Kovo 7, 2018
Protestai per Saudo Arabijos sosto įpėdinio vizitą Britanijoje

Trijų dienų vizitą Jungtinėje Karalystėje trečiadienį pradėjęs Saudo Arabijos princas Mohammedas bin Salmanas (Mohamedas bin Salmanas) susitiko su britų karaliene Elizabeth II (Elzbieta II), tačiau neišvengė ir protestuotojų prieš karą Jemene kritikos. 

Saudo Arabijos faktinis valdytojas vadovas pietavo su karaliene Bakingamo rūmuose, o vėliau numatyta jo vakarienė su princais Charlesu (Čarlzu) ir Williamu (Viljamu).

Jis taip pat turėtų susitikti su su ministre pirmininke Theresa May (Tereza Mei), pažadėjusia per susitikimą Dauningo gatvėje išreikšti susirūpinimą dėl žmogaus teisių padėties Saudo Arabijoje.

Pasak kritikų, Britanija neskuba pasmerkti žmogaus teisių pažeidimų Saudo Arabijoje, kuri yra svarbi JK sąjungininkė regione ir viena pagrindinių jos ginklų pirkėjų.

Saudo Arabijos vadovaujama koalicija nuo 2015 metų kovoja su Irano remiamais sukilėliais Jemene. Per šį karą žuvo daugiau nei 10 tūkst. žmonių, neturtingai šaliai gresia badas. Saudo Arabijos karalystė sulaukia tarptautinės kritikos dėl jos karo aviacijos smūgių, kurių taikiniais tampa Jemeno turgavietės, ligoninės ir kiti nekariniai objektai.

Prie parlamento rūmų susirinkę protestuotojai prieš karą Jemene žadėjo vėliau surengti protestą prie Dauningo gatvės vartų.

Leiboristų lyderiui Jeremy Corbynui (Džeremiui Korbinui) paklausus, ar premjerė ketina pasmerkti Saudo Arabijos „šokiruojančius žmogaus teisių pažeidimus“, T. May gynė glaudžius Britanijos santykius su šia karalyste. 

„Mus su Saudo Arabija sieja istorinis ryšys. Jis yra labai svarbus ir gelbsti potencialiai šimtų žmonių gyvybes šioje šalyje“, – T. May kalbėjo Bendruomenių Rūmuose.

„Mums visiems rūpi siaubinga humanitarinė padėtis Jemene, – sakė premjerė. – Aš išreikšiu susirūpinimą dėl žmogaus teisių, kai su juo susitiksiu.“

32 metų princas Mohammedas, karaliaus Salmano sūnus, jau dabar laikomas šalies faktiniu valdytoju; jis kontroliuoja pagrindinius vyriausybės svertus.

Pernai birželį sosto įpėdiniu tapęs princas Mohammedas nustūmė į šalį savo politinius varžovus ir pradėjo visą virtinę socialinių reformų. Jis leido moterims vairuoti ir panaikino kino teatrų draudimą.

Tačiau princo kritikai sako, kad šios permainos tik užmaskuoja tebesitęsiančius žmogaus teisių pažeidimus. Remiantis žmogaus teisių organizacija „Reprieve“, sosto įpėdiniui perėmus valdžią mirties bausmių skaičius karalystėje išaugo dvigubai. 

BNS inf.

Raktažodžiai: LondonasNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai