Vasario 6, 2020
Ekologiškas plaukų priežiūros priemones kurianti lietuvė pasiruošusi užkariauti pasaulį
DOVILĖ ILEVIČIŪTĖTekstas: DOVILĖ ILEVIČIŪTĖ
Ekologiškų produktų liniją plaukams SERENA HAIR CARE sukūrusi GIEDRĖ DROMANTAITĖ.

Ekologiškų produktų liniją plaukams SERENA HAIR CARE sukūrusi GIEDRĖ DROMANTAITĖ savo kelią į sėkmę prisimena su ašaromis akyse. „Norėčiau, kad mano istorija įkvėptų siekti svajonių. Didžiuojuosi savimi. Tačiau atkeliauti, kur esu dabar man užtruko dešimt metų“, - pasakojimą pradeda ji.

Šiandien Giedrės gaminamų kietųjų šampūnų, plaukų kondicionierių, serumų ir kitų produktų gerbėjų ratas auga ir Anglijoje, ir Lietuvoje. Serena Hair Care gaminiuose visiškai nėra konservantų, parabenų, cheminių medžiagų, visi ingredientai augalinės kilmės. Kokybe ir rezultatais patenkintų klientų rekomendacijos keliauja iš lūpų į lūpas. „Sveikais plaukais gali džiaugtis visi, tereikia atrasti tinkamus produktus“, - įsitikinusi lietuvė.

Kietieji šampūnai - perkamiausi

Sakoma, jog geriausios verslo idėjos yra išsprendžiančios tam tikras problemas. Ekologiškų produktų sumanymas Giedrei kilo ieškant tinkamų prekių sau ir savo šeimai. Moters dukra ir sūnus kentė nuo egzemos, tad teko atsisakyti sintetinių, cheminių medžiagų turinčių gaminių ir ieškoti antialergiškų, odos nedirginančių bei itin daug dėmesio skirti mitybai.

Ekologiškas prekes siūlančių gamintojų paieškos prieš kelis metus lietuvę atvedė į „Organic and Natural“ parodą Londone. Ten ji pirmąkart atrado ekologiškus šampūnus. „Maloniai nustebau, plaukai tapo švelnūs, blizgantys jau po pirmo išplovimo. Tačiau įpirkti brangiai kainuojančių produktų tuomet negalėjau. Išbandžiau kitas panašias prekes, bet  tokio efekto nesulaukiau. Galvoje ėmė suktis idėja sukurti kažką panašaus. Atradau tiekėjus, siūlančius šampūnų ar kondicionierių pagrindą, kitus ingredientus rinkau ir maišiau pati. Pirmieji mano gaminiai tapo Kalėdų dovanomis artimiesiems. Jie ėmė raginti nesustoti, nes rezultatai buvo akivaizdūs – plaukai atsigavo, galiukai nesišakojo, sulėtėjo slinkimas, jau nekalbant apie švelnumą ir blizgesį“.

Po poros metų mokslų Giedrė tapo diplomuota ekologiškų formulių kūrėja ir gamintoja. Pavadinimas „Serena“ gimė neatsitiktinai: lietuvė šešis metus praleido Italijoje, kur vietiniai gyventojai ją taip šaukdavo. Italų kalboje „Serena“ reiškia vardą Giedrė arba „skaistus, švarus, giedras“. Pavasarį kompanija švęs vienerių metų gimtadienį. Verslininkė džiaugiasi rezultatais: sukurti trys šampūnai, kondicionierius, serumas, pienelis, sviestinė kaukė. Iš viso aštuoni produktai ir daugybė planų ateičiai. „Kai turi mylimą veiklą, smegenys nuolat dirba, net naktimis sapnuoju chemines formules“, - šypsosi.

Didžiausio pirkėjų susidomėjimo sulaukia kietieji šampūnai. Jie ne tik visiškai natūralūs, sukurti iš gamtinių ingredientų, tokių kaip dilgėlių, kakavos sviesto, rožių, bet ir itin patogūs kelionių kompanijonai. Pasak Giedrės, jos penkių asmenų šeimai tokio kietojo šampūno užtenka visam mėnesiui. Dažniausiai Serena Hair Care sulaukia klausimų, kaip sustabdyti plaukų slinkimą. „Natūralu, jog dalis turi iškristi, tačiau jei problema didžiulė, visų pirma siūlau atlikti kraujo tyrimus. Vien šampūnas problemos neišspręs, būtina susitvarkyti organizmą iš vidaus“, - pataria ji.

Pelningas ir stabilus verslas kiekvieno svajonė, tačiau, pasak Giedrės, jai ne tai svarbiausia: veikla turi teikti malonumą. „Susigraudinu skaitydama laimingų klientų komentarus. Man labai svarbu, kad produktais pirkėjai džiaugtųsi taip pat, kaip aš juos kurdama ir kaskart atrasdama naujas formules. Kažkam tai tik paprasčiausias gabalėlis šampūno, o man - stebuklas, nes žinau, jog jis gali pakeisti gyvenimą“.

Versli nuo vaikystės

Verslo idėjos Giedrės galvoje gimsta viena po kitos. Mums gurkšnojant popiečio arbatą Londono Dorchester viešbučio kavinėje ji nesustodama beria sumanymus. Tinginys! Paprasčiausias iki skausmo visiems lietuviams žinomas, itin lengvai pagaminamas pyragas juk galėtų puikuotis Anglijos prekybos centruose, kavinėse ar net restoranuose. „Atrodo, ką sugalvoju, tą galiu įgyvendinti“! Ji šypsodamasi prisimena, kaip vaikystėje eidama pro tuščias patalpas gimtuosiuose Gargžduose regėdavo vizijas ir svajodavo kaip vieną dieną čia įkurs parduotuvę, verslą tėvams.

Atvykusi į Angliją lietuvė su vyru apsigyveno Bromley miestelyje. „Keliavome be plano, į nežinią. Jaučiausi kaip nusileidusi į mėnulį“, - prisimena. Nors angliškai vos kalbėjo, tačiau pavyko įsidarbinti slaugos namuose, virtuvės padėjėja, kur praleido šešis metus. „Man pasisekė, patekau į pozityvią atmosferą, tarp draugiškų kolegų. Multikultūrinėje aplinkoje gan greitai išmokau kalbą, į darbą keliaudavau su malonumu“. Slaugos namuose rūpindavosi vėžiu sergančiais ir paskutines dienas skaičiuojančiais ligoniais. „Ši patirtis padėjo suvokti, kad žmonės dažniausiai stresuoja dėl niekų, susikuria problemas, kurių net nėra. Jei nepasisekė, pargriūvai – kelkis, nusivalyk purvą ir keliauk toliau. Išeitis visuomet yra, svarbiausia nenuleisti rankų“.

Noras atrasti širdžiai mielą veiklą paaštrėjo besilaukiant pirmagimio. „Slaugos namuose kartais tekdavo darbuotis nuo ryto iki vakaro, 50 – 60 valandų per savaitę, svajoti nebelikdavo laiko. Besilaukdama sumažinau darbo krūvį, daug laiko praleisdavau namuose, tad idėjos šaudavo viena po kitos“.

Svajonė turėti savo verslą Giedrei nedavė ramybės. Kokių tik veiklos sričių ji neišbandė. Manikiūras, pedikiūras, nagų priauginimas, renginių organizavimas, floristika, prekyba batais, tapyba ant veido, konditerija - blaškymasis tęsėsi nuo vienos veiklos iki kitos. Draugai ir artimieji laukdavo, koks gi bus naujas užmojis.

Gimus antram sūnui Giedrei į rankas pakliuvo Napoleon Hill knyga „Mąstyk ir būk turtingas“, kurią beskaitant gimė pirmasis verslas – tortų kepimas. Tėvams ir genams lietuvė dėkoja už menišką prigimtį, mokykloje ji lankė sustiprintos dailės klases, tad puikiai sekėsi kurti dailius kepinius ypatingoms progoms.

„Universitete Lietuvoje studijavau verslo vadybą, tad ir šios žinios labai pravertė. Į tortus žiūrėjau kaip į verslo potencialą, tačiau jausdavau, kad tai - ne mano kelias. Ateities vizija nesutapo su mano veikla, supratau, kad nesu laiminga. Šventėme pirmagimio sūnaus 11-ąjį gimtadienį, aš vis dar blaškiausi, suvokiau, kad taip jau dešimt metų. Buvau labai savimi nusivylusi. O ir artimieji ėmė pašaipiai žiūrėti į vis naujus mano bandymus. Nusprendžiau tiesiog pailsėti ir susidėlioti mintis. Tačiau ištvėriau tik porą mėnesių“, - juokiasi moteris.

Draugės dovanota Carrie Green knyga „She Means Business“ pakeitė Giedrės gyvenimą. „Perskaičiau per kelias dienas. Vieną naktį dingtelėjo mintis apie ekologiškų produktų platformą. Iškart šokau iš lovos, paruošiau verslo planą, o ryte pradėjau darbuotis prie naujo projekto“.

Sėkmės receptas

Sėkminga verslo pradžia, tačiau lietuvės planuose – ne poilsis. Pradėti prekybą Amazon platformoje, plėsti produktų liniją bei užkariauti Amerikos bei kitų pasaulio šalių rinkas. Ji įsitikinusi, jog milijonus kartų planui nepavykus reikia bandyti dar kartą, kol pasiseks. Niekas neįvyksta be priežasties, sako Serena Hair Care įkūrėja. „Man reikėjo dešimt metų suaugti, subręsti ir atrasti savo kelią. Kiek iš mūsų svajojame, tačiau taip ir paliekame, nieko nedarome. Nebijokite svajonių, dirbkite išsijuosę - štai ir receptas stebuklams“.

Kad ir kokį malonumą teikia mėgstama veikla, sunkių akimirkų pasitaiko visiems. „Man dažnai pritrūksta laiko, juk turiu prižiūrėti ir vaikus, ir namus, ir verslą. Sunku būti visur ir visada, - pripažįsta Giedrė. - Juk versle esu visiškai viena. Kuriu formules, visoms klientėms reikia patarti, atsakyti į klausimus, labai stengiuosi, kad kiekvienas liktų patenkintas. Jaučiuosi kalta, jei produktas vėluoja, net jei priežastis nepriklauso nuo manęs, kaip pavyzdžiui, sutrikusi pašto veikla. Kartais pasitaiko ir mano pačios žmogiškų klaidų. Tuomet jas ištaisau, bet ilgai negaliu sau atleisti. Darbe esu perfekcionistė“.

Ekologiškų produktų sumanymas Giedrei kilo ieškant tinkamų prekių sau ir savo šeimai. Moters dukra ir sūnus kentė nuo egzemos, tad teko atsisakyti sintetinių, cheminių medžiagų turinčių gaminių ir ieškoti antialergiškų, odos nedirginančių bei itin daug dėmesio skirti mitybai. Ekologiškų produktų sumanymas Giedrei kilo ieškant tinkamų prekių sau ir savo šeimai. Moters dukra ir sūnus kentė nuo egzemos, tad teko atsisakyti sintetinių, cheminių medžiagų turinčių gaminių ir ieškoti antialergiškų, odos nedirginančių bei itin daug dėmesio skirti mitybai.

Trijų vaikų mama neabejoja, jog motinystę ir verslą įmanoma suderinti. „Kartais daugiau laiko tenka skirti vaikams, kitą kartą - verslui, bet visumoje gaunasi balansas. Kai jautiesi laiminga realizavusi save, geriau visai šeimai. Laiminga mama - laiminga šeima. Vaikai nuo mažens mane mato visuomet užsiėmusią ir, tikiuosi, kai užaugs - manimi didžiuosis. Svarbu rodyti gerą  pavyzdį, įkvėpti juos nuo mažų dienų“.

Daugiau informacijos apie Serena Hair Care produktus rasite https://www.serenahaircare.com, https://www.facebook.com/serenahaircare/.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai