Sausio 9, 2018
Po chaotiškos pradžios Britanijos premjerė tęsia vyriausybės pertvarką

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May (Tereza Mei) antradienį turėtų užbaigti vyriausybės pertvarką, kurios pradžią pirmadienį lydėjo virtinė nemalonių epizodų, įskaitant dalies ministrų atsisakymą palikti savo postus.

Įtakingi premjerės Konservatorių partijos nariai kartu su laikraščiu apžvalgininkais negailestingai supliekė chaotišką pertvarką, pradėtą kai kurių vyresniųjų ministrų pakeitimu. Ją užbaigti planuojama antradienį naujais paskyrimais į jaunesniųjų ministrų postus.

Pirmasis pasitraukė jaunesnysis prekybos ministras Markas Garnier (Markas Garnjė). Socialiniame tinkle „Twitter“ parašęs, kad jam „labai liūdna netekus savo darbo“, tačiau jis palaikys vyriausybę kaip Bendruomenių rūmų narys.

Praėjusių metų pabaigoje M. Garnier atžvilgiu buvo pradėtas vidaus tyrimas, kai ministras paprašė savo tuometinės sekretorės nupirkti jam sekso žaislų. Galiausiai ministras buvo išteisintas dėl nederamo elgesio.

Šia vyriausybės pertvarka siekiama „atšviežinti“ Th. May komandą po sudėtingų praėjusių metų, per kuriuos premjerė nusprendė šaukti pirmalaikius rinkimus, tačiau per juos prarado daugumą parlamente, o dėl skandalų savo postus teko palikti trims vyresniesiems jos kabineto ministrams.

Ši pertvarka taip pat pristatyta kaip bandymas įtraukti į vyriausybę naujų veidų, įskaitant daugiau moterų, etninių mažumų atstovų ir neseniai į parlamentą išrinktų įstatymų leidėjų.

Naujasis Konservatorių partijos pirmininkas Brandonas Lewisas (Brendonas Liujisas) sakė, jog numatyti nauji paskyrimai į jaunesniųjų ministrų postus taps „tikru gaivaus oro gūsiu“.

Premjerei stinga ryžto?

Po chaotiškos pertvarkos pradžios Th. May jaučia spaudimą elgtis ryžtingiau.

„Nenoriu būti nemandagus ar pasirodyti nelojalus, tačiau rytoj pertvarka turėtų vykti daug sklandžiau“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pirmadienį vėlai vakare parašė įtakingas konservatorių įstatymų leidėjas Nicholas Soamesas (Nikolas Soumsas).

Tuo tarpu laikraščio „The Times“ skiltyje buvo rašoma: „Įvykis, galėjęs padėti geriau apibrėžti vyriausybės kryptį po kelių sudėtingų pastarųjų mėnesių, tik išryškino nenuoseklumą Dauning Strite“.

Po pirmadienio pertvarkos dauguma vyresniųjų ministrų išsaugojo savo postus, o keli jų pasipriešino Th. May bandymui paskirti juos į kitas pareigas.

Švietimo sekretorė Justine Greening (Džastin Grining) pasitraukė iš vyriausybės, nesutikusi būti perkelta vadovauti Socialinių reikalų ir pensijų departamentui.

Tuo tarpu sveikatos apsaugos sekretorius Jeremy Huntas (Džeremis Hantas), kaip pranešama, atsisakė pasitraukti ir liko savo poste.

Konservatorių partija savo ruožtu sulaukė pašaipų po to, kai tviteryje paskelbusi savo naujo pirmininko pavardę netrukus šią žinutę ištrynė, o vėliau nurodė kitą pavardę – B. Lewiso.

„Pirmoji pertvarkos taisyklė yra ta, kad po jos partijos lyderis turi išlikti bent jau toks pat stiprus, koks buvo iki jos. Ši taisyklė įspūdingai sulaužyta“, – rašoma naujienų portale „ConservativeHome“.

Antroji pertvarkos diena taip pat prasidėjo nekaip – savo postą paliko vyriausybės paskirtas universitetų priežiūros institucijos narys, sulaukęs kritikos dėl savo anksčiau išsakytų komentarų, nukreiptų prieš moteris, homoseksualus ir neįgalius asmenis.

Toby Youngas (Tobis Jangas), kurio paskyrimą uoliai gynė vyresnieji ministrai, pareiškė, kad traukiasi, nes nenori, kad dėl jo būtų trikdomas Studentų biuro darbas.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaBrexit

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai