Lapkričio 19, 2017
Londone labdaros pokylio metu paaukota 40 000 eurų Lietuvos vaikams (nuotraukų albumas)
Daumantas ir Dovilė Mockai, Vygaudas Ušackas, Olga Zimanaitė, Egonas Jakimavičius, Loreta Ušackienė, Ambasadorius Renatas Norkus su žmona Sanra, Dr. A. Lubšys ir Aira Jakimavičienė.

Puikią tradiciją penktadienį Londone pratęsė Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė, kurios nariai ir britų verslo, politikos, meno ir kultūros atstovai labdaros pokylyje garsiajame Londono Savoy viešbutyje pademonstravo solidarumą su tais, kuriems reikalinga pagalba Lietuvoje.

Į labdaros pokylį JK sostinėje tautiečius tradiciškai sukvietė Lietuvos komercijos rūmai Jungtinėje Karalystėje (LCCUK) – šio renginio iniciatoriai kiekvienų metų rudenį į iškilmingą vakarienę suburia tuos, kurie nori bei gali aukoti Lietuvoje veikiantiems labdaros fondams.
 
„Mes didžiuojamės, kad mūsų metinis labdaros pokylis tapo tradicija. Tai puiki galimybė visiems susitikti kartu padėti Lietuvos vaikams“, – sakė LCCUK prezidentas Egonas Jakimavičius.
 
Šiemet labdaros pokylio renginio metu surinktos lėšos paaukotos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filialo vaikų ligoninei, kurioje gydomi įvairiausiomis sunkiomis ligomis sergantys Lietuvos vaikai, atliekamos sudėtingiausios operacijos, tarp jų – ir organų transplantacijos.

Čia intensyvus medikų darbas nenutrūksta nė sekundei, jų dėka kasmet pasikeičia tūkstančiai likimų, sugrįžta viltys, pildosi svajonės: per metus ligoninėje gydoma daugiau nei 25 tūkst. mažųjų pacientų.

Ši ligoninė šiemet ir atsidūrė LCCUK labdaros pokylio dėmesio centre. Londono viešbučio „The Savoy“ pokylių salėje vykusiame renginyje susirinkę svečiai pademonstravo, kad ne tik žodžiu, bet ir veiksmais remia tuos, kuriems pagalba reikalinga labiausiai.

Vaikų ligoninės paramos fondo direktorės Olgos Zimanaitės teigimu, jau nuspręsta, kad šiųmetės labdaros pokylio lėšos bus skirtos Vaikų onkohematologijos skyriaus Kaulų čiulpų transplantacijos poskyriui, įsigyti baldams su specialiu antibakteriniu paviršiumi. Tai – gyvybiškai svarbi įranga.

Anot medikų, kaulų čiulpų transplantacijas patyrusiems vaikams itin svarbu, kad jų aplinkoje būtų kuo mažiau bakterijų, nes tuo metu jų organizmas neturi atsparumo bet kokiai infekcijai.
 
Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje Renato Norkaus globojamame renginyje netrūko gerai žinomų veidų: Londono Sičio meras Peter Estlin, ambasadorius JK Vygaudas Ušackas, o labdaros pokylį vedė garsus žurnalistas Andrius Tapinas, vakaro metu savo pasirodymą surengė Lietuvos tenoras Merūnas Vitulskis ir džiazo grupė „The Cannaries“.

Neatlygintinai dirbusios Lietuvos garsenybės savo atsidavimu, nuoširdumu ir profesionaliu darbu tiesiog sužavėjo publiką. 
 
„Džiaugiuosi, kad labdaros ir paramos idėjos taip sėkmingai skinasi kelią į mūsų protus ir širdis. Džiaugiuosi, kad dovanojimo džiaugsmas, noras padėti stokojantiems, silpniesiems tampa mūsų visuomenę vienijančiu tikslu“, – į susirinkusiuosus kreipėsi renginio rėmėjas prezidentas Valdas Adamkus.
 
Daugiausiai dėmesio pokylio metu tradiciškai sulaukė aukcionas, kurio metu dalyviai varžėsi dėl įvairių meno kūrinių bei rėmėjų įsteigtų prizų.

Už menininko Ben Mitchell paveikslą „How’s My Hair” aukcione sumokėta 5 535 eurų, Viktoro Tunkevičiaus bronzinę skulptūrą „Angelas sargas“ – 3875 eurų sterlingų, o skulptoriaus Remigijaus Kriuko stiklo kūrinys „Ledo gėlė“ įsigyta už 3430 eurų.

Aukciono metu iš viso surinkta rekordiškai didelė suma – 31 100 eurų sterlingų.

Visi renginio dalyviai ir kitaip aukojo bei prisidėjo prie vaikų sveikata besirūpinančios įstaigos gerovės. Bendra paramos suma siekė beveik 40 tūkst. eurų. 

Vakaro oragnizatoriai dėkoja generaliniams renginio rėmėjams: „Lithuanian Beer“, „Gintreda“ ir organizaciniui partneriui „OXO Communications“, vakaro vėdėjui – žurnalistui Andriui Tapinui bei tenorui Merūnui Vitulskiui.

Nuoširdžiai už dosnumą dėkojame visiems vakaro svečiams, o ypač: John Caudwell ir Modestai Salemi, Jonui ir Živilei Garbaravičiams, Rasai Apostol, Peter Estlin, Azad Ayub, Sanjay Panesar, Evaldui Bernotavičiui. 

Nuotraukų galerija (foto autorius: erik ERXON.):

Alderman Peter Estlin su žmona Lindy. Alderman Peter Estlin su žmona Lindy.
dr. Olga Zymanaitė, dr. A. Liubšys, dr. Ema Kavaliūnaitė. dr. Olga Zymanaitė, dr. A. Liubšys, dr. Ema Kavaliūnaitė.
Izabela Niewiadomska, Alan Bolton, Diana Skolaitė. Izabela Niewiadomska, Alan Bolton, Diana Skolaitė.
LCCUK narė Vaida Filmanavičiūtė su drauge. LCCUK narė Vaida Filmanavičiūtė su drauge.
Viktorija ir Andrius Nikitinai. Viktorija ir Andrius Nikitinai.
Elžbieta Lukesnkaitė, Justas Belevičius. Elžbieta Lukesnkaitė, Justas Belevičius.
Stasys ir Abigail Mitchell. Stasys ir Abigail Mitchell.
Verslininkai Andrius ir Monika Milašiai. Verslininkai Andrius ir Monika Milašiai.
Rasa ir Stefan Apostol. Rasa ir Stefan Apostol.
p. Robin Apicella, Raymond Krisst, Phillis Connors. p. Robin Apicella, Raymond Krisst, Phillis Connors.
Renginio organizatoriai: LCCUK Prezidentas Egonas Jakimavičius su žmona Aira. Renginio organizatoriai: LCCUK Prezidentas Egonas Jakimavičius su žmona Aira.
LCCUK Prezidentas Egonas Jakimavičius su dukra Monika. LCCUK Prezidentas Egonas Jakimavičius su dukra Monika.
Nedas Jakimavičius su drauge. Nedas Jakimavičius su drauge.
Lina Bard ir Silvija Armonaitė. Lina Bard ir Silvija Armonaitė.
Nadia Gencas. Nadia Gencas.
Modesta Salemi ir John Caudwell. Modesta Salemi ir John Caudwell.
Dalia Asanavičiūtė su drauge. Dalia Asanavičiūtė su drauge.
Renginio organizatorė Dovilė Mockuvienė su vyru Daumantu. Renginio organizatorė Dovilė Mockuvienė su vyru Daumantu.
Nadia Kravchuk ir Karolis Rosickas. Nadia Kravchuk ir Karolis Rosickas.
Reda ir Gintaras Gudžiūnai su svečiais. Reda ir Gintaras Gudžiūnai su svečiais.
Daumantas ir Dovilė Mockai, Vygaudas Ušackas, Olga Zimanaitė, Egonas Jakimavičius, Loreta Ušackienė, Ambasadorius Renatas Norkus su žmona Sanra, Dr. A. Lubšys ir Aira Jakimavičienė. Daumantas ir Dovilė Mockai, Vygaudas Ušackas, Olga Zimanaitė, Egonas Jakimavičius, Loreta Ušackienė, Ambasadorius Renatas Norkus su žmona Sanra, Dr. A. Lubšys ir Aira Jakimavičienė.
Vygaudas  ir Loreta Ušackai ir Dovilė ir Daumantas Mockai. Vygaudas ir Loreta Ušackai ir Dovilė ir Daumantas Mockai.
Egonas ir Aira Jakimavičiai, Merūnas ir Erika Vitulskiais, Ambasadorius Renatas Norkus su žmona Sandra. Egonas ir Aira Jakimavičiai, Merūnas ir Erika Vitulskiais, Ambasadorius Renatas Norkus su žmona Sandra.
Modestas ir Aušra Kuzai ir Timm ir Jūratė Hobbs. Modestas ir Aušra Kuzai ir Timm ir Jūratė Hobbs.
Jonas ir Živilė Garbaravičiai. Jonas ir Živilė Garbaravičiai.
Beatričė Paurytė ir savanorių komanda. Beatričė Paurytė ir savanorių komanda.
Jūratė East su draugu Paul Diamond. Jūratė East su draugu Paul Diamond.
Verslininkai Andrius ir Monika Milašiai. Verslininkai Andrius ir Monika Milašiai.
Vakaro vedėjas Andrius Tapinas. Vakaro vedėjas Andrius Tapinas.
LCCUK Prezidentas Egonas Jakimavičius. LCCUK Prezidentas Egonas Jakimavičius.
Ambasadorius Renatas Norkus. Ambasadorius Renatas Norkus.
Tenoras Merūnas Vitulskis. Tenoras Merūnas Vitulskis.
Alderman Peter Estlin. Alderman Peter Estlin.
Jazz grupė “The Canaries”. Jazz grupė “The Canaries”.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai