Liepos 27, 2022
„Greenpeace“ kreipėsi į teismą dėl JK dujų telkinio

Aplinkosaugos aktyvistų organizacija „Greenpeace“ antradienį padavė į teismą Jungtinės Karalystės vyriausybę tvirtindama, kad bendrovei „Shell“ buvo leista vystyti vieną dujų telkinį Šiaurės jūroje neatlikus reikiamo poveikio aplinkai vertinimo.

Grupė sakė, kad leidimas eksploatuoti telkinį „Jackdaw“ netoli Škotijos krantų buvo suteiktas neįvertinus išgautų dujų deginimo žalos.

„Manome, kad pribloškiantis vyriausybės teisinių pareigų nevykdymas, ir su tuo nesitaikstysime“, – savo pranešime rašo „Greenpeace“ JK padalinio kampanijos už naftos ir dujų atsisakymą vadovas Philipas Evansas (Filipas Evansas).

Vyriausybė, remdamasi priekrantės energijos išteklių priežiūros institucijos išvadomis, teigė, kad minimas projektas „reikšmingo poveikio aplinkai nepadarys“.

Darbai turėtų prasidėti šių metų trečiame ketvirtyje, o dujų gavyba turėtų būti pradėta 2024 metų viduryje.

Britanijos vyriausybė siekia, kad JK iki 2050 metų taptų neutrali klimato atžvilgiu, bet taip pat nori padidinti iškastinio kuro gavybą, Rusijos karui Ukrainoje sumažinus pasiūlą ir padidinus kainas.

„Greenpeace“ antradienį teigė, kad dujos iš „Jackdaw“ telkinio nesušvelnins „JK energetikos krizės ir nepadarys jokio poveikio sąskaitoms už energiją, nes jos priklauso „Shell“ ir bus parduodamos tarptautinėse rinkose pasiūliusiems didžiausią kainą“.

Organizacija pridūrė, kad deginant iš šio telkinio išgaunamas dujas bus paskleidžiama daugiau anglies dvideginio, negu jo per metus išmeta Gana.

Atskirame pranešime britų energetikos milžinė „Shell“ pareiškė, kad „Jackdaw“ projektas vykdomas ir kad jis „turi potencialo išgauti daugiau kaip 6 proc. JK išgaunamų dujų tokiu metu, kai JK energetinis saugumas kritiškai reikalingas“.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai