Gegužės 12, 2022
Londone įvyko pirmosios Britanijos lietuvių sporto žaidynės
Britanijos Lietuvių Sporto Asociacija

Gegužės 8 dieną Rytų Londono universiteto sporto komplekse Britanijos lietuvių sporto asociacija, bendradarbiaudama su Lietuvos ambasada, Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomene ir kitomis organizacijomis, surengė pirmąsias Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenančių lietuvių sporto žaidynes.

Sporto šventėje dalyviai varžėsi krepšinio, futbolo, badmintono, stalo teniso, tinklinio ir šachmatų turnyruose, rungėsi sporto estafetės rungtyje, buvo siekiama atsispaudimų rekordo per valandą, žaidynių išvakarėse buvo organizuojama 5 kilometrų bėgimo rungtis. 

  • Krepšinio turnyre startavo aštuonios komandos, nugalėtojais tapo Bristolio krepšininkai, nugalėję „Viesulo“ komandą.  
  • Futbolo turnyre varžėsi penkios komandos, finale Alytaus FC klubas iškovojo pergalę prieš Peterborough FC futbolininkus. 
  • Stalo teniso turnyro nugalėtoju tapo Vilmantas Norkus, badmintono varžybų nugalėtoju − Mantas Venys, tinklinio turnyro nugalėtojais tapo „Parko“ tinklininkai.
  • Geriausiu šachmatininku turnyre tapo Aurimas Klimašauskas.
  • 5 kilometrų bėgime greičiausi buvo Egidijus Jucius ir Neringa Prosogalavičiūtė.

Ankstyvą sekmadienio rytą UEL SportsDock sporto komplekse susirinko apie 200 sportininkų kartu su šeimomis ir kitais sporto entuziastais. Renginio atidaryme sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos Ambasados Londone diplomatas Tadas Kubilius. Sveikindamas susirinkusiuosius, diplomatas pasidžiaugė dalyvių gausa ir padėkojo už galimybę būti šių pirmųjų Britanijoje gyvenančių lietuvių sporto žaidynių dalimi. 

Krepšinio turnyre startavo 8 komandos: Builders Team, Volfas, Artistai, Ipswich Meru, Viesulas, Bristolis, Wisbech Wizards, LBC.  Po grupių varžybų į pusfinalius pateko ir kovą dėl medalių pratęsė Builders Team, Volfas, Bristolis ir Viesulas. 

Pertraukos tarp varžybų metu sportines estafetes vaikams organizavo Jungtinės Karalystės Lietuvos Šaulių Sąjungos Paramos Padalinys ir Britanijos Lietuvių krepšinio lygos atstovai. Kol vaikai aiškinosi, kurie yra stipresni ir vikresni, daugkartinis Lietuvos atsispaudimų nuo žemės rekordininkas Rolandas Žukauskas susirinkusiam jaunimui rodė ištvermės ir jėgos pavyzdį ,siekdamas užfiksuoti per valandą padarytų atsispaudimų rekordą. Sportininkas per vieną valandą padarė net 1290 atsispaudimų! Pasak Rolando, jo tikslas buvo padaryti 1000 atsispaudimų - tikslą pavyko pasiekti su kaupu, lauksime naujų rekordų.

Po pertraukos sugrįžę krepšininkai aiškinosi, kokios spalvos medalius  jie šiandien parsiveš namo, o trumpų pertraukėlių metu savo gražiomis dainomis linksmino vaikų muzikinė grupė Pepi Pop. Po pusvalandį trukusių finalinių varžybų  trečios vietos nugalėtojais tapo Volfas mažajame finale įveikę Builders Team, o turnyro nugalėtojais po įtemptos ir emocijų kupinos kovos tapo Bristolio krepšininkai nugalėję Viesulo ekipą. 

Mažojo futbolo aikštelėje taip pat virė aistros, o dėl trofėjaus varžėsi 5 komandos: Kaunas FC, Alytus FC, Peterborough FC, Baltai ir AU FC.  Futbolo aistruoliai ir žaidėjai triukšmingai vieni kitus palaikė, vyravo draugišką atmosfera ir puiki nuotaika. Susitikime dėl trečiosios vietos kovojo Kaunas FC ir Baltai, o finale varžėsi Peterborough FC ir Alytus FC.  Po atkaklių kovų trečiąją vietą laimėjo Kaunas FC, antri liko Peterborough FC, o taurę laimėjo Alytus FC.

Trečiojoje salėje savo jėgas išbandė net trijų sporto šakų sportininkai.  Stalo teniso turnyro nugalėtoju tapo Vilmantas Norkus, už savęs palikdamas Osvaldą Pakalniškį ir Vytautą Juškį, o taip pat ir vienintelę su vyrais drąsiai besivaržiusią Brigitą Jocienę. Badmintono varžybų nugalėtoju tapo Mantas Venys,  antrojoje vietoje liko Kęstutis Dobrovolskis, o bronzą gavo Marius Banaitis. Puikus mini turnyras įvyko ir tinklinio aikštelėje, kur visos komandos spindėjo puikia nuotaika ir atrodė kaip viena didelė šeima. Nugalėtojais tapo Parko tinklininkai įveikę Futbolininkų ir Jaunimo komandas. 

Viso renginio metu, norintieji galėjo dalyvauti ir šachmatų turnyre, kuris vyko mažiau triukšmingoje aplinkoje, kur galvočiai galėjo geriau susikaupti. Trečiąją vietą užėmė Kotryna Bikutė, antroje vietoje liko Valdas Gulbinauskas, o stipriausias prie šachmatų lentos šį kartą buvo Aurimas Klimašauskas. 

Pasibaigus visoms sportinėms kovoms, prieš apdovanojant sportininkus, renginio organizatoriai padėkojo visiems svečiams ir dalyviams, pagrindiniam renginio rėmėjui Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, renginio partneriams bei rėmėjams.

Renginio metu taip pat buvo pristatytos šių metų liepos mėnesį Druskininkuose vyksiančios Pasaulio lietuvių žaidynės. Pasaulio lietuvių sporto žaidynės yra mėgėjų sporto renginys, kuriame varžytis gali tik neprofesionaliojo sporto atstovai. Vasarą vyksiančiose žaidynėse numatoma surengti 27 sporto šakų varžybas, tarp kurių badmintonas, futbolas, golfas, jėgos trikovė, krepšinis, lengvoji atletika, orientavimosi sportas, plaukimas, sportinė žūklė, tenisas, paplūdimio tinklinis, irklenčių sportas, petankė, ristynės ir kitos. Žaidynių metu taip pat vyks Pasaulio lietuvių sporto forumas, mokslinė konferencija „Pasaulio lietuvių sporto istorija ir ateities vizija“.

Tardama sveikinimo žodį, Jungtinės Karalystės Lietuvių Bendruomenės pirmininkė Alvija Cerniauskaite, palinkėjo, kad Britanijos lietuvių sporto žaidynės taptų reguliaria sporto švente, dar kartą paragino visus aktyviai dalyvauti Lietuvių bendruomenės renginiuose, veikloje, bei nepamiršti užsiregistruoti vienuoliktosioms Pasaulio lietuvių sporto žaidynės, kurios šių metų Liepos 13-18 dienomis.

p13198]

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai