Kovo 29, 2021
JK švelninamas karantinas, Londone pirmąsyk per pusmetį neužregistruota nė vieno mirties nuo COVID-19 atvejo

Londone praėjusią parą neužregistruota nė vieno pacientų, kuriems per pastarąsias 28 dienas buvo diagnozuota COVID-19, mirties atvejo, ir taip nutiko pirmąsyk per pastarąjį pusmetį, rodo Anglijos sveikatos apsaugos sistemos valdybos duomenys.

Transliuotojas BBC pirmadienį pranešė, kad per COVID-19 pandemijos piką pernai balandį Londone per parą būdavo užregistruojama apie 230 mirties atvejų, susijusių su šia liga.

Vis dėlto ekspertai mano, kad Jungtinės Karalystės sostinėje dar negreitai bus galima sugrįžti į normalų gyvenimą.

„Tai fantastiškas pasiekimas, bet mes dar toli nuo sugrįžimo į normalų gyvenimą“, – sakė vienas gydytojas.

Apie 12 proc. visų JK užregistruotų mirties nuo COVID-19 atvejų tenka Londonui. Pernai sostinė buvo pirmosios COVID-19 bangos epicentras.

Tuomet Universitetinėje koledžo ligoninėje (UCH) per porą dienų mirdavo po du ar tris pacientus, BBC sakė intensyviosios slaugos skyriaus gydytojas Jimas Downas (Džimas Daunas).

„COVID-19 pacientų intensyviosios slaugos skyriuje skaičius sumažėjo iki septynių; tikimės, kad šie pacientai pasveiks“, – sakė gydytojas.

Nuo pandemijos pradžios Londone išaiškinta 708 tūkst. užsikrėtimo pandeminiu koronavirusu atvejų. 15 tūkst. šių pacientų mirė per 28 dienas po užsikrėtimo patvirtinimo.

Iš viso Londono ligoninėse išduota 18 tūkst. mirties liudijimų, mirties priežastimi nurodant COVID-19.

Karantinas švelninamas

Didžiojoje Britanijoje žengiamas dar vienas mažas žingsnis link išėjimo iš karantino, tačiau su nerimu stebimas naujas koronaviruso atvejų skaičiaus augimas kaimyninėse Europos šalyse.

Skiepijimo apimtims Jungtinėje Karalystėje viršijant apimtis Europos Sąjungos šalyse, Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Boris Johnson) švelnina beveik tris mėnesius galiojusi nurodymą „likti namuose“.

Nuo pirmadienio Anglijoje bus rekomenduojama likti savo rajone. Žmonėms bus leidžiama lauke susitikti grupėmis iki šešių žmonių, o taip pat lauke užsiimti sportu – žaisti krepšinį, tenisą ar golfą.

Kitos sudėtinės Jungtinės Karalystės teritorijos – Škotija, Velsas ir Šiaurės Airija – imas panašių priemonių. Velse tūkstančiai žmonių šeštadienį užplūdo paplūdimius ir kitas gamtos vietas po to, kai valdžia panaikino nuo gruodžio galiojusius keliavimo apribojimus.

Nacionalinės sveikatos priežiūros tarnybos (NHS) Anglijoje vadovas Stephenas Powisas (Stuvenas Pouvis) paragino gyventojus ir toliau laikytis taisyklių bei riboti kontaktą su kitais, pareikšdamas, kad karantino švelninimas „nereiškia, kad viskas jau padaryta“.

„Pasiekėme milžiniškos pažangos, kurią turime išlaikyti ir neiššvaistyti to, ką jau padarėme“, – laikraštyje „The Sunday Telegraph“ paskelbtame straipsnyje rašė jis.

Britanijoje vis dar neveikia nebūtiniausiomis prekėmis prekiaujančios parduotuvės, taip pat aludės, restoranai, sporto salės, kino teatrai, teatrai, muziejai ir sporto stadionai. Milijonai darbuotojų vis dar yra prastovoje, o valstybė jiems moka dalį atlyginimo.

Mirtingumas nuo COVID-19 Junginėje Karalystėje yra didžiausias Europoje: šalyje koronavirusas jau pasiglemžė daugiau nei 126 tūkst. žmonių.

Daugelyje žemyninės Europos šalių fiksuojant naujų koronaviruso atvejų skaičiaus augimą, Britanijoje daug vilčių dedama į sparčiai vykdoma masinio skiepijimo programą, kuris, kaip tikimasi, turėtų padėti panaikinti karantiną. Iki šiol šalyje pirmąją vakcinos doze jau paskiepyta beveik 30 mln. žmonių, arba 56 proc. visų suaugusiųjų.

JK valdžiai tikisi iki liepos pirmąja vakcinos doze paskiepyti visus vyresnius nei 18 metų asmenis.

Kelionės tik rugpjūtį?

Jungtinės Karalystės vyriausybė gali neatverti valstybės sienų, kaip to laukiama gegužės 17-ąją. Labiausiai tikėtinas tarptautinių kelionių atnaujinimas – tik rugpjūtį, skelbia leidinys „Evening Standard“, remdamasis šaltiniais vyriausybėje.

„Anot aukšto rango vyriausybės pareigūnų, vargu ar JK piliečiai galės keliauti į užsienį anksčiau nei rugpjūčio mėnesį. Balandžio 12-ąją numatyto pasitarimo šiuo klausimu darbotvarkėje nėra siūlymo dėl tarptautinių turistinių kelionių atnaujinimo“, – rašo leidinys.

Jis pažymi, jog JK pasitraukimo iš karantino gairėse optimistiškiausia sienų atvėrimo data yra gegužės 17-oji, tačiau atsižvelgiant į naujų baudų įvedimą už bandymus išvykti iš šalies karantino metu, vargu ar galima šio atlaisvinimo tikėtis gegužę.

„Vyriausybės atstovai taip pat perspėjo, kad net panaikinus tarptautinių kelionių draudimą nebūtų ribojamos išvykos tik į tas šalis, kuriose epidemiologinė padėtis nebus bloga, o vakcinavimo lygis tinkamas. Dabar tokios valstybės pavyzdys – Izraelis. Kelionėms būtų sukurta turistinių koridorių sistema“, – rašo „Evening Standard“.

Pirmadienį JK įsigaliojo įstatymas, kuris numato 5 tūkst. svarų sterlingų baudą už bandymą išvykti iš šalies karantino metu be rimtų priežasčių, tokių kaip mokslas, darbas, gydymas, savanorystė. Atvykus į JK privaloma izoliuotos 10 dienų bei savo sąskaita atlikti du PGR tyrimus, kurie kainuos 210 svarų.

Rūta Androšiūnaitė, Svajūnas Laukineitis, BNS inf.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai