Gegužės 5, 2015
Višta, kepta molyje
Virtuvės knyga
Kol nebuvo galimybės pasigaminti maisto krosnyje, žmonės kepdavo ar virdavo ant laužo ar žarijose. Paukštieną ir žuvį dažnai kepdavo molyje – taip ji ilgai išlikdavo sultinga, neapdegdavo. © Virtuvės knyga nuotr.

Kai atšyla oras, taip norisi išbėgti iš virtuvės: imame kepsninę, statome prie namų ar lekiame į gamtą! Ilgi savaitgalių vakarai ar atostogų metas leidžia mums jaukiai susėdus šeimos ar draugų būrelyje pasidalinti savo džiaugsmais ar rūpesčiais ir, žinoma, pasivaišinti patiekalais. Jų galime pasigaminti tiesiog čia pat, gamtoje, kūrenant laužą ar kepsninėje žaižaruojant žarijoms. Tam, kad nereikėtų daug ir ilgai galvoti, ką gaminsime, siūlome pasigaminti keptą vištą, bet keptą ne kepsninėje, o molyje. 

Gaminimui reikės:

1 vištos;

100–150 g lašinukų arba rūkytos;

šoninės;

džiovintų arba šviežių čiobrelių;

aliejaus;

kepimo popieriaus;

druskos;

maltų juodųjų pipirų;

5 kg molio;

Vištą iš vidaus ir išorės įtrinti druska ir pipirais, pilvo ertmę prikimšti čiobrelių. Ant vištos krūtinėlės sudėti riekelėmis supjaustytus lašinius. Iš molio padaryti du lakštus, kepimo popierių ištepti aliejumi ir į jį suvynioti vištą. Tada ją dėti ant vieno molio lakšto, uždengti kitu, abi dalis paspausti ir dėti ant žarijų. Žarijų turi būti daug, nes višta keps apie 2 val. (kepimo laikas priklauso nuo vištos dydžio). 

Patarimas. Neturint molio, taip paruoštą vištą galima suvynioti į foliją ir kepti kepsninėje su dangčiu.

Raktažodžiai: Vištakepta molyjeVirtuvės knyga

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai