Lapkričio 8, 2015
Anglijos lietuvių labdaros renginyje Jaunimo Linijai paaukota virš £20 000
LCCUK prezidentas Egonas Jakimavičius su su žmona Aira Rūta (viduryje) ir vakaro svečiais. Nuotraukos: Mimage Creative Production (www.mimage-media.co.uk).

Lapkričio 6-osios vakare istorinėje Londono dalyje Meifeire, garsiajame Dorchester viešbutyje skambėjo Lietuvos vardas. Skambėjo dėl dviejų priežasčių: prisimenant svarbią datą šalies istorijoje ir norint atkreipti dėmesį į metų metus ją kamuojančią problemą.

Lietuvos Komercijos rūmų Jungtinėje Karalystėje (LCCUK), Lietuvos ambasados bei rėmėjų - šių šalių verslo atstovų - organizuojamas labdaros pokylis skirtas paminėti prieš ketvirtį amžiaus atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę, tradiciškai į jį susirinkę Lietuvos bei Jungtinės Karalystės verslo, kultūros, politikos bei įvairių socialinių grupių atstovai taip pat aukojo labdarai.

Laura Hanning Scarborough (d.) ir dizainerė Jurgita Stakauskaitė. Laura Hanning Scarborough (d.) ir dizainerė Jurgita Stakauskaitė.
Profesorius Vytautas Landsbergis. Profesorius Vytautas Landsbergis.

Šiemet siekiama paremti emocinę pagalbą telefonu Lietuvoje teikiančiai organizacijai "Jaunimo linija", kurios savanoriai ištisą parą dirba siekdami užkirsti kelią savižudybėms. Jos įvardijamos kaip viena iš didžiausių problemų Lietuvoje, todėl ir nutarta padėti ją sprendžiant - į prašymą padėti atsiliepė apie 170 žmonių.

"Vakaras įdomus ir prasmingas. Ne tik savo programa. Susirinkę žmonės patys sukuria puikią atmosferą, tikimės, jog, bendromis pastangomis, pavyks kaip įmanoma daugiau prisidėti prie "Jaunimo linijos" gerovės.

Ačiū visiems, kurie esate čia. Būdami čia jūs jau padedate", - renginio metu kalbėjo LCCUK prezidentas Egonas Jakimavičius.

Renginio konsferansjė vaidmenį atliko Parlamento pirmininko patarėjas Arnoldas Pranckevičius, vakaro metu svečiams pasirodė Lietuvos publikai puikiai žinomos unikalių balsų savininkės - atlikėja Giedrė Kilčiauskienė bei mecosopranas Laura Zigmantaitė, į sceną žengė ir vienas iš vakaro garbės svečių profesorius, pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis - jis ne tik apžvelgė ir tik jam būdingais sąmojais pagyvino Nepriklausomybės atgavimo istoriją, skambėjo ir jo atliekamas fortepijono rečitalis, sulaukęs gausių ovacijų.

Aktyvi išeivijos veikėja Laura Hanning Scarborough įkvepiančios savo kalbos metu vakaro svečius paragino švęsti - švęsti Nepriklausomybės atkūrimą, švęsti gyvenimą.

„Prieš 25 metus mes iškovojome nepriklausomybę. Nors savo valstybės statusą atkūrėme vienu Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo aktu, sovietinį mentalitetą, per okupaciją suluošintą požiūrį į pasaulį, laimę ir sėkmę sunkiau išgydyti. Lietuvoje mums labai svarbus pripažinimas. Dažnai skirstome save ir kitus į talentingus, sėkmingus, protingus ir nevykėlius. Tai sukuria napaliaujamą norą įrodynėti savo sugebėjimus ir vertę. Mes bijom suklysti, o suklydusius paliekame užnugaryje. Lietuva maža, tad negalime sau leisti, kad talentai nusižudytų. Kiekvienas žmogus yra brangus. Kas žino, gal jei šiandien jaunimas nepakels prieš save rankos, ryt jie gins mūsų šalį, sukurs naują vakciną, pastatys naują operą, sukurs programėlę, kuri pakeis pasaulį, padės atsodinti miškus.

Laura kvietė į vakarą žiūrėti ne kaip į labdarą, bet kaip į investiciją į Lietuvos ateitį. Investiciją į naujus įgūdžius, intelektą, žinias, ir pozityvesnį požiūrį, kuriuo nebijotume suklysti, ir kuriuo besivadovaudami  į neišsprendžiamas problemas žiūrėtume kaip į pažinimo procesą.

“Nedarykyte tai dėl kitų, darykite tai dėl saves”, - kvietė L. Hanning Scarborough.

Labdaros pokylis patraukė ir visoje Didžiojoje Britanijoje žinomų žmonių dėmesį: tarp svečių buvo Britų kino akademijos apdovanojimų laureatas režisierius ir scenarijaus autorius Michael Radford, tarp filantropų - verslininkas Dr. Ramin Wali, bei žinomos teisininku kontoros "Rainer Hughes" atstovai.

Kilnia Jungtinėje Karalystėje gyvenančių ir dirbančių lietuvių iniciatyva bei noru padėti spręsti opias tėvynės problemas pasidžiaugė Lietuvos ambasadorė šioje šalyje Asta Skaisgirytė-Liauškienė.

"Problema neturi neturi adreso, sunkumai užklumpa iš anksto neįspėję. Užgriuvę jauno žmogaus pečius, jie gali padaryti tai, kas neatitaisoma, kažkas gali išeiti ir niekada negrįžti. Sunku tampa nesunku po atviro pokalbio, todėl būtina su kažkuo pasidalinti mintimis kritiniu momentu.

Atsiliepę į skambutį "Jaunimo linijos" savanoriai bet kuriuo paros metu gali padėti išsaugoti jauno žmogaus gyvybę. Todėl jie nusipelno didžiulio mūsų dėmesio, pagarbos ir pagalbos", - sakė diplomatė.

Vienas iš pagrindinių pokylio akcentų - aukcionas, kurio metu didžiausio dėmesio sulaukė meno kūriniai, o vakaro rekordininku tapo jauno kūrėjo Mariaus Kavolio tapytas paveikslas "The Green Line", kurio kainą vienas iš vakaro svečių pakėlė ir sumokės daugiau nei per 2 tūkst. Didžiosios Britanijos svarų sterlingų. Ne ką mažiau atkaklesnė aukciono dalyvių kova vyko ir dėl dar vieno meno kūrinio, Kristinos Ališauskaitės paveikslo "Golden". Naujasis jo savininkas už šį meno kūrinį paklojo 1100 svarų sterlingų.

Vienas iš neįprasčiausių aukciono prizą įsteigė bendrovė "Kauno grūdai" - tai skrydis sraigtasparniu aplink Lietuvą. Šios atrakcijos pradinė suma taip pat aktyviai buvo keliama, už ją galiausiai sumokėta 1200 svarų sterlingų.

Ši suma, kaip ir pinigai, gauti už dar 12 aukciono metu parduotų prizų, taip pat atiteks "Jaunimo linijai". Organizacijos atstovė emocingos kalbos metu patikino, jog toks dėmesys ne pelno siekiančiai organizacijai yra itin svarbus.

"Džiaugiamės, kad suprasdami mūsų tikslus, įvertinę pastangas ir tikėdami siekiu, Lietuvos prekybos rūmai Jungtinėje Karalystėje pasirinko būtent mūsų organizaciją. Drauge galėsime padėti jauniems žmonėms dalintis sunkumais ir rinktis gyvenimą. Tikimės, kad ši graži tradicija bus tęsiama ir ateityje. LCCUK padarė gerą darbą.

Surinkta parama bus skirta padengti visas susijusias išlaidas reikalingas tam, kad „Jaunimo linija“ galėtų veikti nenutrūkstamai visą parą - tai ir savanorių pritraukimas, mokymas, koordinavimo išlaidos, tinkamų darbuotojų bei savanorių darbo sąlygų užtikrinimas", - pasakojo "Jaunimo linijos" projektų vadovė Justė Šoblinskaitė.

Šiuo metu "Jaunimo linijoje" dirba apie 250 savanorių, jie per praėjusius metus atsiliepė į beveik 150 tūkst. skambučių. Tačiau tvirtinama, kad šiuo metu techniškai negalima atsiliepti į kiekvieną skambutį, siekiama, kad pro savanorių ausis nepraslystų nei vienas pasikalbėti norinčio žmogaus šauksmas.

LCCUK atstovų manymu, vakaro metu paaukota suma - apie 20 tūkst. svarų sterlingų - priartins "Jaunimo linijos" savanorius prie šio tikslo. Anksčiau organizuotų labdaros pokylių metų Lietuvos verslininkai Didžiojoje Britanijoje ir jų bičiuliai parėmė kitas socialiai jautrias grupes Lietuvoje.

Nuotraukos: Mimage Creative Production (www.mimage-media.co.uk).

Lituanica tinklo JK savininkė Rūta Sakalauskienė su dukra Roberta. Lituanica tinklo JK savininkė Rūta Sakalauskienė su dukra Roberta.
Mindaugas Bernatavičius ir Simona Radauskaitė. Mindaugas Bernatavičius ir Simona Radauskaitė.
Meno istorijos mokslų daktaras Phyllis Connors ir fizikos mokslų daktarė Raymond Krisst. Meno istorijos mokslų daktaras Phyllis Connors ir fizikos mokslų daktarė Raymond Krisst.
Įmonės Nikilita vadovas Valdas Kukta su žmona Ingrida. Įmonės Nikilita vadovas Valdas Kukta su žmona Ingrida.
Iš kairės: Knygnešio direktorė Lina Garnytė, Eurobaltika vadovė Olga Jachimovič ir People Logistics operacijų vadovė Jūratė East. Iš kairės: Knygnešio direktorė Lina Garnytė, Eurobaltika vadovė Olga Jachimovič ir People Logistics operacijų vadovė Jūratė East.
Biomedicinos mokslų daktarė Daiva Janulaitytė-Gunther su vakaro svečiu. Biomedicinos mokslų daktarė Daiva Janulaitytė-Gunther su vakaro svečiu.
   

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai