Kovo 2, 2022
Rusijos invazija Ukrainoje: naujausi įvykiai
Rusijos armijos kolona. © Foto: Google maps.

Naujienų agentūra AFP pateikia naujausius įvykius Rusijos kare prieš Ukrainą. 

Apsiaustas Charkivas

Rusijos oro desantininkai trečiadienį nusileido antrajame pagal dydį Ukrainos mieste Charkive, pranešė ukrainiečių kariuomenė ir pridūrė, kad iškart prasidėjo susirėmimai.

Ukrainiečių pareigūnų teigimu, užpulta ligoninė, taip pat po oro antskrydžio kilo gaisras miesto pilotų mokyklos kareivinėse.

Pasak Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjo Antono Heraščenkos, „Charkove praktiškai neliko sričių, kur dar nepataikė artilerijos sviediniai.“

J. Bideno pasmerkimas

 JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) antradienį skaitydamas metinį pranešimą pavadino Vladimirą Putiną „diktatoriumi“ ir sakė, kad Rusija susiduria su niokojama ekonomine ir diplomatine izoliacija.

J. Bidenas taip pat paskelbė, kad Rusijos lėktuvams uždaroma Jungtinių Valstijų oro erdvė.

Bombardavimai šiaurėje

Rusija suintensyvino savo bombardavimo kampaniją ir smogė pagrindiniam Kijevo televizijos bokštui, dviem gyvenamiesiems pastatams į šiaurės vakarus nuo sostinės esančiame mieste ir vietos administracijos pastatui Charkive.

Pietų frontas

Aplink Chersono miestą prie Juodosios jūros buvo įrengti Rusijos kontrolės punktai. Rusų pajėgos perėmė geležinkelio stoties ir uosto kontrolę, informavo miesto meras Ihoris Kolychajevas.

Prie Azovo jūros esantis Mariupolis po rusų pajėgų atakų liko be elektros.

Civiliai bėga

Nuo praėjusio ketvirtadienio, kai Rusija užpuolė Ukrainą, iš šalies pasitraukė jau daugiau kaip 677 tūkst. žmonių, pranešė Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuras (UNHCR) ir pridūrė, kad pabėgėlių skaičius toliau sparčiai auga.

JT teismo posėdžiai

JT Tarptautinis Teisingumo Teismas pranešė, kad kovo 7–8 dienomis surengs viešus posėdžius dėl Ukrainos kaltinimų Rusijai genocidu.

Tuo metu JT Generalinė Asamblėja rengiasi balsuoti dėl to, ar reikalauti Maskvos nedelsiant išvesti kariuomenę.

Blokuota nepriklausoma žiniasklaida

Rusija apribojo prieigą prie nepriklausomo televizijos kanalo „Dožd“ ir liberalios radijo stoties „Echo Moskvy“, dar sugriežtindama naujienų apie karą blokavimą žiniasklaidoje.

Bendrovės traukiasi iš Rusijos

Virtinė Vakarų bendrovių paskelbė apribojančios verslo ryšius su Rusija. Tarp jų yra trys iš didžiausių pasaulyje laivybos bendrovių, energetikos įmonės „Eni“ ir „ExxonMobil“, „Boeing“.

Šluojami grynieji

Prie Rusijos bankų ir bankomatų nusidriekė ilgos eilės, rusams skubant išsigryninti pinigus po to, kai buvo įvestos kapitalo kontrolės priemonės, o rublio kursas smigo į rekordines žemumas.

Daugiau ES sankcijų

Europos Sąjunga uždraudė Rusijos valstybinės žiniasklaidos priemonėms RT ir „Sputnik“ transliuoti Bendrijoje.

Nemokumas

Šveicarijoje registruota Rusijos eksporto dujotiekio per Baltijos jūrą „Nord Stream 2“ operatorė tapo nemoki, Vokietijai po Rusijos invazijos į Ukrainą paskelbus, kad stabdo vamzdyno sertifikavimą.

Didžiausio Rusijos banko „Sberbank“ patronuojamoji įmonė Europoje taip pat ruošiasi paskelbti nemokumą.

Sopranas atšaukė koncertus

Rusų sopranas Ana Netrebko atšaukė koncertus sulaukusi aštrios kritikos dėl savo prokremliškos pozicijos, nors teigė smerkianti karą.

Kylančios naftos kainos

Naftos kaina perkopė 110 JAV dolerių už barelį ribą, nors Tarptautinės energetikos agentūros narės sutarė iš atsargų parduoti 60 mln. barelių naftos.

Pasaulio banko pagalba

Pasaulio bankas rengia 3 mlrd. dolerių pagalbos paketą Ukrainai.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: UkrainaPasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai