Birželio 7, 2024
JK į apyvartą išleidžiami banknotai su karaliaus Charleso III atvaizdu

Jungtinėje Karalystėje trečiadienį pasirodė nauji banknotai su karaliaus Charleso III (Karolio III) atvaizdu – praėjus beveik dvejiems metams po to, kai jis soste pakeitė mirusią motiną karalienę Elizabeth II (Elžbietą II).

Keturi nauji 5, 10, 20 ir 50 svarų sterlingų vertės banknotai su karaliaus portretu bus naudojami drauge su apyvartoje esančiais banknotais, ant kurių – 2022-ųjų rugsėjį mirusios Elizabeth II atvaizdas.

Monetos su Charleso III portretu apyvartoje pasirodė 2022 metų gruodį.

Britai vis dažniau mokėjimams atlikti naudoja banko korteles arba internetinės bankininkystės paslaugą, o ne grynuosius pinigus.

Tačiau Anglijos banko (centrinio šalies banko) vadovas Andrew Bailey (Endrius Beilis) pavadino tai istorine akimirka, nes velionė karalienė valdė rekordiškai ilgai – 70 metų.

„Žinome, kad grynieji pinigai yra svarbūs daugeliui žmonių, todėl esame pasiryžę banknotus tiekti tol, kol jų reikės visuomenei“, – pridūrė jis.

Naujus banknotus papuošė atvaizdas pagal 2013 metais paskelbtą Charleso III portretinę nuotrauką. 

Naujieji grynieji pinigai pagaminti iš polimero.

2016 metais į apyvartą Jungtinėje Karalystėje buvo išleisti pirmieji iš polimero pagaminti banknotai. Palaipsniui naujieji banknotai pakeis senesniuosius. 

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai