Sausio 16, 2019
Anglijos bankas su JK iždu svarsto galimus veiksmus „kietojo“ „Brexit“ atveju

Anglijos banko vadovybė su Didžiosios Britanijos iždu svarsto galimus veiksmus, kurių būtų galima imtis tuo atveju, jeigu Didžioji Britanija iš Europos Sąjungos (ES) išstotų nepasirašiusi atitinkamos sutarties, trečiadienį pareiškė Didžiosios Britanijos centrinio banko vadovas Markas Carney (Markas Karnis).

Jis pareiškė esąs tikras, kad Didžiosios Britanijos finansų sistema yra pakankamai patikima ir pasirengusi bet kokiam scenarijui, rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“.

Tačiau M. Carney pabrėžė, jog iki šalies išstojimo iš ES, kuris, kaip planuojama, įvyks kovo 29 dieną, būtina apibrėžti centrinio banko įgaliojimus, kurie jam bus reikalingi siekiant užtikrinti kuo sklandesnį ir neskausmingesnį „Brexit“ procesą.

Anglijos banko pernai atliktas testavimas nepalankiausiomis sąlygomis parodė, kad septyni didžiausi šalies bankai atlaikytų vadinamąjį kietąjį „Brexit“.

Didžiosios Britanijos parlamentas antradienio vakare triuškinama balsų dauguma atmetė „Brexit“ sutartį, kurią ministrės pirmininkės Theresos May (Terezos Mei) vyriausybė pernai suderino su Europos Sąjungos (ES) lyderiais.

Per šį istorinį balsavimą Bendruomenių Rūmai 432 balsais prieš 202 atmetė Th. May planą, kaip turi būti užbaigta beveik penkis dešimtmečius trukusi Jungtinės Karalystės narystė Bendrijoje. Šis rezultatas yra vienas didžiausių pralaimėjimų, kada nors patirtų Britanijos premjero.

Dėl šio žingsnio Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES procesas atsidūrė nežinioje ir padidėjo pavojus, kad šalis turės palikti bloką be jokio susitarimo ir pereinamojo laikotarpio, o tai gali turėti katastrofiškų padarinių šalies ekonomikai.

BNS inf.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai