konferencijomis, ateinančiais metais tikimės padvigubinti projektų kiekį.
Šių metų planuose didelis kolaboracinis projektas su mūsų draugais „Art Print Studio”.  Apie projektą dar nutylime, bet būtinai apie jį išgirsite vėl atvėsus orams! Taip pat dirbame su keliomis lietuvių inovacijų, technologijų ir programinės įrangos kūrimo kompanijomis/konferencijomis. 

Visos į Londoną atvažiavome studijuoti, to daryti nenustojame net ir pabaigę universitetus. Dalyvaujame technologijų, farmacijos, ekologijos, kompiuterių programavimo renginiuose – norint vizualiai interpretuoti aukšto lygio kalbas, reikia nemažai sužinoti ir nenustoti viskuo domėtis. Kur bedalyvautume vadovaujamės taisykle – ausys stačios, akys plačios!
  
O kur dar visa mūsų verslo pusė! Teko išmokti rinkodaros, vadybos ir kitų būtinų verslo įgudžių. Tačiau, jei atvirai, būtent tai mus ir įkvepia! Asmeniškai – toks jau mano moto: studentė visam gyvenimui!

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

Kokios savybės padeda Jums visoms siekti sėkmės?

Kai pradėjome vykdyti savo veiklą, jautėmes tikrai užsidegusios, todėl ir atsiradus iššūkiams nenustojome stengtis ir viena kitos palaikyti. Sunkumų tikrai buvo, bet nei viena nepabėgome. Vos pradėjus – labai trūko lėšų, teko atsisakyti išlaidų, prie kurių galbūt buvome pripratę ir jų net nevertinome. Drabužiai, kelionės, vakarėliai ar netgi susitikimai su draugais nebebuvo mūsų gyvenimo dalis. Žinojome, jog norėdamos visa tai vėl turėti galime tiesiog susirasti reguliariai apmokamą darbą, tačiau nė vienos ši idėja nejaudino. 

Labai padėjo ir kitų žmonių patarimai. Mane asmeniškai labai padrąsino Giedrius Ivanauskas, kuris įkūrė ir vadovauja gyvenimo būdo, mados ir meno žurnalui „Made in Shoreditch”. Kai jam paminėjau, jog noriu palikti savo darbą ir pradėti verslą, jis buvo pirmasis žmogus, kuris sakė: „Daryk tai 100%!”    

Bendravimas su tokio tipo žmonėmis nepalieka abejonių, jog elgiesi teisingai: jie įkvepia, palaiko, padrąsina, duoda patarimų. Taip, galima sakyti, jog sėkmės pasiekti padėjo ir pažintys, tačiau tai ne tokios pažintys, prie kurių yra pripratę sovietinio mentaliteto šalininkai. Tai pažintys, kurios paremtos kitais principais: patarimų, žinių ir patirties dalinimusi, bendradarbiavimu. 

Ar Londonas Jums – jau namai? 

Londonas yra galimybių miestas.  Aišku, viskas priklauso nuo tavęs paties, kiek pastangų įdedi, jog jaustumeisi čia kaip namuose. Tai nėra kiekvieno emigranto laimės lizdelis, manau, turi turėti tam tikras charakterio savybes, kad jaustumeisi čia laimingas. 

Jei tau patinka gamta, ramus gyvenimo būdas ir harmonija, tai ką gi čia veiki? Kita vertus, jaunam,  motyvuotam, žmogui - tai ideali vieta augti. Neatmetu galimybės ateityje gyventi ir kitur, juk tiek daug gražaus pasaulio dar nepatirta. 

Liną ir Kariną vis pagaunu pasvajojant apie gyvenimą Lietuvoje. Joms abiems taip pat labai patinka keliauti, abi myli gamtą ir domisi svetima kultūra. 

Veikla, kurią vykdome, yra glaudžiai susijusi su tuo, kaip čia jaučiuosi, juk „žmogus, kuriam atsibodo Londonas, yra žmogus, kuriam atsibodo gyvenimas” (Samuel Johnson citata).

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

Raktažodžiai: Natalija VoroninaSmartup Visuals

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai