Rugsėjo 10, 2018
Johnsonas toliau atakuoja May, partijoje augant įtampai dėl „Brexit“

Buvęs Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) surengė dar vieną ataką prieš vyriausybės vadovę Theresą May (Terezą Mei), sklandant kalboms apie jo planus siekti dėl „Brexit“ susiskaldžiusios Konservatorių partijos vadovo posto.

Taip pat padaugėjo kalbų apie buvusio šalies diplomatijos vadovo santuokinę neištikimybę. Tačiau B. Johnsono sąjungininkai dėl jų kaltina informaciją nutekinančius vyriausybės pareigūnus, kurie neva bando pakenkti jam perimti partijos ir vyriausybės vairą.

Pati partija yra itin susiskaldžiusi dėl Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos sąlygų ir tolesnių Londono santykių su Briuseliu.

B. Johnsonas paragino Th. May skatinti Jungtinės Karalystės ekonomikos augimą po „Brexit“, įsipareigojant nedidinti ir neįvesti naujų mokesčių. Jis paragino premjerę sekti JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) pavyzdžiu.

„Dabar laikas Konservatorių vyriausybei parodyti, kokia laiminga ir dinamiška ekonomika bus Britanija po „Brexit“, – parašė jis savo straipsnyje dienraštyje „The Daily Telegraph“.

Kaip rašoma centro dešiniųjų pažiūrų laikraštyje, B. Johnsono komentarai vis tik „nesumažins kalbų, kad jis ruošiasi bandyti perimti konservatorių lyderio postą“.

„Brexit“ tvirtai palaikantis B. Johnsonas iš Th. May vyriausybės pasitraukė liepos mėnesį, atmetęs jos pasiūlymą išlaikyti glaudžius ekonominius ryšius su ES po to, kai Britanija kitąmet išstos iš bloko.

Dėl vadinamojo Čekerso plano vyriausybė susitarė ministrės pirmininkės užmiesčio rezidencijoje Čekerse.

Dėl šio plano vyriausybę taip pat palikęs jaunesnysis „Brexit“ ministras Steve'as Bakeris (Stivas Beikeris) pirmadienį perspėjo, kad Konservatorių partijai gresia „katastofiškas skilimas“, jeigu Th. May toliau laikysis savo užmojų.

Tačiau Th. May atstovas pirmadienį pareiškė, kad tai „yra vienintelis svarstomas planas“, nes jo oponentai taip ir nepateikė jokių alternatyvių pasiūlymų.

Sekmadienio laikraštyje pasirodžiusioje skiltyje B. Johnsonas rašė, kad vyriausybės strategija užmovė šaliai „savižudžio liemenę“, o detonatorių perdavė Briuseliui.

„Tai nėra ministrui pirmininkui deranti kalba. Be to aš neketinu skirti dar daugiau dėmesio šiam straipsniui“, – pareiškė ministrės pirmininkės atstovas.

Jis atmetė „kategoriškai neteisingus ir įžeidžiančius“ B. Johnsono šalininkų kaltinimus, esą Dauningo gatvė nutekino informaciją apie jo šeimynines problemas.

Kaip skelbia laikraščiai „The Daily Mail“ ir „The Sun“, B. Johnsonas turėjo „virtinę aukštos klasės pasimatymų“ su buvusia Konservatorių partijos komunikacijos direktore Carrie Symonds (Keri Saimonds). Praėjusį mėnesį ji netikėtai išėjo iš darbo.

Laikraščiuose rašoma, kad kai kurios šokiruojančios detalės buvo gautos iš Th. May stovyklos paruošto dosjė – medžiagos, surinktos 2016 metais, kai B. Johnsonas varžėsi su dabartine premjere dėl partijos vadovo posto.

Po kompromituojančios informacijos paviešinimo praėjusią savaitę B. Johnsonas pranešė, kad po 25 santuokos metų skiriasi su savo žmona Marina Wheeler (Marina Viler).

B. Johnsonas ir M. Wheeler susituokė 1993 metais. Tai buvo antroji jo santuoka, sukurta praėjus vos metams po skyrybų su pirmąja žmona Allegra Mostyn-Owen (Alegra Mostin Ouven).

2004 metais B.Johnsonas buvo apkaltintas turėjęs metus trukusį romaną su žurnaliste Petronella Wyatt (Petronela Vajat). Šiuos kaltinimus jis atmetė, pavadinęs juos „tauškalų piramide“, tačiau dėl jų buvo priverstas palikti postą šešėliniame konservatorių ministrų kabinete.

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, per ketvirtį amžiaus trukusią santuoką jis palaikė nesantuokinius ryšius mažiausiai su dar dviem moterimis, o su viena iš jų susilaukė vaiko.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaLondonasNaujienosBrexit

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai