Gegužės 11, 2024
Nyderlandų atstovas diskvalifikuotas iš „Eurovizijos“

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) šeštadienį paskelbė, kad Nyderlandų atlikėjas Joostas Kleinas (Jostas Kleinas) diskvalifikuotas iš „Eurovizijos“ dainų konkurso finalo.

Jos pranešime žiniasklaidai sakoma, kad ketvirtadienio pusfinalyje pasirodęs ir į šeštadienio vakarą Malmėje vyksiantį finalą patekusiam atlikėjui nebus leista pasirodyti.

„Švedijos policija ištyrė skundą, kurį po incidento, įvykusio po jo pasirodymo ketvirtadienio vakarą vykusiame pusfinalyje, pateikė prodiuserinės komandos narė. Kol vyksta teisinis procesas, jam nederėtų tęsti dalyvavimo konkurse“, – nurodoma pranešime.

„Norėtume patikslinti, kad, priešingai nei teigiama kai kuriuose žiniasklaidos pranešimuose ir spėliojimuose socialiniuose tinkluose, šis incidentas nebuvo susijęs su jokiu kitu atlikėju ar delegacijos nariu“, – priduriama jame, turint galvoje spekuliacijas, kad situacija susijusi su Izraelio atstove.

Nyderlandų visuomeninis transliuotojas „Avrotros“ naujienų agentūrai AFP elektroniniu paštu sakė, kad, jo nuomone, šis žingsnis yra neproporcingas.

Transliuotojas pridūrė, kad šis sprendimas, priimtas likus vos kelioms valandoms iki renginio, jį sukrėtė.

Švedijos policija anksčiau šeštadienį pranešė, kad pradėjo tyrimą dėl įtariamo bauginimo „Eurovizijoje“. Apie tai paskelbta po to, kai finalo išvakarėse iš repeticijų, plačiau nekomentuojant priežasties, buvo pašalintas J. Kleinas.

„Policija tiria bauginimą. Nusižengimas buvo įvykdytas ketvirtadienio vakarą Malmės arenoje“, – naujienų agentūrai AFP sakė policijos atstovas spaudai Pelle Vamstadas (Pelė Vamstadas).

Jis sakė, kad J. Kleinas buvo apklaustas, jis nėra sulaikytas.

Skundą pateikęs žmogus yra susijęs su „Eurovizija“, pranešė policija.

„Užtikrinti saugią ir patikimą darbo aplinką“

EBU pabrėžė, kad netoleruoja netinkamo elgesio renginyje ir yra įsipareigojusi „užtikrinti saugią ir patikimą darbo aplinką visiems konkurso darbuotojams“.

„Atsižvelgiant į tai, Joosto Kleino elgesys su komandos nariu laikomas pažeidžiančiu konkurso taisykles“, – sakoma pranešime.

Per repeticijas artėjant šeštadienio finalui J. Kleinas drauge su kitais dalyviais dalyvavo parade ir vaikščiojo pasipuošęs kostiumu, tačiau atėjus jo eilei į sceną neišėjo.

Nyderlandų atlikėjo daina „Europapa“ skirta jo vaikystėje mirusiems tėvams.

Po ketvirtadienį vykusio pusfinalio 26-erių vaikinas, regis, prieštaravo tam, kad spaudos konferencijos metu būtų pasodintas šalia Izraelio dalyvės Eden Golan, ir kelis kartus užsidengė veidą Nyderlandų vėliava.

E. Golan daina konkurse jau sukėlė diskusijų, o protestuotojai ragino pašalinti Izraelį iš konkurso dėl karo Gazos Ruože.

Izraelis nebuvo pašalintas, tačiau jam buvo nurodyta pakeisti savo dainos, kurios pirminis pavadinimas buvo „October Rain“, žodžius. Tai buvo laikoma nuoroda į „Hamas“ spalio 7 dieną įvykdytą išpuolį, per kurį žuvo apie 1,2 tūkst. izraeliečių.

Izraelio daina „Hurricane“ buvo iš dalies perrašyta ir jai suteiktas naujas pavadinimas po to, kai „Eurovizijos“ organizatoriai nusprendė, kad originalas turi pernelyg akivaizdžių politinių užuominų.

„Eurovizijos“ taisyklės draudžia politinį turinį.

Diskvalifikavus Nyderlandų atstovą, 68-ojo „Eurovizijos“ dainų konkurso didžiajame finale dabar dalyvaus 25 šalys.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: Eurovizija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai