Gegužės 7, 2016
Ovidijus Lukošius, žurnalo IQ vyriausiasis redaktorius ir vienas įkūrėjų

Kokia jūsų parengta/parašyta istorija/interviu/laida/reportažas/knyga jums labiausiai įstrigo atmintyje. Kodėl?`
Daug rašiau pirmaisiais savo karjeros metais, dar būdamas studentu, bet tai buvo prieš 20 metų ir tai buvo naujienos, reportažai. Labai anksti tapau redaktoriumi, tad redagavau kitų tekstus, o dabar daugiausiai rašau apžvalgas, komentarus, tačiau vieno konkretaus teksto išskirti negalėčiau.

Sumanymus ir idėjas dažniausiai tenka įgyvendinti mano kolegoms, o mano pareiga pasirūpinti, kad visas žurnalas skambėtų darniai lyg geras orkestras. Gvildendami kiekvieno žurnalo IQ numerio temą stengiamės į ją pažvelgti iš įvairiausių kampų, nagrinėti ploniausius niuansus ir tai kiekvieną kartą suteikia didžiulį atradimo džiaugsmą. Tarsi archeologijoje – kuo giliau kasi, tuo įdomesnių radinių gali surasti ir kyla vis daugiau naujų klausimų. Šia prasme vienas įdomiausių darbų buvo pernai rudenį išleistas IQ numeris apie litvakus. Šiai temai rengiamės keletą metų. Sulaukėme labai daug skaitytojų reakcijų, komplimentų, žmonės praėjus keliems mėnesiams ieškojo šio žurnalo numerio.

Kokios savybės, jūsų nuomone, svarbiausios norint tapti geru žurnalistu/rašytoju/leidėju?
Mylėti lietuvių kalbą. Mes labai daug dirbame, kad IQ ar „IQ Life“ tekstus būtų ne tik įdomu, bet ir malonu skaityti. Turėti talentą taip pat labai svarbu. Man labai pasisekė, kad IQ redakcijoje dirba patys talentingiausi Lietuvos žurnalistai. Ir, trečia, reikalingas stiprus stuburas, drąsa pasakyti tai, ką galvoji. Pasakyti ne kažkokiai neapčiuopiamai masei, bet konkrečiam žmogui.

Kas jūsų darbe labiausiai džiugina ir dėl ko dažniausiai tenka nusivilti?
IQ bendradarbiauja su britų savaitraščiu „The Economist“, taip pat dirbu su BBC ir kitomis Vakarų žiniasklaidos bendrovėmis. Tai suteikia neįkainojamos patirties, įpareigoja siekti aukščiausių kokybės ir etikos standartų. Nei Latvijos, nei Estijos žiniasklaida nebeturi ryšių su šiomis labai vertinamomis žiniasklaidos bendrovėmis, tad, drįstu teigti, žiniasklaidos kokybe mes gerokai lenkiame savo kaimynus.

Kokius leidinius/knygas/laidas/podcast’us/rašytojus ar pan. jūs skaitote, žiūrite, klausote ir labai mėgstate?
„The Economist“ perskaitau kiekvieną savaitę – tai ir darbas, ir malonumas. IQ ir „IQ Life“ žurnalus perskaitau dar prieš juo išsiunčiant į spaustuvę. Tai irgi – ir darbas, ir malonumas. Knygoms laiko lieka mažai, bet retkarčiais pavyksta jo surasti. Skiriu laiko televizijos žinioms, diskusijų laidoms užsienio kanaluose – laimei, dabar gali „prasukti“ neįdomius reportažus, laidas pažiūrėti, kai turi laiko.

Planas B. Jei ne žurnalistas/rašytojas/leidėjas - kokiame darbe save įsivaizduojate?
Plano B niekada neturėjau ir tikiuosi, kad man jo neprireiks.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai