Gegužės 8, 2020
B. Johnsonas sekmadienį kreipsis į gyventojus : JK švelninant karantiną reikės „maksimalaus atsargumo“

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas), ketinantis artimiausiu metu išdėstyti, kaip bus galima švelninti karantino priemones, ketvirtadienį savo ministrams sakė, kad vyriausybė laikysis „maksimalaus atsargumo“.

B. Johnsonas sekmadienį kreipsis į šalies gyventojus ir išdėstys kovo pabaigoje įvestų socialinio atstumo taisyklių švelninimo „gaires“, bet nemanoma, kad jis padarys kokių nors didelių pakeitimų.

Nors pareigūnai sako, kad naujojo koronaviruso plitimas Didžiojoje Britanijoje reikšmingai sulėtėjo, šalies oficialus COVID-19 aukų skaičius yra antras didžiausias pasaulyje. Ketvirtadienį pranešus apie 539 naujus mirties atvejus bendras aukų skaičius padidėjo iki 30 615.

Tačiau šią savaitę paskelbti platesni oficialūs duomenys rodo, kad iki balandžio pabaigos mirė daugiau kaip 32 tūkst. žmonių, įskaitant 107 sveikatos apsaugos ir 29 slaugos darbuotojus.

„Perėjome piką, tačiau tai labai trapus ir... labai pavojingas momentas, tad mums tikrai reikia tęsti atsargiai“, – per kasdienę spaudos konferenciją Dauningo gatvėje sakė užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas (Dominikas Rabas).

„Virusas dar nenugalėtas. Jis lieka mirtinas ir užkrečiamas“, – pridūrė jis.

Pasak D. Raabo, B. Johnsonas sekmadienį išdėstys „gaires kitai fazei“, tarp kurių bus „tinkamos priemonės, taikytinos tinkamais etapais“, ir „griežtos sąlygos su griežtu stebėjimu“.

Ministro pirmininko atstovas anksčiau sakė, kad jis per vyriausybės posėdį pavartojo frazę „maksimalus atsargumas“.

Žiniasklaida ketvirtadienį pranešė, kad pradėjus švelninti suvaržymus bus leista be apribojimų sportuoti ir rengti iškylas.

Tuo tarpu Anglijos bankas ketvirtadienį perspėjo, kad JK ekonomika dėl koronaviruso gali smukti 14 proc., nors kitais metais turėtų augti 15 procentų.

B. Johnsono atstovas sakė, jog „blogiausia, ką galime padaryti“, tai sušvelninti suvaržymus ir sudaryti sąlygas antrai susirgimų bangai, dėl kurios reikėtų naujų, ekonomiką dar labiau paveiksiančių priemonių.

Keturių sričių planas? 

Londonas užsiminė, kad nori bendro „keturių sričių požiūrio“ į karantino priemonių atšaukimą visose Jungtinės Karalystės dalyse.

Tačiau Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon (Nikola Sterdžen) sakė, kad nepasiduos spaudimui per anksti atšaukti priemones ir rizikuoti nauja viruso banga.

Žurnalistams ji sakė, jog manoma, kad sergamumas Škotijoje yra didesnis nei kitur, ir pratęsė apribojimus dar trims savaitėms iki gegužės 28-osios.

„Galėsime anksčiau keisti taisykles, jei bus įrodymų, kad taip daryti saugu“, – pridūrė ji.

N. Sturgeon, kuri vadovauja vyriausybei Edinburge, turinčiai galias vykdyti sveikatos apsaugos politiką Škotijoje, koronaviruso krizės metu konfliktavo su B. Johnsonu.

Ketvirtadienį po pietų B. Johnsonas telefonu kalbėjosi su N. Sturgeon, taip pat Velso ir Šiaurės Airijos pirmaisiais ministrais, paskelbė ministro pirmininko biuras.

„Jis pakartojo savo įsipareigojimą tęsti visos JK mastu taikomą kovos su koronavirusu metodą, net jei skirtingos JK dalys pradės judėti šiek tiek skirtingu greičiu, – sakoma pareiškime. – Šie sprendimai bus priimti remiantis mokslo duomenimis – kiekvienai sričiai atskirai.“

Pasiūlymai

Pagal galimus socialinio atstumo priemonių pakeitimus gali būti leista dirbti barams ir kavinėms su staliukais lauke, bet žmonių būtų reikalaujama laikytis 2 m atstumo vieniems nuo kitų.

Vyriausybė ir jos moksliniai patarėjai yra perspėję grįžimo į normalias vėžes nesitikėti kelis mėnesius.

„Žinia iš „Likite namie“ taps „Būkite atsargūs, kai išeinate“, – laikraščiui „The Daily Telegraph“ sakė vienas ministras, kurio pavardė nebuvo nurodyta.

Biurai turės išskirstyti žmones ir apsauginėmis sienelėmis atskirti darbuotojus nuo klientų, bet susitikimai, jei tik įmanoma, ir toliau vyks nuotoliniu būdu, rašė laikraštis.

Tuo tarpu du atskiri tyrimai parodė, kad juodaodžiams ir etninių mažumų atstovams virusas kelia didesnį pavojų nei baltiesiems.

Nacionalinis statistikos biuras paskelbė, kad juodaodžiams vyrams ir juodaodėms moterims tikimybė Anglijoje ir Velse mirti nuo koronaviruso yra daugiau nei keturis kartus didesnė, palyginti su baltaisiais.

Šie skirtumai gali būti paaiškinti geografiniais ir socialiniais bei ekonominiais veiksniais, tokiais kaip nepriteklius, taip pat sveikatos būkle ir neįgalumu, nurodė biuras.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai