Rugsėjo 8, 2020
Svaro kursas smunka, B. Johnsonus atgaivinus nerimą dėl „Brexito“ be susitarimo

Didžiosios Britanijos svaro kursas pirmadienį sumenko, JK premjerui Borisui Johnsonui (Borisui Džonsonui), regis, atgaivinus investuotojų nerimą, jog nepavyks pasiekti susitarimo dėl „Brexito“.

Svaro kursas JAV dolerio atžvilgiu nukrito 1 proc., o poroje su euru jo vertė sumenko 0,8 procento.

B. Johnsonas nustatė terminą iki spalio 15 dienos, iki kada turi būti sudarytas susitarimas dėl prekybos su Europos Sąjunga po „Brexito“, nepaisydamas nerimo dėl chaoso, kuris gali kilti, jei derybos žlugs.

„Jei iki to laiko nepajėgsime susitarti, tuomet nemanau, kad tarp mūsų bus sudarytas laisvosios prekybos susitarimas“, – pareiškė B. Johnsonas ir pridūrė, kad net toks variantas bus „geras rezultatas“ Didžiajai Britanijai.

Tuo tarpu „The Financial Times“ pranešė, kad B. Johnsonas planuoja teisės aktus, kuriais būtų pakeista dalis išstojimo sutarties, dėl kurios Didžioji Britanija ir ES susitarė pernai.

Leidinio pranešime cituojami trys su planais susipažinę asmenys, kurie teigia, kad šią savaitę Parlamentui bus pateiktas įstatymo projektas, kuris turės įtakos susitarimams, susijusiems su Šiaurės Airijos muitine ir valstybės pagalba.

Derybų taktika?

„Sprendžiant pagal šiandieninį svaro kurso svyravimą, investuotojai, regis, mano, kad B. Johnsonas iš tikrųjų atgaivino „Brexito“ be susitarimo galimybę“, – naujienų agentūrai AFP teigė finansų maklerio įmonės „ThinkMarkets“ rinkos analitikas Fawadas Razaqzada (Favadas Razakzada).

„Visgi aš manau, kad visa tai yra derybų taktikos dalis – ir galų gale bus išvengta staigaus „Brexito“, nes tai neatitinka nė vienos pusės interesų“, – pridūrė analitikas.

Reaguodamas į pranešimą, ministro pirmininko kanceliarija tik nurodė, kad „yra sunkiai dirbama, kad būtų išspręstos tebesitęsiančios problemos dėl Susitarimo protokolo dėl Šiaurės Airijos“, tačiau yra svarstomos ir „atsarginės galimybės“.

EK pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) perspėjo, kad Didžioji Britanija yra teisiškai įsipareigojusi laikytis „Brexito“ susitarimo, kuris turi tapti tolesnių dvišalių santykių pagrindu. 

Šią savaitę Londone bus atnaujintas aštuntasis derybų, kuriose abi pusės keičiasi vis griežtesniais pareiškimais, ratas.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienosBrexit

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai