Rugpjūčio 6, 2014
Svarbu ne ūgis, o smūgis: kriminologiją Londone studijuojanti Ineta šarvuojuosi psichologine stiprybe
Justina Andriukevičiūtė 1

Kasmet vis daugiau jaunų žmonių pasirenka studijas užsienyje, siekdami savo svajonės, palieka šeimą, priima kitos kultūros keliamus iššūkius bei peržengia svetimos kalbos barjerą. Viena iš jų ir Ineta. Iš pažiūros labai smulki ir trapi mergina, tačiau dažnas nustemba išgirdęs, kokių didelių siekių turi ši coliukė. Ineta studijuoja kriminologiją ir kriminalinę teisę Middlesex universitete Londone. Kaip sekasi studijuoti Londone Ineta sutiko papasakoti Londonietės skaitytojams.

Na, tikriausiai reikėtų pradėti nuo pat pradžių, kaip ir kada kilo mintis studijuoti tokį įdomų ir tuo pačiu baisų dalyką? Gal „CSI kriminalistai“ ir panašūs serialai padarė įtaką sprendimui?

Jau nuo mažų dienų jaučiau pagarbą policijos pareigūnams ir žavėjausi jų darbo specifika, tad ilgainiui tas žavėjimasis peraugo į norą tapti viena iš jų. Tai nebuvo įtaka tam tikrų televizijos laidų ar serialų, tačiau pripažinsiu, kad „CSI kriminalistus“ tikrai žiūrėjau ir tai galbūt tik sustiprino mano norą siekti būtent tokios specialybės.

Kodėl studijas pasirinkai būtent Londone?

Jei atvirai, niekada nesvajojau ir net negalvojau apie išvykimą į Londoną, kol pasiekiau dvyliktą klasę, laikotarpį, kai reikia nuspręsti, kur ir ką veiksi ateityje. Atsimenu kaip su draugėmis prakalbome apie studijas užsienyje. Vis labiau domėjausi studijomis Londone, anglų kalba manęs nebaugino, šalis vos pora valandų kelio lėktuvu nuo namų, o ir pažįstamą vieną kitą Londone turėjau.

Ar susidūrus su kriminalogijos mokslais nekilo mintis, jog tai ne tavo sritis? O gal atvirkščiai pradėjai jausti, jog pamažu pildosi tavo svajonės?

Pradėjus mokytis šį dalyką tikrai nesinorėjo sukti jokiu kitu keliu. Supratau, jog esu savose vėžiose ir tikrai domiuosi šia sritimi.

Ar reikia turėti kažkokių ypatingų savybių norint tapti kriminaliste?

Karjeros aukštumų dar nesu pasiekusi, tad būtų netikslu, jei bandyčiau apibrėžti. Manau pirmiausia reikia turėti tvirtą apsisprendimą ir norą, kitaip sakant, būti ryžtingu, o toliau turėtų sekti šalti nervai, atidumas bei logika.

Žiūrint į tave ir galvojant apie tavo pasirinktus mokslus, įžvelgiu paradoksą – tokia smulki, trapi, o pasirinkti mokslai reikalaujantys labai daug psichologinės stiprybės. Gal už švelnios ir trapios išvaizdos slepiasi ypatingai tvirta moteris? 

Iš tikrųjų ne vieną žmogų priverčiu šypsotis vos pasakius, kokį dalyką studijuoju. Kaip jau minėjai, šarvuojuosi psichologine stiprybe, o ne fizine jėga. Gal ne be reikalo artimieji pipiru mane vadina, „small but spicy“ (maža, bet aštri liet.).

Ar daug tavo studijų aplinkoje merginų, pasirinkusių tokį kelią, o gal vyrauja vyriška kompanija?

Kaip bebūtu keista, mano studijų aplinkoje didžiąja dalį studentų sudaro merginos. Pati nustebau, kad gan vyrišką specialybę renkasi tiek daug merginų. Šiuo atveju moterys linki gero visuomenei ir imasi tam tikrų veiksmų.

Kokia dar veikla užsiimi be mokslų?

Studijų laikotarpiu darbavausi kokteilių bare. Dirbau padavėja. Žinoma, kad dauguma merginų taip užsidirba pinigų studijuojant, nes tai puikiai suderinama. Ryte į paskaitas, vakare padirbėti.

Koks tavo laisvalaikis? Gal žinai kokių nors ypatingų vietų Londone, kur ir kitiems galėtum pasiūlyti apsilankyti?

Dažniausiai laikas skiriamas mokymuisi arba darbui. Bet kai turiu progą atsipalaiduoti nuo abiejų pareigų, skubu į salsos klubą pašokti. Be to, einu vis i kokį nors muziejų ar galeriją. 

Ko neturi Londonas, o turi Lietuva? Ko čia trūksta?

Svarbiausia, ką galiu pabrėžti, tai Londone nėra mano šeimos. Ilgainiui pripratau ir net patiko gyventi vienai, nuo nieko nepriklausomai,  tačiau liūdna praleisti šeimos šventes, giminaičių susibūrimus. Dar galėčiau pridurti, kad Londone trūksta taip lengvai pasiekiamos gamtos. Taip, yra parkai ir užmiesčiai, tačiau atstumai kitokie nei Lietuvoje. Tad studentas norėdamas pasigrožėti gamta, pabėgti nuo miesto šurmulio, privalo paskirti tam visą dieną, kas be abejo kainuoja ne tik laiko, bet ir pinigų.

Ar pabaigus mokslus ketini sugrįžti į Lietuvą?

Šis klausimas mane kankina jau labai ilgai. Dar nesu visiškai apsisprendusi, bet tikimybė, jog grįšiu į gimtąjį kraštą labai didelė.

 

Raktažodžiai: ProfesijaStudijos

Straipsnio komentarai

Panašūs straipsniai