Kovo 17, 2011
Londone atgyja lietuvių liaudies šokiai ir dainos
VIKTORIJA MOROZOVAITĖ,
Baltijos itr JonKelio šokių kolektyvai © Einaras Vildė
Praėjusio šeštadienio popietę į salę Londono rytuose Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos paminėti sugužėję tautiečiai turėjo progą įsilieti į etnokultūrinę šventę: čia jie išvydo trijų lietuvių liaudies kolektyvų atliekamus pasirodymus, išgirdo pasakojimų apie lietuvių folkloro ypatumus, o vėliau ir patys galėjo patrypti vakaronėje, grojant lietuvių liaudies muzikantams. 

Londono lietuvių tautinių šokių kolektyvo JonKelis, vadovaujamo Kristinos Lukavičiūtės, organizuotoje 'Popietėje su lietuvių liaudies šokiais ir dainomis' žiūrovus ir klausytojus džiugino trys tautiniai kolektyvai: Londono lietuvių folkloro ansamblis Saduto, patys renginio organizatoriai jonkeliečiai bei iš Švedijos atvykę svečiai – Stokholmo lietuvių liaudies šokių kolektyvas Baltija. Pastarasis kolektyvas, gyvuojantis jau aštuonerius metus, susirinkusiesiems pristatė šešis šokius. 

Koncerto dalyvių gretas papildė ir kiti Londono lietuviams jau iš ankstesnių renginių pažįstami atlikėjai: Lietuvių krikščionių bažnyčios choras Gausa, akordeonistas Martynas Levickis, Raminta Rutkauskaitė. 

Renginio vedėjas Donatas Golubevas, pristatęs šventės dalyvius bei jų atliekamus kūrinius, trumpai supažindino žiūrovus ir su lietuvių liaudies šokių tradicijomis: kaip senovėje lietuviai kaimo bendruomenėse burdavosi į gegužines ir linksmindavosi, kaip šokių vakaronės neretai tapdavo piršlybų vieta, kur šokant poroje būdavo atrandami būsimi vyrai ir žmonos. 

Koncertą pratęsė smagi vakaronė, kurios metu Saduto muzikantai grojo ir dainavo lietuvių liaudies dainas, o žiūrovai kartu su dalyviais šoko salėje, vadovaujami sadutiečių. Geros nuotaikos, lietuviškos muzikos ir entuziazmo nestokojantis renginys ne tik paskatino prisiminti lietuviškas tradicijas ir galbūt iš naujo pamėgti liaudies šokius, bet ir susilaukė nemažai teigiamų atsiliepimų bei paskatų rengti daugiau tautinių renginių ateityje. Svečiai iš Stokholmo balandžio pabaigoje organizuos panašią šventę pas save, į kurią jau pasikvietė jonkeliečius. Šios mainų programos tikslas – pasidalinti lietuvių liaudies šokių skirtingose šalyse patirtimi ir skatinti išlaikyti savo tautinę kultūrą gyvenant svetur. 

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta