Sausio 5, 2022
JK ligoninėms gresia krizė dėl darbuotojų trūkumo, siaučiant naujai COVID-19 bangai

Jungtinė Karalystė antradienį sulaukė įspėjimų dėl artėjančios ligoninių krizės, gydymo įstaigose trūkstant darbuotojų ir plečiantis užsikrėtimų omikron atmaina bangai.

Pirmą kartą JK užsikrėtimų COVID-19 skaičiui per parą viršijo 200 tūkstančių. 

Po kelių COVID-19 atvejų rekordų, registruotų artėjant Naujiesiems metams, per praėjusią parą, naujausiais vyriausybės duomenimis, patvirtinti 218 724 užsikrėtimo ir 48 mirties atvejai.

Vis tik ligoninėse dėl koronavirusinės infekcijos užimtų lovų skaičius yra gerokai mažesnis, nei per kitas pandemijos bangas, taip pat mažiau pacientų, kuriems reikia dirbtinės plaučių ventiliacijos. 

Tačiau valstybės finansuojama JK nacionalinė sveikatos priežiūros tarnyba (NHS) susiduria su sunkumais, nes vis daugiau ligoninių darbuotojų yra priversti likti namuose, jiems tyrimais patvirtinus COVID-19 infekciją. Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) žada imtis veiksmų, kad išspręstų darbuotojų trūkumo problemą labiausiai paveiktuose rajonuose.

Transporto sistema taip pat susiduria su darbuotojų trūkumu, todėl į darbą po švenčių sugrįžusiems žmonėms tenka ilgiau laukti viešojo transporto, taip pat sutriko savivaldybių teikiamos paslaugos, pavyzdžiui, šiukšlių išvežimas.

Už vakcinas atsakingos ministrės Maggie Throup (Megi Trup) teigimu, kad kol kas neaišku, kiek britų šiuo metu yra izoliavęsi po užsikrėtimų itin užkrečiama viruso omikron atmaina bangos.

„Tačiau gera naujiena, kad ji nesukelia tokių sunkių susirgimų kaip kitos atmainos“, – sakė ji „Sky News“.

Praėjusią savaitę į darbą neišėjo maždaug 50 tūkst. NHS sistemos darbuotojų, nes sirgo arba buvo priversti izoliuotis, pranešė „The Sunday Times“.

Mažiausiai šeši ligonines valdantys fondai paskelbė apie kritinę situaciją, o tai reiškia, kad gali iškilti grėsmė svarbiausioms sveikatos priežiūros paslaugoms.

„NHS teisingai reaguoja šiuo neįtikėtinai didelius iššūkius keliančiu laiku“, -  sakė sveikatos reikalų sekretorius Sajidas Javidas (Sadžidas Džavidas). 

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai