Birželio 16, 2022
Įtariamasis prisipažino užkasęs dviejų Amazonijoje dingusių vyrų palaikus

Vienas iš dviejų vyrų, areštuotų dėl britų žurnalisto ir autochtonų eksperto dingimo Brazilijos Amazonės valstijoje, prisipažino užkasęs juodu džiunglėse, po palaikų suradimo trečiadienį paskelbė federalinė policija.

57 metų laisvai samdomas žurnalistas veteranas Domas Phillipsas (Domas Fillipsas) ir jo gidas, 41 metų Brazilijos indėnų reikalų agentūros FUNAI ekspertas Bruno Pereira (Brunas Pereira) dingo birželio 5 dieną atokiame Amazonės rajone, kur įvykdoma daug nusikaltimų aplinkai, įskaitant nelegalią kasybą, žvejybą ir miškų kirtimą, ir kur taip pat veikia narkotikų kontrabandininkai.

Policija nurodė, kad įtariamasis Amarildo da Costa de Oliveira (Amarildu da Kosta de Oliveira) „detaliai papasakojo apie įvykdytą nusikaltimą ir nurodė vietą, kur užkasė kūnus“.

Federalinės policijos vadovas Amazonės valstijoje Eduardo Alexandre Fontesas (Eduardu Alešandri Fontešas) spaudos konferencijoje sakė, kad ta vietovė „labai sunkiai pasiekiama“.

„Ten vykdomas kasinėjimas. Jis tęsis, bet jau surasti žmonių palaikai“, – sakė jis.

Anksčiau trečiadienį policija nusivežė A. da Costą de Oliveirą į paieškos rajoną prie Itakuai upės, sakoma žiniasklaidos pranešimuose.

Policija konkrečiai nenurodė, ar A. da Costa de Oliveira taip pat prisipažino nužudęs. Pasak E. A. Fonteso, įtariamasis nurodė, kad dingę vyrai buvo nušauti.

„Kova už teisingumą“

D. Phillipso žmona brazilė Alessandra Sampaio (Alesandra Sampaju) trečiadienio pareiškime padėkojo „visoms paieškoje dalyvavusioms komandoms, ypač savanoriams autochtonams“. Tai, kad pastarųjų nebuvo spaudos konferencijoje, kritikavo kai kurie stebėtojai. 

„Šiandien taip pat pradedame savo kovą už teisingumą“, – sakė A. Sampaio.

Kitas įtariamasis, kaip pranešama, yra A. da Costa de Oliveiros brolis Oseney da Costa Oliveira (Ozenėjus da Kosta Oliveira). Jis buvo areštuotas antradienį Atalaja do Nortės mieste. Į jį turėjo grįžti D. Phillipsas ir B. Pereira, dingę atokiame Žavari slėnyje, indėnų rezervate netoli sienos su Peru, kur britas rengė interviu knygai apie aplinkos apsaugą.

Minimame rajone dirbančios indėnų teisių gynimo organizacijos sako, kad dingusieji buvo sulaukę grasinimų.

A. da Costa de Oliveira, žvejas, buvo areštuotas birželio 7-ąją. ir jis, ir Oseney yra 41 metų amžiaus.

Policija taip pat aiškinasi galimą trečio asmens vaidmenį, sakė E. A. Fontesas.

D. Phillipsas daug metų rašydavo britų laikraščiui „The Guardian“ ir kitiems svarbiems tarptautiniams leidiniams. B. Pereira, trijų vaikų tėvas ir gerbiamas regiono indėnų teisių gynėjas, ne kartą yra pranešęs apie miško kirtėjų, kalnakasių ir nelegalių žvejų grasinimus.

Jų dingimas sukėlė pasipiktinimą visame pasaulyje ir išprovokavo įtakingų politinių figūrų bei įžymybių, įskaitant airių roko grupės U2 narius, reakciją.

„Nemėgstamas“ britas

Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro (Žairas Bolsonaru) pirmadienį sakė, kad per paieškos operaciją vandenyje buvo surasti žmonių viduriai, bet policija to nėra patvirtinusi.

Anksčiau policija pranešė suradusi asmeninius dingusiųjų daiktus.

J. Bolsonaro, kurio vyriausybė kaltinama tyrimo vilkinimu, trečiadienį sulaukė kritikos už pareiškimą, kad D. Phillipsas buvo „nemėgstamas“ dėl savo straipsnių apie regioną ir kad jam derėjo būti atsargesniam.

Atrodė, kad prezidentas kaltino dingusius vyrus, kai pareiškė, jog buvo „labai neatsakinga keliauti tame regione tinkamai nepasirengus“.

Jo komentarai sukėlė kritikų pasipiktinimo bangą.

„Kaip bjauru“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė žurnalistė Ana Luiza Basilio (Ana Luiza Baziliju).

Opozicijos parlamentaras Orlando Silva (Orlandu Silva) tviteryje tam pritarė. „Ne aukas reikia kaltinti“, – parašė jis.

Redaktorė Silvija Čibirienė, BNS

Raktažodžiai: PasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai