Spalio 10, 2014
Londonietis Adomas Miklys – Dalai Lamos apsaugoje ir filme su Anthony Hopkinsu
Viktorija Rinkevičiūtė
Budistą Adomą Miklį į Londoną atvedė Nhat Nam kovos menai. © Asmeninio archyvo nuotr.

„Nelakstykite lyg drambliai, bėkite tyliai – tarsi nindzės,” – komandą šešiems po salę lakstantiems jauniesiems sportininkams duoda Adomas Miklys. Dvidešimt penkerių kovos menų treneris kartu su jais ir pats it varlė straksi po Rytų Londono West Hamo salę, šliaužia grindimis darydamas atsispaudimus, smūgiais prie sienos remia savo partnerį.

Į Londoną vilnietis Adomas persikėlė būtent dėl Nhat Nam kovos menų. Dėl jų Adomas atsisakė ir galimybės dažniau dirbti su tokiais aktoriais kaip Anthonis Hopkinsas, Tomas Hiddlestonas, Chrisas Hemsworthas ir Ewanas McGregoras.

Likimo ironija – būtent kovos menai Adomą ir atvedė į filmo „Toras: tamsos pasaulis” aikštelę Londone, kur, dirbdamas kaskadininku, su įžymybėmis jis ir susipažino.

Adomą dirbti į filmą "Toras 2: tamsos pasaulis" pakvietė Lietuvos kaskadininkų koordinatorius Tomas Ereminas (viduryje) (asmeninio archyvo nuotr.). Adomą dirbti į filmą "Toras 2: tamsos pasaulis" pakvietė Lietuvos kaskadininkų koordinatorius Tomas Ereminas (viduryje) (asmeninio archyvo nuotr.).

Nors vienoje scenoje ir nesifilmavo, tačiau keletu žodžių per treniruotes Adomas persimetė su Tomu Hiddlestonu. „Man buvo labai įspūdinga, kai prie manęs priėjo tokio kalibro žvaigždė. Jis man kaip aktorius labai imponavo. O čia pats priėjo prie manęs ir sako: „Adomai, aš Tomas. Aš ir sakau: „Malonu, Tomai, aš Adomas,” – kvatoja kovos menų treneris.

Hanibalo Lektorio pamokos

Adomui pasisekė – nors antrojoje „Toro” dalyje jis filmavosi vos dvi dienas, aikštelėje dirbo su visu filmo žvaigždynu, trūko tik Natali Portman. Labiausiai Adomą vis dėlto sužavėjo Hanibalas Lekteris iš „Avinėlių Tylėjimo” – Anthonis Hopkinsas.

„Deja, man su juo nepavyko pabendrauti, bet jo aura, sklindanti  energetika – dar dabar šiurpuliukai bėga,” – prisimena Vilniuje aktorinį studijavęs kaskadininkas. „Net iš toli stovint ir žiūrint matėsi jo profesionalumas. Į aikštelę jis atėjo jau pasiruošęs, buvo labai inteligentiškas, su visais pasisveikino, paspaudė rankas. Nešvaistė laiko juokeliams, tiesiog ruošėsi vaidmeniui.”

Kaskadininkas prisipažįsta aiškštelėje ne tiek dirbęs, kiek mokęsis iš Oskarą  už Hanibalo Lekterio vaidmenį gavusio kolegos.
„Jis spinduliuoja tokią ramybę ir stabilumą. Besimokydamas Lietuvoje sutikau nedaug tokias savybes turinčių aktorių.  Anthonis Hopkinsas labai užtikrintas savimi, tvirtas,” – pasakoja Adomas.

O štai „Toro: tamsos pasaulio” pagrindinio vaidmens atlikėjui Adomas negaili kritikos. „Jis – šiuolaikinis aktorius, turintis savo charakteristiką ir visi režisieriai pagal tą charakteristiką jį ir renkasi,” – aiškina Adomas. „Labai pasigendu aktorių, kurie galėtų persikūnyti iš vieno vaidmens į kitą.”

Adomas ir kaskadininkų komanda filmavimo aišktelėje Tomas Hiddlestonas (asmeninio archyvo nuotr.) Adomas ir kaskadininkų komanda filmavimo aišktelėje Tomas Hiddlestonas (asmeninio archyvo nuotr.)

Pasirinko kovos menus

„Tomai, nepasiduok, būsi mūsų čempionas,” – padrąsina žeme šliaužiantį ir atsispaudimus darantį mokinį Adomas. Per treniruotes jis stengiasi vaikus išmokyti ne tik kovos įgūdžių, bet padėti atrasti ir kitus asmenybės talentus.

„Likau iš altruizmo turbūt,” – sako treneris. „Buvau sunkus vaikas ir tėvams, ir mokytojams, bet prieš 17 metų pradėjęs praktikuoti Nhat Nam ir įgijęs žinias, pamačiau, kaip sportas gali padėti. Nenoriu žinių laikytis tik sau.”

Nhat Nam kovos menais Adomas užsiima 17 metų. Nhat Nam kovos menais Adomas užsiima 17 metų.

Duoną iš žmonių su proto negalia valgantis Adomas kine neliko. Mat norėdamas būti kaskadininkas, turi „gyventi jų pasaulyje”, o tada reikėtų atsisakyti kovos menų treniruočių.

Dabar Adomas, save vadinantis budistu, trijose Londono salėse Nhat Nam paslapčių ir filosofijos moko ir vaikus, ir suaugusiuosius.

Už Dalai Lamą – savo kūnu

Kovos menų išmanymas vyrą nuvedė iki pat Jo Šventenybės Dalai Lamos. Keturias dienas Šveicarijoje Adomas savanoriavo kaip budistų vienuolio apsauginis.

„Yra daug jį norinčių pamatyti ir paliesti piligrimų ir jie tiesiog, patys to nesuprasdami, puola Jo Šventenybę. Tada savo kūnu tenka saugoti, atlaikyti visą tą sieną,” – prisimena Adomas, ant rankos vis dar segintis laikrodį su Dalai Lamos atvaizdu.

 Anot vyro, Jo Šventenybė keliasi apie ketvirtą valandą ryto. Tąsyk dirbusiam naktinėje pamainoje, Adomui pasisekė su juo šnektelėti. „Jis paklausė, kuo užsiimame gyvenime. Pasakėme, kad esame socialiniai darbuotojai ir dirbame su žmonėmis su negalia. Dalai Lama atsakė: „Taip, tai labai kilnus darbas, reikia labai daug kantrybės turėti. Aš tokį darbą gal vieną, gal dvi dienas galėčiau dirbti, ne ilgiau,” – prisiminęs Jo Šventenybės pokštus, kvatoja Adomas.

Su vienuoliu, anot Adomo, nė nereikėdavo kalbėti – vien būnant šalia iš karto pasikeisdavo emocinė žmonių būsena: „Aš jaučiausi labai ramus ir palaimintas, buvo taip malonu, žinojau, kad viskas bus gerai.”

Londonas nežavi, bet laiko
Trejus metus Londone gyvenančiam treneriui miesto atmosfera ne itin patinka, tačiau jo energija ir galimybės – begalinės.
„Jei ir grįšiu į Lietuvą, tai po 15-20 metų geriausiu atveju,” – sako Adomas. Jis siekia Nhat Nam kovos menų klubą išplėsti ne tik Londone, ar Anglijoje, bet – visame pasaulyje.

“Turiu atidirbti savo karmą. Tikiuosi, kad iki senatvės spėsiu.”

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai