Vasario 7, 2019
JK ekonomika „nepasirengusi“ kietajam „Brexit“

Didžiosios Britanijos ekonomika „dar nėra pasirengusi“ vadinamajam kietajam „Brexit“ – išstojimui iš Europos Sąjungos (ES) be sutarties, ketvirtadienį įspėjo Anglijos banko vadovas Markas Carney (Markas Karnis).

Didžioji Britanija iš ES turi pasitraukti jau kitą mėnesį.

„Nors daugelis bendrovių vis aktyviau rengia planus kietajam „Brexit“, visa ekonomika dar nėra pasirengusi išstojimui be sutarties ir be pereinamojo laikotarpio“, – pareiškė M. Carney po to, kai Anglijos bankas pablogino šalies ekonomikos augimo prognozes.

Ministrei pirmininkei Theresai May (Terezai Mei) mėginant išgelbėti išstojimo sutartį, M. Carney įspėjo, kad „Brexit“ rūkas“ pakurstė kintamumą finansų rinkose, ekonomikoje ir versle.

„Jungtinė Karalystė traukiasi iš Europos Sąjungos, o ne iš Europos, ir ji siekia ambicingos ir plačios partnerystės ekonomikos ir saugumo srityse“, – pareiškė Anglijos banko vadovas.

„Tačiau tiksli tos partnerystės forma – kaip dėl jos bus susitarta ir kada tas susitarimas įsigalios – vis dar neaiški.“

„Brexit“ rūkas skatina trumpalaikį ekonominių duomenų kintamumą. Dar svarbiau yra tai, kad jis skatina įtampą ekonomikoje. Įtampą verslui. Todėl, atsižvelgdami į derybų

raidą, darome prielaidą, kad neapibrėžtumas dar kurį laiką bus padidėjęs, o finansinės sąlygos ilgesnį laiką bus mažiau palankios“, – pridūrė jis.

Anglijos bankas ketvirtadienį įvykusiame posėdyje, kaip ir prognozuota, nepakeitė bazinės palūkanų normos, kuri šiuo metu sudaro 0,75 procento.

Tačiau centrinis bankas pablogino šalies ekonomikos augimo prognozes ir dabar numato, kad bendrasis vidaus produktas (BVP) šiemet padidės 1,2 proc., o ne 1,7 proc., kaip buvo prognozuota dar lapkritį.

„2018 metų pabaigoje Jungtinės Karalystės ekonomikos augimas sulėtėjo ir 2019 metų pradžioje, regis, dar labiau prislopo. Šį sulėtėjimą daugiausia skatina silpstantis aktyvumas užsienio rinkose ir didesnis su „Brexit“ susijusio neapibrėžtumo poveikis vidaus rinkoje“, – pažymėjo Anglijos bankas.

Jeigu naujausia BVP augimo prognozė pasitvirtins, Didžiosios Britanijos ūkio prieaugis šiemet bus mažiausias per dešimtmetį.

„Nuo lapkritį įvykusio posėdžio su „Brexit“ susijęs neapibrėžtumas gerokai padidėjo, – pareiškė centrinis bankas. – Ekonomikos augimo perspektyvos ir toliau labai priklausys nuo išstojimo iš ES pobūdžio.“

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaBrexit

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai