Gegužės 1, 2018
Britanijos naujuoju vidaus reikalų sekretoriumi paskirtas Sajidas Javidas

Naujuoju Didžiosios Britanijos vidaus reikalų sekretoriumi pirmadienį buvo paskirtas Sajidas Javidas (Sadžidas Džavidas), anksčiau šiais pareigas ėjusiai Amber Rudd (Amber Rad) atsistatydinus dėl įstatymų leidėjams „netyčia“ pateiktos klaidinančios informacijos apie apie pastangų deportuoti neteisėtus imigrantus tikslus.

Apie šį paskyrimą savo pranešime paskelbė premjerės Theresos May (Terezos Mei) biuras Dauningo gatvėje.

S. Javidas anksčiau buvo Jungtinės Karalystės gyvenamojo būsto, bendruomenių ir vietos valdžios sekretorius. Dabar jis tapo pirmuoju etninės mažumos politiku, gavusiu vieną iš keturių svarbiausių postų Britanijos vyriausybėje.
A. Rudd pastaruoju metu patyrė didėjantį visuomenės spaudimą dėl elgesio su senyvais Tautų Sandraugos valstybių piliečiais, ypač atvykusiais iš Karibų regiono ir sudarančiais vadinamąją „Windrush“ kartą.

Audra įsipliekė, kai dienraštis „The Guardian“ paskelbė, jog kai kuriems žmonėms, atvykusiems į JK iš Karibų po Antrojo pasaulinio karo, neseniai buvo atsisakyta teikti medicinos pagalbą Britanijoje arba pagrasinta juos deportuoti, jeigu šie asmenys nepateiks dokumentų, įrodančių jų teisę gyventi šalyje.

S. Javidas, kurio tėvai į Britanija atvyko iš Pakistano, piktai reagavo į tokį elgesį ir sakė laikrašiui „Sunday Telegraph“: „Tarp jų galėjau būti ir aš.“

Praeitą savaitę A. Rudd sakė įstatymų leidėjams, kad nėra suformuluota jokių tikslų išsiųsti iš Jungtinės Karalystės neteisėtai šalyje gyvenančius asmenis.

Tačiau sekretorė nusprendė trauktis iš pareigų, kai buvo paviešinta jos biurui adresuotų dokumentų, parodžiusių, kad tokie tikslai buvo nustatyti.

„Turėjau apie tai žinoti ir prisiimu visą atsakomybę dėl fakto, kad nežinojau“, – sakoma jos atsistatydinimo rašte Britanijos ministrei pirmininkei Theresai May (Terezai Mei).

A. Rudd taip pat pripažino „netyčia suklaidinusi Vidaus reikalų specialųjį komitetą“.

Smūgis premjerei

Dramatiškas A. Rudd pasitraukimas yra skaudus smūgis premjerei Th. May, dar penktadienį tvirtinusiai, kad ji „visiškai pasitiki“ vidaus reikalų sekretore. Šis atsistatydinimas gali neigiamai paveikti ketvirtadienį Anglijoje vyksiančius vietos tarybų rinkimus.

Pastaroji kontroversija kilo paaiškėjus, kad daugelis vadinamosios „Windrush“ kartos žmonių, legaliai atvykusių į Didžiąją Britaniją po Antrojo pasaulinio karo, susidūrė su deportacijos grėsme. Tokį neteisingą elgesį su jais paskatino „priešiškos aplinkos“ imigracijos politika, kurią Th. May skatino 2010–2016 metais eidama vidaus reikalų sekretorės pareigas, o vėliau tęsė A. Rudd.

Opozicinė Leiboristų partija apkaltino A. Rudd nekompetetingumu, taip pat priekaištavo, kad sekretorė yra Th. May „gyvasis skydas“.

„Tai buvo neišvengiama, stebina tik tai, kad tam reikėjo tiek laiko“, – po A. Rudd sakė leiboristų šešėlinio kabineto vidaus reikalų sekretorė Diane Abbott (Dajan Abot).

„Šios krizės architektė Theresa May dabar privalo žengti į priekį ir nuodugniai ir atvirai papasakoti, kaip jai vadovaujant susidarė ši nepateisinama situacija“, – pažymėjo leiboristė.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaLondonas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai