Birželio 7, 2017
London Bridge teroras. Tarp aukų - ir dingęs lietuvės vaikinas

Birželio 3-ąją dieną London Bridge vakaro linksmybės virto kruvina kova už būvį. 22.08 val., 80 km/val. greičiu tiltu lekiantis mikroautobusas negailestingai traiškė pėsčiuosius, kai kurie įkrito į Temzės upę ar apimti panikos galimai į ją įšoko. Liudininkas Alessandro'as, incidento metu buvęs ant tilto, teigė matęs, kaip furgonas vingiavo dešinėn, kairėn, dešinėn, stengdamasis kliudyti kiek galima daugiau žmonių, kurie stengėsi pasprukti iš kelio mikroautobusui. Britų spauda skelbia, kad aštuoni žmonės, per išpuolį buvę ant Londono tilto, galėjo atsidurti vandenyje.

Trečiadienio rytą pareigūnai iš upės ištraukė kūną, teigiama, kad tai be žinios dingęs Prancūzijos pilietis 45-erių Xavier Thomas. Savaitgalį, kai įvykdytas teroro išpuolis, Xavier buvo Londone kartu su savo mergina Christine Delcros. Pastaroji per išpuolį buvo sunkiai sužeista. 

Pravažiavę tiltą, teroristai savo atakos nebaigė: greta Borough Market sustabdę furgoną, peiliais ginkluoti vyrai ėmė pulti atsitiktinius žmones. Tragiškai nukentėjusiu tapo lietuvės Gerdos širdies draugas, 36-erių prancūzas Sebastien Belanger. Antradienio vakarą pasirodė pranešimai, kad jis – vienas iš žuvusiųjų, socialinėje erdvėje netrukus ėmė plisti užuojautos Sebastien šeimai ir artimiesiems.

Lietuvė, „Facebook“ puslapyje pasivadinusi Gerda Bennet, dar savaitgalį išplatino įrašus, kuriuose skelbė ieškanti dingusio savo vaikino. Tuo metu Maltoje buvusi mergina teigė negalinti sumerkti akių ir labai bijanti: „Prašau pasidalinkite šiuo post’u, kiek galite. Turime jį surasti! Žinau, kad jis yra kažkur ten ir jam reikia mūsų pagalbos! Aš taip labai jį myliu ir man skauda širdį vis labiau ir labiau. Prašau, sugrįžk”.

Lietuvei nerimą kelė tai, jog Sebastien kaip tik buvo toje vietoje, kur įvyko teroristinis išpuolis. Pranešama, kad šefu populiariame „Coq d'Argent“ restorane dirbęs S. Belangeris teroristinio išpuolio metu „Borough Bistro“ bare žiūrėjo futbolo rungtynes, kuomet į jį įsiveržė trys peiliais ginkluoti užpuolikai. Tame pačiame bare buvo nužudytas ir barmenas, dar vienas Prancūzijos pilietis, 27-erių Alexandre Pigeard.

Metropoliteno policijos pranešimu, trečiadienį žuvusiųjų skaičius išaugo iki 8. Ką žinome apie kitas aukas:

Ignacio Echeverría

39-erių Ispanijos pilietis, „HSBS” bankininkas, įtariama yra nužudytas teroristų po to, kai Borough Market stengėsi padėti sužeistai moteriai, prisidengdamas nuo užpuolikų riedlente. Ignacio'o vis dar laikomas dingęs be žinios, jo paieškai pasamdytas privatus detektyvas. Ispanijos politikai kritikuoja Britanijos tarnybų darbą ir uždelsimą, atskleidžiant aukų tapatybes – žuvusiųjų artimieji per nežinomybės dienas patiria nežmoniškus išgyvenimus.

Teigiama, kad atpažinimas galimai trunka ilgai, nes I. Echeverría'as su savimi neturėjo jokių asmens dokumentų. Išpuolio metu jis važiavo dviračiu į namus iš parko, kur kartu su draugais važinėjosi riedlentėmis. Pravažiuojant Borough Market, jis pateko į tikrą terorizmo įkarštį, tačiau nesislėpė, o rizikavo ir galimai  paaukojo savo gyvybę, bandydamas apsaugoti vieną iš sužeistųjų. Paskutinį kartą jis matytas gulįs ant kelkraščio. Jo artimieji iškviesti pirštų antspaudų tyrimui.

Sara Zelenak

21- erių australė S. Zelenak turėjo vykti į Manchesterį Ariana Grande koncertą, kur gegužės 22-ąją įvyko sprogimas, nusinešęs 22 žmonių gyvybes ir sužalojęs dar 116, tačiau tuomet jauna moteris savo planus pakeitė ir galimai išvengė siaubingos baigties. 

Deja, bet London Bridge atakos metu jai nepavyko išvengti išpuolio – Sara oficialiai paskelbta žuvusi, šią tragišką žinią trečiadienį patvirtino ir jos artimieji. Teroro metu Sara buvo „London Grind” bare su draugais, kai prasidėjus atakai, visi ėmė bėgti į skirtingas puses. Nuo to laiko ji buvo laikoma dingusi be žinios. 

Kirsty Boden

28-erių australė, Londone dirbusi slaugytoja, antradienį buvo paskelbta žuvusiąja. Teroro akto liudininkai teigia, jog Kirsty incidento metu elgėsi kaip tikra didvyrė, nepaisant mirtino pavojaus, skubėjo ant tilto į pagalbą, siekiant išsaugoti kitų gyvybes, tačiau paaukojo savąją.

Christine Archibald

30-erių kanadietė iki siaubingos baigties studijavo socialinius mokslus  bei  dirbo benamių prieglaudoje, tuomet persikėlė su sužadėtiniu į Europą. Sužadėtinis atakos metu buvo greta mylimosios. Christine šeima ir draugai negali patikėti tokia likimo rykšte, kanadietė apibūdinama kaip kilni ir nuostabi moteris, nuolat ieškojusi gero kiekviename žmoguje. 

James McMullan

Šiai akimirkai J. McMullan yra vis dar laikomas dingusiu be žinios, tačiau prognozės nedžiugina, nes jo banko kortelė buvo rasta ant vieno iš žuvusiųjų kūnų. James šeima tikisi sulaukti oficialaus patvirtinimo šiandien, trečiadienį. 

J. McMullan sesuo sunkiai sulaikydama ašaras teigė, jog nepasiduos teroristų įbauginimams, ir, nepaisant netekties, stengsis tęsti gyvenimą įprastu ir teisingu keliu.

Raktažodžiai: London Bridge

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Patvirtinimo kodas

Panašūs straipsniai