Vasario 12, 2018
Londono Sičio oro uostas uždarytas dėl rastos karo laikų bombos

Londono Sičio oro uostas sekmadienį paskelbė stabdantis darbą dėl Antrojo pasaulinio karo bombos, rastos prie Temzės upės.

Vykdant planuotus darbus sprogmuo buvo rastas prie Karaliaus Jurgio V doko, netoli arčiausiai Londono centro esančio oro uosto kilimo ir tūpimo tako.

„Sostinės policija prevenciškai nustatė 214 metrų spindulio evakuacijos zoną. Dėl to Londono Sičio oro uostas šiuo metu uždarytas“, – sakoma oro uosto pranešime.

Keliautojams buvo nurodyta nevykti į oro uostą.

„Visiems keleiviams, turėjusiems pirmadienį išvykti iš Londono Sičio, patariama susisiekti su savo oro bendrove dėl tolesnės informacijos“, – sakoma pranešime.

Sičio oro uostas aptarnauja mažo nuotolio skrydžius. Jis įsikūręs Londono rytuose, Kanarų prieplaukos (Canary Wharf) verslo rajone.

Londono policija nurodė, kad apie radinį buvo pranešta sekmadienį apie 5 val. Grinvičo (7 val. Lietuvos) laiku. Evakuacijos zona buvo nustatyta 22 val. (pirmadienio vidurnaktį).

Šis sprendimas buvo priimtas siekiant „užtikrinti, kad su nesprogusia bomba būtų saugiai susitvarkyta, apribojant bet kokią riziką visuomenei“, sakoma policijos pareiškime.

Įvykio vietoje dirba policijos sprogmenų ekspertai ir Karališkojo laivyno nariai.

Tūkstančiai bombų ant Londono buvo numesta per nacistinės Vokietijos liuftvafės operaciją „Blitz“ („Žaibas“) nuo 1940 metų rugsėjo iki 1941 metų gegužės.

BNS inf.

Raktažodžiai: LondonasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai