Kovo 10, 2023
JK užklupus sniegui ir smarkiam vėjui, atšaukti traukiniai, uždarytos kai kurios mokyklos

Jungtinę Karalystę antrą kartą per savaitę penktadienį užklupus sniegui ir smarkiam vėjui, buvo atšaukti traukiniai, uždarytos kai kurios mokyklos, o vairuotojai kelioms valandoms įstrigo pagrindiniame Šiaurės Anglijos greitkelyje.

Orų sistema, kurią meteorologai pavadino „Larissa“, atnešė smarkius vėjus ir pūgas į didžiąją šalies dalį.

Meteorologijos agentūros meteorologas Alexas Burkillas (Aleksas Berkilas) sakė, kad labiausiai nukentėjo Šiaurės Anglija ir Šiaurės Velsas, kur siautėjo 80 km per val. vėjo gūsiai ir iškrito iki 30 cm sniego.

Kai kurie vairuotojai automobiliuose praleido daugiau nei septynias valandas, kai per Šiaurės Angliją besidriekiančiame M62 greitkelyje sustojo eismas.

„Mačiau daugybę apleistų sportinių automobilių, vieną ant kelio paliktą „Jaguar“, šalia kurio į žemę buvo įbestas kastuvas ir nebuvo vairuotojo, – sakė žurnalistas Richardas McCarthy (Ričardas Makartis). – Buvo daug įstrigusių sunkvežimių.“

Daugelis kelių centrinės Anglijos Pik Distrikte buvo nepravažiuojami, o traukinių linija, jungianti Mančesterio ir Šefildo miestus, buvo uždaryta dėl nuvirtusių medžių.

Šią savaitę oro temperatūra Škotijos aukštikalnėse nukrito iki minus 16 laipsnių Celsijaus.

Meteorologijos tarnyba teigė, kad pavasarį, kai oro sąlygos dažnai būna labai permainingos, šaltis šalyje nėra neįprastas reiškinys. Statistiškai kovo mėnesį tikimybė, kad JK sulauks sniego, yra net šiek tiek didesnė nei gruodį, teigė tarnyba.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai