Gegužės 31, 2024
Kinų apsipirkimo programėlei „Temu“ bus taikomos griežtesnės ES taisyklės

Europos Sąjunga penktadienį įtraukė kinų apsipirkimo programėlę „Temu“ į skaitmeninių įmonių, kurioms dėl jų dydžio taikomi griežtesni reikalavimai, sąrašą, todėl bendrovė turės atitikti naujas griežtas saugos taisykles, pranešė vienas bloko pareigūnas.

Ši internetinė parduotuvė, siūlanti stulbinamai žemas kainas ir daugybę prekių, yra viena sparčiausiai populiarėjančių programėlių Europoje, nors į ES rinką įžengė tik 2023-iųjų balandį. Vis dėlto dėl verslo praktikos, reklamų ir vartotojų duomenų tvarkymo sulaukia vis didesnio tarnybų ir vartotojų teisių gynimo grupių dėmesio.

„Temu“ prisijungė prie tokių prekyviečių kaip „AliExpress“, „Amazon“, „Shein“ ir „Zalando“, įtrauktų į 24 labai didelių interneto platformų, turinčių daugiau kaip 45 mln. aktyvių naudotojų per mėnesį ES, sąrašą.

Nuo rugsėjo pabaigos, praėjus keturiems mėnesiams po priskyrimo šiai kategorijai, „Temu“ turės taikyti griežtesnes taisykles pagal Skaitmeninių paslaugų aktą (DSA) – naują svarbų ES įstatymą, reglamentuojantį internetines platformas, naujienų agentūrai AFP sakė Europos Komisijos pareigūnas.

Tarp platformų, kurioms taikomas DSA, yra „Snapchat“, „TikTok“ ir „YouTube“.

Kinijos elektroninės prekybos milžinei „Pinduoduo“ priklausanti „Temu“ anksčiau šiais metais teigė, kad 27 šalių bloke ji turi vidutiniškai apie 75 mln. aktyvių naudotojų per mėnesį.

Anksčiau šį mėnesį Europos vartotojų organizacija (BEUC) apkaltino „Temu“ pažeidus DSA manipuliuojant savo vartotojais, kad šie išleistų daugiau.

BEUC pateikė skundą Europos Komisijai, o 17 organizacijų, tarp jų – įsikūrusios Prancūzijoje, Vokietijoje ir Ispanijoje, kreipėsi į nacionalines valdžios institucijas, reikalaudamos ištirti „Temu“ veiklą.

Platforma sulaukė spaudimo ir už Europos ribų. Pietų Korėjos reguliavimo institucijos tiria ją dėl įtarimų nesąžininga veikla, įskaitant melagingą reklamą.

„Temu“ pareiškime teigiama, kad ji pripažįsta priskyrimą prie labai didelių interneto platformų, ir pabrėžia, kad „esame visiškai įsipareigoję laikytis DSA nustatytų taisyklių ir nuostatų, kad užtikrintume savo naudotojų Europos Sąjungoje saugumą, skaidrumą ir apsaugą“.

Į ES akiratį vis dažniau patenka technologijų milžinės, o blokas stiprina savo teisinį arsenalą, pradėdamas tyrimus kai kurių populiariausių pasaulyje programėlių atžvilgiu.

Remdamasi DSA, ES pradėjo tyrimus dėl „Meta“ socialinių tinklų „Facebook“ ir „Instagram“, taip pat – „TikTok“, „X“ ir elektroninės parduotuvės „AliExpress“ ir „Shein“.

DSA nustatyta, kad įmonės privalo kasmet rengti rizikos vertinimus dėl galimų pavojų ir to, kaip kaip juos reikia mažinti, kad būtų apsaugoti naudotojai.

Už pažeidimus gali būti skiriamos baudos, galinčios siekti iki 6 proc. pasaulinės apyvartos, o už rimtus ir pakartotinius pažeidimus – net veiklos draudimas.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: EuropaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai