Balandžio 27, 2015
Lietuviška pirtis – pripažinta tarp pasaulio pirtininkų
Gina Kubiliūtė
„Nors pirtis egzistuoja daugelyje pasaulio šalių, mūsų lietuviška garinė pirtis yra unikali, kitokia nei suomiška ar austriška“, – teigė pirtininko profesionalo kvalifikaciją turinti B. Masiliauskienė. © Good Mood Travel Magazine nuotr.

Viena valanda praleista tikroje lietuviškoje pirtyje, prilygsta vienai dienai gerų atostogų. Pirtininkė Birutė Masiliauskienė įsitikinusi, kad nebūtina važiuoti ilsėtis į tolimas egzotiškas šalis – tokį patį efektą galima rasti garinėje pirtyje per kur kas trumpesnį laiką. Ne be reikalo sakoma, kad po pirties žmogus – tarsi iš naujo gimęs. 

2014 m. Lietuvoje vyko XVI Tarptautinis pirties kongresas. Po poros dienų oficialių pranešimų iš viso pasaulio suvažiavę pirties žinovai turėjo galimybę ir praktiškai išbandyti, kaip pirtinasi lietuviai. Svečių reakcija, anot pašnekovės, buvo iškalbinga: daugelis pripažino supratę, jog iki tol, ko gero, apskritai nebuvo lankęsi tikroje pirtyje.

 „Mūsų pirtis yra unikali tuo, kad joje stresų iškamuotas šiuolaikinis žmogus gali grįžti į pirmapradę harmonijos būseną, palepinti visus savo pojūčius ir leisti pailsėti protui", – sakė pirtininkė.

„Mūsų pirtyje labai daug prisilietimo: šiltu garu, vantomis, rankomis, naudojama daugybė medžių bei kvapniųjų augalų, kūnas tepamas medumi, lepinamas vaisias, pieno produktais, eteriniais aliejais, žolelių nuovirais. Čia galime leisti sielai pailsėti nuo pasaulio triukšmo, o kūnui – nuo sintetinių prausiklių, kremų ar dezodorantų. Viskas, ką naudojame, yra natūralu, tikra, neretai – pačių pirtininkų surinkta žydinčiose pievose ar miškuose,“ - pridūrė pirčių entuziastė.

Lietuviška garinė pirtis pasižymi ypatingu sveikatinančiu poveikiu, padeda atsipalaiduoti, atgauti jėgas, atsikratyti fizinės bei emocinės įtampos. Galima sakyti, jog tai ypatinga „etno SPA“ procedūra, po kurios žmogus jaučiasi tarsi „perinstaliuotas“, pagražėjęs, atjaunėjęs, visas išglostytas ir pamyluotas. 

Good Mood Travel Magazine nuotr. Good Mood Travel Magazine nuotr.

Good Mood Travel Magazine nuotr. Good Mood Travel Magazine nuotr.

Nuo senų senovės pirtyje buvo prausiamasi prieš kalendorines šventes ar svarbius įvykius, atliekami iniciacijų ar apsivalymo ritualai, specialios apeigos. 

Po pirties žmonės jaučiasi atsipalaidavę, atviresni, geranoriškesni. Šią savybę puikiai žinojo ir išnaudojo dar senieji valdovai, svarbius svečius kviesdavę į pirtį – keblių reikalų aptarti, sutarčių pasirašyti. Taip atsirado net terminas „pirties diplomatija“. Pastaraisiais metais šią tradiciją mielai tęsia įvairių firmų vadovai, atradę, jog pirtis – ne tik būdas greitai atsipalaiduoti po įtempto darbo ar padėkoti kolektyvui už šauniai įvykdytą projektą, bet ir puiki komandos formavimo priemonė. Populiaru pirtyse švęsti gimtadienius, sužadėtuves, mergvakarius, bernvakarius, jubiliejus. 

VISĄ STRAIPSNĮ RASITE: Good Mood Travel Magazine 

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai