Birželio 1, 2018
Didžiosios Britanijos konkurencijos tarnyba ketina tikrinti laidojimo paslaugų rinką

Didžiosios Britanijos konkurencijos ir rinkų priežiūros tarnyba (CMA) paskelbė ketinanti šalies laidojimo paslaugų rinkoje, kurios vertė siekia 2 mlrd. svarų (2,66 mlrd. JAV dolerių), atlikti patikrinimą dėl konkurencijos ir kainų skaidrumo, penktadienį rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“.

Tarnyba visų pirma tikrins, ar laidojimo paslaugų įmonių teikiama informacija apie kainas ir paslaugas yra pakankamai aiški, kad žmonės galėtų pasirinkti geriausias galimybes. Taip pat bus vertinama, kaip laikui bėgant pasikeitė kainos ir kodėl.

Atsižvelgdama į tyrimo rezultatus, CMA galės imtis priemonių, pavyzdžiui, pareikšti kaltinimus konkurencijos įstatymų pažeidimu.

Pasklidus šiai žiniai, „Dignity“, vienintelės biržinės laidojimo paslaugų įmonės, akcijų kursas penktadienio ryte krito beveik 14 procentų.

2017 metais vidutinė laidotuvių kaina sudarė beveik 3,8 tūkst. svarų, o dėl papildomų paslaugų bendra suma galėjo padidėti dar 2 tūkst. svarų, pareiškė CMA ir pridūrė, kad atliekant patikrinimą bus vertinama ir kremavimo kaina.

„Esu pasibaisėjęs kai kuriais nesąžiningais pardavėjais, kurie yra pasirengę imtis bet ko, kad tik parduotų laidojimo planą. Man plyšta širdis, kai pagalvoju, jog mūsų seniausi ir pažeidžiamiausi gyventojai yra verčiami pirkti tokius laidojimo planus, dėl kurių jų liūdinčios šeimos lieka be skatiko“, – pareiškė leidiniui iždo ekonomikos sekretorius Johnas Glenas (Džonas Glenas).

BNS inf.

Raktažodžiai: Verslas LondoneVerslas Anglijoje

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai