Lapkričio 29, 2021
Londone įvyko metinis Jungtinės Karalystės lietuvių organizacijų vadovų ir atstovų susitikimas
Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje
Po susitikimo ambasadoje lietuvių bendruomenių Jungtinėje Karalystėje atstovai vyko į režisierės Linos Lužytės filmo „Pilis“ peržiūrą istoriniame Kino muziejuje, kuriame XX a. gyveno aktorius Čarlis Čaplinas. Filmas buvo rodomas kaip Baltijos filmų festivalio Londone dalis. Po filmo vyko diskusija su filme vaidinusia žymia Lietuvos aktore Gabija Jaraminaite ir režisiere Lina Lužyte. © Foto: Renata Druskytė.

Lapkričio 27 d. Jungtinėje Karalystėje įvyko metinis Jungtinės Karalystės organizacijų vadovų ir atstovų susitikimas, kurį jubiliejinį - dešimtąjį - kartą organizavo Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje. Susitikime dalyvavo Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministrė, Pasaulio lietuvių apygardoje išrinkta Seimo narė  Aušrinė Armonaitė ir buvusi Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė, Seimo narė, Seimo – Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkė Dalia Asanavičiūtė, Lietuvos užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas. Šiais metais susitikime lietuvių organizacijų nariai dalyvavo ir virtualiai, ir gyvai atvykę į Lietuvos ambasadą Londone.

Sveikindamas susitikimo dalyvius Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus padėkojo visoms lietuvių organizacijoms už jų nenuilstamą atsidavimą ir aktyvumą bei nuolatinį dėmesį jaunajai kartai ugdant ne tik lietuvybę, bet ir pagarbą ir toleranciją, pasidžiaugė kiekvienais metais vis labiau stiprėjančiais ryšiais su Lietuva, glaudžiu bendradarbiavimu su ambasada.

Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas pasidžiaugė ir padėkojo Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems lietuviams už jų veiklą, už aktyvų Lietuvos garsinimą ir dvišalį bendradarbiavimą, lituanistinio švietimo puoselėjimą.

Seimo narė Dalia Asanavičiūtė pristatė savo veikos ataskaitą ir nuveiktus darbus, džiaugėsi ir dėkojo jau daugelį metų gyvuojančioms organizacijoms už jų nenuilstamą lietuvybės skatinimą Jungtinėje Karalystėje.

Ministrė Aušrinė Armonaitė pristatė, ką kartu su savo komanda pavyko nuveikti diasporai per šiuos kadencijos metus bei pasidalino artimiausiais planais, pristatė pokyčius ekonomikos ir inovacijų srityje Lietuvoje. Ministrė pažymėjo, kad „pasaulio lietuviai – viena kertinių atramų stiprinant šalies ekonominę diplomatiją. Todėl mūsų tikslas – sudaryti palankias sąlygas diasporos atstovams tiek grįžti į Lietuvą, tiek prisidėti prie Lietuvos sėkmės visame pasaulyje.”

Pranešimą skaitė Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Ūla Tornau, kuri pristatė kitų metų kultūrinius projektus bei apžvelgė „Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022“ programą, kurioje - daugiau kaip 40 festivalių, per 60 parodų, daugiau kaip 250 scenos meno renginių (iš kurių daugiau nei 50 premjerų), daugiau nei 250 koncertų.

Susitikimo metu ekonomikos ir inovacijų ministrės patarėjas Karolis Žemaitis pristatė įvažiuojamojo turizmo į Lietuvą sritį ir pasidalino patarimais, kaip Jungtinėje Karalystėje gyvenantys lietuviai galėtų prisidėti skatinant turizmą į Lietuvą.

Susitikime taip pat dalyvavo bei pranešimą skaitė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene ir žiniasklaida skyriaus vedėja Eglė Kudzmanienė, kuri supažindino su esamomis galimybėmis bei iškylančiais iššūkiais pristatant Lietuvą užsienyje bei papasakojo, kaip efektyviai pristatyti Lietuvą už jos ribų. Lietuvių organizacijos dalinosi savo patirtimi reprezentuojant Lietuvą Jungtinėje Karalystėje.

Renginio metu taip pat vyko iškilminga apdovanojimo „Už Pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ įteikimo ceremonija, kurios metu ambasadorius Renatas Norkus užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio vardu įteikė garbės ženklo ,,Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ medalį Romui Kinkai, lietuvių literatūros vertėjui, lietuvių kalbos mokytojui ir aktyviam visuomenininkui už jo nuopelnus puoselėjant lietuvybę ir indėlį į nepriklausomos Lietuvos kūrimą.

Po susitikimo lietuvių organizacijų Jungtinėje Karalystėje atstovai vyko į režisierės Linos Lužytės filmo „Pilis“ peržiūrą istoriniame Kino muziejuje, kuriame XX a. gyveno aktorius Čarlis Čaplinas.  Filmas buvo rodomas kaip Baltijos filmų festivalio Londone dalis. Po filmo vyko diskusija su filme vaidinusia žymia Lietuvos aktore Gabija Jaraminaite ir režisiere Lina Lužyte.

Jungtinėje Karalystėje gyvena apie 200 tūkst. Lietuvos piliečių, čia veikia daugiau nei 60 skirtingų lietuviškų organizacijų, bendruomenių, draugijų, asociacijų ir klubų. Šiemet dalyvauti susitikime užsiregistravo virš 70 delegatų, atstovaujančių 40 šioje šalyje veikiančių lietuvių organizacijų: įvairias JK miestų ir vietovių organizacijas, profesionalų klubus, universitetų studentų bendrijas, religines ir sporto asociacijas. Lietuvos ambasada Londone metinius organizacijų vadovų ir atstovų susitikimus organizuoja nuo 2012 metų.

Foto: Renata Druskytė. Foto: Renata Druskytė.
Foto: Renata Druskytė. Foto: Renata Druskytė.
Foto: Renata Druskytė. Foto: Renata Druskytė.
Foto: Renata Druskytė. Foto: Renata Druskytė.
Londonietės redaktorė Dovilė Ilevičiūtė ir Romas Kinka, kuris renginio metu apdovanotas už nuopelnus puoselėjant lietuvybę. Foto: Londonietė. Londonietės redaktorė Dovilė Ilevičiūtė ir Romas Kinka, kuris renginio metu apdovanotas už nuopelnus puoselėjant lietuvybę. Foto: Londonietė.
]
Foto: Renata Druskytė. Foto: Renata Druskytė.
Ambasadorius Renatas Norkus užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio vardu įteikė garbės ženklo ,,Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ medalį Romui Kinkai, lietuvių literatūros vertėjui, lietuvių kalbos mokytojui ir aktyviam visuomenininkui už jo nuopelnus puoselėjant lietuvybę ir indėlį į nepriklausomos Lietuvos kūrimą. Foto: Renata Druskytė. Ambasadorius Renatas Norkus užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio vardu įteikė garbės ženklo ,,Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ medalį Romui Kinkai, lietuvių literatūros vertėjui, lietuvių kalbos mokytojui ir aktyviam visuomenininkui už jo nuopelnus puoselėjant lietuvybę ir indėlį į nepriklausomos Lietuvos kūrimą. Foto: Renata Druskytė.
Foto: Renata Druskytė. Foto: Renata Druskytė.
Foto: Renata Druskytė. Foto: Renata Druskytė.
Foto: Renata Druskytė. Foto: Renata Druskytė.
Foto: Renata Druskytė. Foto: Renata Druskytė.
Foto: Londonietė. Foto: Londonietė.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai