Spalio 21, 2016
Mana Practice įkūrėja Tautvilė: vegetarizmas turi teigiamų ypatybių, bet yra lengvesnis būdas gyventi sveikiau
Natalija Voronina
Mana Practice sveikatinimo kompanijos įkūrėja Tautvilė Šliažaitė. © Foto autorė: Inesa De La Roche.

Tautvilė Šliažaitė perspektyvią teisininkės karjerą iškeitė į natūralios medicinos mityba kelią. Po teisės ir valdymo bakalauro studijų gimtinėje ji ryžosi išbandyti natūralios medicinos studijas College of Naturopathic Medicine Londone. Tautvilė prisipažįsta, kad šių gyvenimo pokyčių dėka ji yra kur kas laimingesnė ir sveikesnė. 

Mana Practice sveikatinimo kompanijos įkūrėja, pavasarį pasirodysiančios knygos apie sveiką gyvenseną autorė šiandien Londone darbuojasi net trijose skirtingose klinikose: London Psychiatry Centre, Belsize Health, Chelsea Pharmacy Medical Clinic bei plėtoja savo verslą.  

Tautvile, kaip jums pavyksta suderinti tiek daug veiklų?
Pagal susitarimą su visomis darbovietėmis, dirbu sau palankiu laiku: galiu pasirinkti, kiek valandų darbuosiuosi, kiek klientų priimsiu. Daug keliauju ir vykdau skirtingas veiklas, tad planuoju savo laiką kruopščiai.
Vis dažniau susiduriu su dideliais projektais, tačiau jų kolkas neatskleisiu. Pasakysiu tik tiek, kad tautiečiai neretai mane išvys Lietuvoje ir sulauks iš manęs įvairių žinių. Atėjo metas pasidalinti informacija ne su vienu žmogumi, o kur kas didesne auditorija. 

Ar kalbate apie grupinius mokymus?
Kiekvienos viešnagės Lietuvoje metu jau rengiu seminarus, grupinius mokymus, dalinuosi sveikos gyvensenos patarimais. Yra pamatiniai mitybos principai, kuriuos įvedę į savo kasdienybę, galime džiaugtis geresne sveikata. Tokio pobūdžio seminaras tinka tiems, kurie neturi didelių sveikatos problemų, tačiau nori pokyčių, trokšta gyventi sveikiau. Aš padedu suprasti, kokiais dalykais reikėtų tikėti, o kokius mitus būtina paneigti. Taip pat esu sukūrusi svorio metimo programą. Galvoje ji sukosi ir brendo keletą metų, galiausiai ją išdėsčiau dvidešimtyje lapų ir dabar pristatau savo mokymų metu. 
Netolimoje ateityje pasirodys ir dar keli projektai, bet kaip ir minėjau, kol kas apie juos kalbėti negaliu. 

Dalinsitės žiniomis su lietuviais, kai yra pasaulis. Kodėl? 
Tautiečiai yra nuostabūs pacientai, atsakingesni, labiau disciplinuoti. Jeigu sumokėjo pinigus už prekę ar paslaugą, tai nori iš to gauti didžiausią naudą. Lietuviai patarimų klauso ir paskirto plano laikosi kur kas sąžiningiau negu kitų tautų klientai. Toks abipusis bendradarbiavimas tenkina ir juos, ir mane.

Foto: Inesa De La Roche. Foto: Inesa De La Roche.


Ar galima būtų dėti lygybės ženklą tarp jūsų gyvenimo aistros ir to, kuo dabar užsiimate? 
100 procentų. Kai baigiau studijas Londone, galvojau, kad noriu dirbti su vienu pacientu, tačiau kuo daugiau patirties įgyju, tuo labiau suprantu, kad mano stiprioji pusė yra darbas su grupėmis. Vesti seminarus, kalbėti prieš auditoriją – mano stichija. Būtent dabar, karjeros kelionėje, išsigrynino toji tikroji aistra. Aš neteigiu, kad darbe nebūna sunkių dienų – jų tikrai pasitaiko. Tačiau vakarais vis tik labai džiaugiuosi galimybe dirbti būtent tokį darbą. 
Būna, kad žmogus daro tai, ką labai mėgsta, tačiau didelio pelno tai neatneša. Labai daug specialistų savo veiklą nutraukia, nes konkurencija milžiniška, o stabilių mėnesio pajamų nėra. Daugelį tai baugina, tačiau aš iš šios veiklos išgyvenu, nors milijono dar ir neuždirbau. Svarbiausia, kad darau tai, ką svajojau, dar daugiau – tai, apie ką net nebuvau pagalvojusi.
Dažniausiai mūsų svajonės yra tokios, kokias mes galime realiai įsivaizduoti. Jeigu kas prieš šimtą metų būtų pasakojęs apie kompiuterius ir Skype, mažų mažiausiai būtų buvęs pavadintas keistuoliu. Sunku įsivaizduoti kažką, ko logiškai nesuvoki, atrodo, trukdo kažkokie minčių rėmai. 
Per keletą pastarųjų metų manieji minčių ir svajonių rėmai labai išsiplėtė. Dalykai, kuriuose aš maniau neturinti jokių gabumų, atsivėrė visai kitokiomis perspektyvomis.

Mitas ar tiesa, kad tinkamos mitybos dėka galima išgydyti net itin sunkias ligas? 
Aš pati sau esu geriausias pavyzdys – ilgą laiką turėjau rimtų sveikatos problemų. Man buvo paskirta operacija, tačiau paprašiau gydytojų nukelti ją trims mėnesiams, nes norėjau išmėginti kitokius gydymo būdus. Per tuos kelis mėnesius aš pakeičiau savo mitybą, pradėjau gydytis mintimis, nes tikiu, kad labai daug sveikatos slypi mūsų galvoje. Išmėginau akupunktūrą ir gydymą žolelėmis. Mano tikėjimas, kad viskas yra įmanoma, pasitvirtino. Tuo teko patikėti ir gydytojams, mat liga pasitraukė ir operacijos nebereikėjo.
Turiu klientų, kurie kreipiasi į mane su labai rimtomis virškinimo problemomis. 70-80 proc. pacientų sveikata pagerėja, o kai kurie iš viso liaujasi skųstis negalavimais. Tai tik įrodo, kad tai, ką mes valgome, tampa dalimi mūsų. 
Su klientais vis dažniau kalbu ir apie emocinę būklę. Tai neatskiriama nuo teisingos sveikos gyvensenos supratimo. Vieniems klientams reikia daugiau dėmesio kreipti į mitybą, kitiems – į vidinį pasaulį. Galima sportuoti ir puikiai maitintis, bet jeigu žmogaus netenkina jo gyvenimas: santykiai, darbas, gyvenamoji vieta – anksčiau ar vėliau atsiras sveikatos sutrikimų, nes tas visas nepasitenkinimas kaupiasi žmogaus viduje. Ir atvirkščiai. 

Ar tai reiškia, kad asmuo sergantis depresija, lėtiniu nuovargiu ir kt., pakeitęs mitybą, žengtų išgyjimo link? 
Žinoma. Energijos stoka, nuotaikų kaita ir mityba susiję labiau nei mes galvojame. Depresija nesusergama per naktį, blogi dalykai kaupiasi mėnesiais, o žmogus kreipiasi pagalbos tik tada, kai jau tikrai jaučiasi prastai. Tada būna kiek vėlu keisti tik mitybą, todėl yra skiriami ir vaistai. Mažais žingsneliais tenka judėti link pasveikimo.

Smalsu, o koks jūsų pačios mitybos režimas? 
Seniau buvau vegetarė, žaliavalgė, veganė… Buvau išranki, nelengva buvo draugams su manimi. Dabar gyvenu kitaip, stengiuosi, kad aplinkiniams nereikėtų prie manęs specialiai derintis, nesukuriu problemų, jei tenka suvalgyti tai, ko paprastai namuose nevalgau.
Kai atvažiavau studijuoti į Londoną, troškau įsitikinti, kad būti vegetaru velniškai naudinga. Juokingiausia, kad po metų pradėjau valgyti žuvį, o po pusantrų metų – ir mėsą. Vegetarizmas turi teigiamų ypatybių, bet yra lengvesnis būdas gyventi sveikiau. 

Ką pasakytumėte tiems, kurie aršiai pasisako prieš gyvulinės kilmės produktų vartojimą? 
Aš pažįstu daugybę tikinčių žmonių, kurie vienus Biblijos punktus prisitaiko, o tam tikrus – ignoruoja. Peršasi išvada, kad priimame tik tą informaciją, kuri mums naudinga, kuri vienaip ar kitaip pateisina mūsų sprendimus. 
Per kurį laiką teko įsitikinti, kad daugelis vegetarų, veganų ar žaliavalgių turi daugiau sveikatos sutrikimų, nes jiems paprasčiausiai trūksta laiko maitintis tinkamai. Šiandienos žmogus yra labai užimtas, o vegetarinė (veganinė, žaliavalgė) mityba reikalauja daugiau laiko, todėl maitinimasis tampa nepilnavertis. 
Tuos, kurie supranta ir laikosi visavertiško vegetariško gyvenimo principų, aš palaikau, tačiau kiekvienam tokio mitybos kelio nerekomenduočiau. 

Paneigsite ar patvirtinsite specialistų patarimus maitintis 5-6 kartus per dieną? 
Paneigsiu. Mūsų senoliai valgydavo 2-3 kartus per dieną. Kai mes valgome pernelyg dažnai, organizmui pritrūksta laiko tinkamai suvirškinti maistą, fermentai nespėja gamintis. O tai skatina pilvo pūtimą. Aš rekomenduoju valgyti tris kartus per dieną. Tiems, kurie aktyviai sportuoja – keturis. 
Kartais nieko tokio truputį nukrypti į šoną – mityba turi teikti ir malonumą.

Ko nerastumėme jūsų virtuvėje? 
E621 priedo turinčių produktų.  Aliuminio folijos. Daržovių aliejaus. Coca colos. Balto cukraus.
Aš taip pat  valgau mažai duonos, tik kaip desertą.  Nors ją dievinu! Jeigu man reikėtų rinktis tarp šokolado ar juodos duonos su sviestu, tai rinkčiausi pastarąjį variantą. 

Kokiais gyvenimo pasiekimais labiausiai didžiuojatės?
Savo kompanijos Mana Practice įkūrimu. 

Mėgstamiausia vieta Londone?
Jų išties daug. Dievinu Londoną, aukštus pastatus jame, važinėtis sutemus automobiliu po miestą. Vieta pašokti – Project, kuri tapo itin sava. Vasaros metu mėgstu gamtą ir būti lauke, tad patinka visos vietos su terasomis ir puikiu vaizdu. 

O Lietuvoje?
Pas mamą namuose Vilniuje. Ji gyvena name su sodu, tad ten man  –  tikra idilė.

Kokį įsimintiniausią patarimą esate gavusi?
Jeigu tai yra tavo žmogus, nesvarbu, kas atsitiks, jisai vistiek bus tavo. Bet jeigu tai yra ne tau skirtas žmogus, tai jis tiesiog išeis iš tavo gyvenimo. 

Niekas niekam nieko neprivalo. Prisiimkite atsakomybę už savo gyvenimą.

Kokią knygą patartumėte paskaityti visiems ir ką skaitote šiuo metu?
Aš esu Dvynys, tad vienu metu skaitau kokias septynias knygas. Viena nuostabiausių knygų yra A Course in Miracles. Ši knyga mano namuose dulkėjo trejus metus, iki kol aš jai pribrendau. Knyga labai intensyvi, tad nerekomenduočiau jos kiekvienam.

Kokie įrašai skamba jūsų muzikos grotuve?
Chillstep muzika. Taip pat Lounge garsai, prie kurių galima užsimti ir savo veikla. Kai einu šokti, mėgstu Latino ir  RnB stilių.

Įsimintiniausios atostogos. 
Esu nemažai apkeliavusi. Bet gražiausia vieta  yra prie Majamio – Florida Keys. Tokios gražios gamtos niekur nesu mačiusi. Būti apsuptai vandenyno – puikus pojūtis.
Visgi būdama ten supratau, kad nesvarbu, kokio grožio vietovėje esi, svarbu, kad būtum su tinkamu žmogumi.

Idealus vakaras. Koks jis jums?
Mano namuose, mylimų žmonių apsuptyje. Aš gaminu jiems vakarienę, geriame gerą raudoną vyną ir kalbamės apie gyvenimą. 

Kokiam garsiam pasaulio vyrui norėtumėte pagaminti vakarienę?
Iš romantinės pusės – aktoriui Jason Statham (nemėgstu pernelyg saldžių vyrų), o rimtai diskusijai – amerikiečiui gydytojui John Demartin.

Foto: Inesa De La Roche. Foto: Inesa De La Roche.

O su kokia moterimi mielai išgertumėte angliškos arbatos?
Su Angelina Jolie. Ji yra pavyzdys kaip galima pakilti iš pelenų, pakeisti savo gyvenimą ir suspindėti. Negana to, ji savo šlovę išnaudoja kilniems tikslams.

Kino filmas, kurį rekomenduojate draugams?
Avataras. Visa mano vertybių sistema, tai kuo aš tikiu, yra sudėta į šį filmą. 

Ar egzistuoja moteriška draugystė? 
Koks nuostabus klausimas. Aš turiu draugę, su kuria mus sieja nepaprastai stiprus ryšys. Tikra sielų artuma. Susitikusios mes nekalbame apie gandus ar tik grožį. Kalbame giliai, iš širdies. Nepavargstame viena nuo kitos draugijos. Tai didelė vertybė – visoms moterims linkiu turėti tikrą draugę. 
Svarbu atminti, kad trauki tokius žmones, koks esi pats. 

Ką patartumėte skaitytojams?
Įsiklausykite į save, nekovokite su savimi. Jeigu jaučiate, kad šalis, kurioje gyvenate, jums netinkama, išvažiuokite. Tikėti, kad reikiama pagalba ateis. 

Istorija, nuotykis, kuris jus visada prajuokina.
Mano šuo Fėja mane visada pralinksmina. Mano draugai mane prajuokina. Aš apskritai kasdien daug juokiuosi. Pati susikuriu tas džiaugsmo akimirkas.

Trumpai
Dievinu... gerą orą. 
Siaubingai bijau... būti po vandeniu.
Nemėgstu... netikrų žmonių.
Norėčiau turėti... savo namą.
Svajoju, kad... mano kompanija vis augtų ir didėtų.
Labiausiai nusivyliau... Brexit referendumo rezultatais.
Negaliu atsikratyti įpročio... vartoti angliškus žodžius, kai kalbu su tautiečiais.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai