Vasario 21, 2022
Anglija gyvens su Covid | B. Johnsonas panaikins visus teisinius apribojimus dėl koronaviruso
© Foto: Pixabay.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) pirmadienį turi paskelbti visų dėl pandemijos Anglijoje įvestų teisinių suvaržymų pabaigą ir nepaisydamas politinės opozicijos bei Jungtinių Tautų sveikatos agentūros nuogąstavimų sako, kad atėjo laikas eiti į priekį.

Dveji metai po COVID-19 pandemijos – didžiausios sveikatos krizės per kelių kartų gyvenimo laiką – pradžios B. Johnsonas parlamentui išdėstys savo planą.

Tačiau opozicinės partijos jį kaltina siekiu nukreipti visuomenės dėmesį nuo policijos tyrimo, pradėto dėl virtinės karantino metu surengtų vakarėlių Dauningo gatvėje.

„Šiandiena (pirmadienis) žymės pasididžiavimo akimirką po vieno sunkiausių laikotarpių mūsų šalies istorijoje, mums pradedant mokytis gyventi su COVID-19“, – sakoma Dauningo gatvės išplatintame B. Johnsono pareiškime.

„Pandemija nesibaigė, bet dėl neįtikimos vakcinavimo kampanijos esame žingsniu arčiau... normalaus gyvenimo ir pagaliau sugrąžiname žmonėms jų laisves, tuo pačiu toliau saugodami save ir kitus“, – sakoma pareiškime.

Pagal „gyvenimo su COVID-19“ planą vyriausybė ketina šią savaitę atšaukti teisinį reikalavimą žmonėms izoliuotis užsikrėtus koronavirusu.

Pasak vyriausybės, vietos valdžia turės valdyti tolesnius protrūkius su iki pandemijos turėtomis teisinėmis galiomis. Be to, tikimasi, kad vyriausybė palaipsniui panaikins nemokamus COVID-19 testus plačiajai visuomenei.

JK nacionalinės sveikatos priežiūros tarnybos (NHS) konfederacija paskelbė vidaus apklausos rezultatus, rodančius, kad didžioji dauguma jos narių nepritaria reikalavimo izoliuotis ir nemokamų testų atšaukimui.

Konfederacijos vadovas Matthew Tayloras (Metjus Teiloras) pripažino, kad vyriausybės vykdyta masinio skiepijimo programa ir nauji vaistai nuo COVID-19 suteikia „realios vilties“.

„Tačiau vyriausybė negali pamoti burtų lazdele ir apsimesti, kad grėsmė visiškai išnyko“, – sakė jis.

Škotija, Velsas ir Šiaurės Airija nustato savo pačių sveikatos apsaugos politiką ir kol kas išlaiko didesnį atsargumą.

B. Johnsonas savo planą Anglijai paskelbė nepaisydamas sekmadienio naujienos, kad COVID-19 pirmą kartą buvo diagnozuota šalies monarchei Elizabeth II (Elzbietai II).

Redaktorė Silvija Čibirienė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai