Lapkričio 22, 2022
JK vyriausybė paneigė žiniasklaidos pranešimus apie glaudesnių ryšių su ES siekį

JK vyriausybė sekmadienį paneigė žiniasklaidoje pasirodžiusį pranešimą, neva ji siekia glaudesnių ryšių su Europos Sąjunga (ES), praėjus vos trejiems metams po išstojimo iš bloko. 

Leidinys „The Sunday Times“ pacitavo neįvardytą ministrą, neva sakiusį, kad vyriausybė palaiko santykius su 27 valstybes vienijančia ES, kurie yra panašūs į Šveicarijos ir bloko santykius.

Visgi JK vyriausybės atstovas šią istoriją pavadino „kategoriškai neteisinga“. 

„Ši vyriausybė yra sutelkusi dėmesį į „Brexito“ suteiktų laisvių panaudojimą, kad sukurtų galimybes, skatinančias augimą ir stiprinančias mūsų ekonomiką“, – teigė vyriausybės atstovas. 

Šveicarija yra sudariusi laisvosios prekybos susitarimą su ES bei dvišalius susitarimus, apimančius atskirus ekonomikos sektorius. 

Pagal susitarimus šalis turi tiesioginę prieigą prie pagrindinių ES vidaus rinkos sektorių net nebūdama bloko nare. 

Šveicarijos atveju prieiga prie vidaus rinkos apima laisvą žmonių judėjimą ir abipusį standartų pripažinimą. 

Visgi „The Sunday Times“ pranešė, kad nors JK galėtų būti pasirengusi mokėti į ES iždą, jai yra nepriimtinas grįžimas prie judėjimo laisvės. 

„Brexitas“ reiškia, kad mums niekada nebereikės susitaikyti su tokiais santykiais su Europa, kurie sugrąžintų judėjimo laisvę, bereikalingus mokėjimus Europos Sąjungai arba kenktų galimybėms gauti naudos iš prekybos susitarimų, kuriuos dabar galime sudaryti visame pasaulyje“, – pareiškė JK vyriausybės atstovas spaudai. 

Sveikatos apsaugos sekretorius Steve'as Barclay (Stivas Barklis), buvęs „Brexito“ ministras, anksčiau „Sky News“ yra sakęs: „Visiškai su tuo nesutinku“. 

„Aš tam nepritariu. Noriu maksimaliai išnaudoti „Brexito“ teikiamas galimybes“, - pridūrė jis. 

„The Sunday Times“ teigė, kad šis žingsnis, kuris būtų labai nepopuliarus tarp „Brexitą“ palaikusių parlamentarų konservatorių, gali įvykti per ateinantį dešimtmetį, siekiant sumažinti dabartines prekybos kliūtis. 

Didžioji Britanija balsavo už pasitraukimą iš ES 2016 metais, o po trejų metų galiausiai pasiekė susitarimą su ES. 

Nepajėgęs pasiekti savo tikslų parlamente, tuometinis ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) sušaukė visuotinius rinkimus ir paskelbė susitarimą pagrindine savo manifesto dalimi. 

Jis laimėjo rinkimus, todėl susitarimas tapo įstatymu. 

Visgi S. Barclay pripažino, kad „Brexito“ susitarimas sukėlė „sunkumų“ ir „didesnės trinties“ prekybos srityje.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai