Gruodžio 11, 2019
Eco kosmetikos verslą Londone įkūrusios lietuvės: „eteriniai aliejai - brangesni už auksą“
DOVILĖ ILEVIČIŪTĖTekstas: DOVILĖ ILEVIČIŪTĖ
DIAZO COSMETICS (www.diazocosmetics.com) įkūrėjos Diana ir Zoja. © Foto: Gyte Gavenaite Photography.

Kai   susitinka  Londono  lietuvės   DIANA  ir   ZOJA   jų   namai   virsta  grožio laboratorija: natūralius sertifikuotus organiškus produktus veidui, kūnui, plaukams, suaugusiems ir vaikams gaminančios kompanijos DIAZO COSMETICS (www.diazocosmetics.com) įkūrėjos virsta išradėjomis, moksliukėmis   chemikėmis,   vis   ieškančiomis   naujų   magiškų   formulių. DiaZo gyvuoja jau du metus, o sėkmingo verslo paslaptį moterys atskleidžia nedvejodamos - aistra darbui ir nepriekaištingi produktai: visas gaminių formules ir receptus moterys kuria pačios iš natūralių ingredientų, tyriausių eterinių aliejų. Kiekvieno DiaZo produkto kokybę įrodo sertifikatai, garantuojantys, kad jie yra patikimi, ekologiški ir organiški.

Likimas Zoją ir Dianą suvedė, pradėjus dirbti tame pačiame grožio salone Londone. Greitai užsimezgė draugystė. „Supratome, kad mus sieja bendra aistra: kremus ir kitus produktus su eteriniais aliejais gamindavome sau ir artimiesiems. Natūralūs ekologiški produktai, sveika gyvensena, eteriniai aliejai tapo neišsenkančiu pokalbių temų šaltiniu. Susitikusios nepaliaudavome kalbėti apie naujus atradimus, išbandytus aliejus, perskaitytus straipsnius ir atrastus naujus produktus. Tada ir pagalvojome, kad reikėtų pabandyti natūralia kosmetika sudominti ir daugiau žmonių“, - apie verslo pradžią pasakoją DiaZo merginos.

Svarbiausia, kas viduje

Su Diana ir Zoja apie natūralių grožio produktų verslą šnekučiuojamės žiemos šventėms pasipuošusiame Londone. Šis metas itin įtemptas, pats dovanų pakavimo   įkarštis. Noras švytėti švenčių metu taip pat įtakoja suaktyvėjusią prekybą: kas   netrokšta atrodyti amžinai jaunas ir gražus? Tačiau stebuklų nebūna, net ir per Kalėdas, savimi reikia rūpintis nuolat, primena DiaZo įkūrėjos.

„Matyti senstantį veidą dažnam žmogui reiškia tą patį, kaip matyti save mirštantį. Todėl  neretai, visiškai neapgalvojus pasekmių, griebiamasi drastiškų būdų, norint kuo ilgiau išlaikyti išorinį grožį, o šiuolaikinių technologijų pagalba bandoma nusipirkti amžiną jaunystę. Norime, kad žmonės susimąstytų ir suprastų, kad greitų rezultatų neįmanoma išgauti nepakenkiant sau“.

Moterys dažnai tiki, kad garsaus prekės ženklo, prašmatnioje pakuotėje esantis brangus kremas panaikins raukšles ir veidas taps nepriekaištingai lygus, visai taip, kaip nuolat besisukančiose reklamose.

„Graži oda ar gražūs plaukai yra tada, kai jie sveiki, - pabrėžia Diana ir Zoja. - Sveiki jie gali išlikti jei jų nedirgina ar netrikdo agresyvūs ingredientai, kurie sukuria tik laikiną, momentinį grožio efektą. Džiugu, jog natūralių kosmetikos gamintojų vis daugėja, tačiau parduotuvėse vis dar labai sunku surasti kokybiškų produktų. Natūrali kosmetika galioja trumpai, tad paprasčiausiai neapsimoka tokios gaminti. Įprastinėje kosmetikoje natūralių medžiagų naudojama simboliškai, o tai, iš ko produktas pagamintas, svarbiau už gražiausią pakuotę“.

Stebuklingas iš šaltalankių

DiaZo Cosmetics produktus lietuvės kuria tikėdamos, kad jie suteiks ne tik grožį ar malonumą, bet ir nekenks sveikatai, juose pirkėjai neras nė kvapo toksiškų cheminių medžiagų. „Natūralios kosmetikos galiojimo laikas neilgas (DiaZo kosmetiką rekomenduojama suvartoti per šešis mėnesius), kokybiški eteriniai aliejai ir kiti natūralūs pagrindai brangūs, tačiau nei už ką nekeistume savo kuriamos kosmetikos ingredientų į pigesnius. Užsibrėžėme tikslą gaminti tik kokybiškus produktus arba jokių. Visuomet išdidžiai žinosime, kad mūsų kosmetika verta kiekvieno cento, bet neisime lengviausiu keliu. O klientai gali pasirinkti“.

Lietuvių gaminamų produktų sudėtyje rasite tokius ingredientus, kaip spiruliną, ciberžolę, šokoladą, gintarą, bičių pienelį (Royal Jelly), netgi perlus! Ir žinoma – eterinius aliejus, apie kurių naudą Diana ir Zoja kalbėti gali valandų valandas. Abi kosmetologės ir holistinių procedūrų meistrės universitetuose įgytas aromaterapijos žinias tobulina įvairiuose kursuose ir seminaruose, nepaliauja domėtis aromaterapijos bei augalų nauda ir efektyvumu grožiui ir sveikatai. „Aromaterapijos šaknys glūdi pačiose seniausiose gydymo praktikose. Augalai, iš kurių dabar gaminami eteriniai aliejai, nuo seno naudojami medicinoje. Mums eteriniai aliejai vertingesni už auksą“, - pasakoja Diana.

Didžiausio pirkėjų susidomėjimo šiuo metu sulaukia DiaZo kremas su šaltalankių aliejumi (Magic face cream with sea buckthorn). „Pavadinome jį stebuklingu (magic), nes kai nusiuntėme jo pavyzdį gauti natūralaus produkto sertifikatui iš mūsų kone juokėsi: taip norėjome sukurti nerealų produktą, pridėjome tiek eterinių aliejų, kad jo vertė išties stebuklinga. Produktus sertifikuojantys ekspertai įvertino, kad parduotuvėje jis būtų pardavinėjamas už šimtus ir prilygtų prabangos prekėms“, - grožio verslo subtilybes atskleidžia merginos. Pasak jų, šaltalankiai yra tikras super - produktas, jų aliejus itin vertingas, turintis daug amino rūgščių, vitaminų, tinkantis ir kūdikiams, ir paaugliams, ir suaugusiems.

Grožio patarimai

Natūrali kosmetika su eteriniais aliejais padeda išlaikyti odos balansą, papildomai drėkina, maitina, ramina, kovoja su uždegimais, saugo nuo šalčio, saulės, bei aplinkos taršos. Kuo oda jaunesnė ir sveikesnė, tuo mažiau jai reikia pagalbos. Organizmui senstant poreikis drėgmei ir maistingosioms medžiagoms auga, gebėjimas gintis nuo išorės poveikio mažėja, tad kosmetikos paprastai reikia stipresnės. Į DiaZo dažnai kreipiasi moterys, kurių odos sujautrėjusios nuo chemikalų, jos nori keisti gyvenimo būdą, prašo patarimų, domisi kaip veikia natūrali kosmetika, kaip ją naudoti ir laikyti. Diana ir Zoja natūralią kosmetiką rekomenduoja laikyti sausoje, tamsioje patalpoje, saugoti nuo karščio, saulės, drėgmės. „Nors kosmetiką supilstome į medicinoje naudojamus tamsaus stiklo buteliukus, kurie nepraleidžia saulės spindulių, vis tiek patariame vengti saulės tam, kad produktas išliktų šviežias, su visomis naudingomis savybėmis. Suvartoti patariame per šešis mėnesius“.

Natūrali kosmetika turi charakterį, įsitikinusios DiaZo įkūrėjos. Juk ji gaminama iš augalų, kurių kiekvienas yra individualus: savo poveikiu, kvapu, tekstūra. Natūralią kosmetiką reikėtų naudoti saikingai. Lietuvės pataria geriau dažniau patepti, bet jokių būdu nepalikti produkto pertekliaus ant odos, leisti odai kvėpuoti. Kad oda pasisavintų natūralų serumą, kremą, kaukę ją būtina valyti prausikliu arba švelniu šveitikliu. „Nesvarbu jei dienos rutinoje naudojate tik kremą, ji taip pat reikia kruopščiai nuvalyti, vien su vandeniu to padaryti nepavyks, – moko DiaZo įkūrėjos. - Prausiklis yra sukurtas tam, kad nuvalytų mūsų odos išskiriamą riebalą  kuris susimaišo su nešvarumais, pašalintų negyvas ląsteles ir neleistų priemonėms, kuriomis naudojamės, užkimšti porų. Kai oda švari, tada reikėtų toniko arba hidrolato, jie sukurti papildomam odos drėkinimui, tonizavimui ir kremo efektyvumui padidinti“. Svarbiausia veido odos nepažeisti žalingais faktoriais, kurie ardo apsauginę odos plėvelę: nevalyti jos spiritinėmis (tonikais su alkoholiu) ir šarminėmis priemonėmis (muilu, šampūnais, putojančiais geliais kūno odos priežiūrai). Verta prisiminti, jog odos grožis priklauso ne vien nuo kosmetikos priemonių, bet ir gyvenimo būdo.

Eureka akimirkos

„Nemokame apsakyti kaip malonu yra kurti naujas formules, maišyti kremus, serumus ir patirti tuos eureka momentus. Mums tai labiau pomėgis, nei darbas. Net jei ir nepasiseka, su kiekviena klaida atrandame ir išmokstame kažką naujo. Jaučiamės magiškai atradusios kiekvieną naują detalę, - pasakoja savo aistrą aromaterapijai verslu pavertusios merginos. - Kaip ir kiekvienas kūrinys, natūrali kosmetika atspindi ją sukūrusio žmogaus asmenybę. Tad visi DiaZo produktai sukurti su didžiausia meile, patikrinti laboratorijose, kad klientus pasiektų saugūs, sertifikuoti ir aukščiausios kokybės“.

Didžiausias džiaugsmas Dianai ir Zojai - sulaukti laimingų klientų žinučių. „Tuomet suprantame, kad dirbame ne veltui. Pirkėjai tikriausiai jaučia, kiek į produktus sudedame ne tik kokybiškų ingredientų, bet ir meilės. Todėl ir džiaugiasi atradę“.

Lietuvės neapsiriboja vien internetine prekyba, jų produktus galima rasti ir parduotuvėse bei grožio salonuose. Susipažinti su natūraliomis kosmetikos priemonėmis ir DiaZo įkūrėjomis galima ir specialiuose vakaruose, kurių metu svečiai išbando naujus produktus, išgirsta patarimų ir gauna atsakymus į iškilusius klausimus. „Be galo malonu, kad turime daug klienčių lietuvių, moterys DiaZo produktus iš Anglijos netgi siunčiasi į Lietuvą. Džiugu, jog lietuvės savimi rūpinasi“.

Kaip sakoma, rask savo aistrą ir nedirbsi nė dienos gyvenime. Diana ir Zoja tikina, kad visus iškilusius sunkumus versle lengviau išgyventi, kai turi mylimą veiklą. Tuomet ir laiko trūkumas, paaukotas laisvalaikis su šeima ar nelengvas kelias norint gauti organiško kosmetikos produkto sertifikatus, neatrodo tokie sudėtingi. Visiems svajojantiems imtis nuosavos veiklos lietuvės pataria įdėti daug darbo, laiko ir kantrybės. „Nebijokite, siekite svajonių, nes viskas įmanoma. Ir, žinoma, viską atlikite kokybiškai, nes svarbiausia, kad klientas sugrįžtų“.

DiaZo produktus galite įsigyti internetinėje parduotuvėje: www.diazocosmetics.com

Facebook @diazocosmetics
Instagram @diazo_cosmetics

DiaZo fotografė – Gytė Gavėnaitė

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai